Strelba pod vodou-dotaz

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2005 03:55

Kedysi davno robili pokusy so strelbou pod vodou.Merali tlaky, rychlosti strely atd.
Ako uz pisali predomnou, na pretrhnutie bubienkov to staci. Strela z 9mm LU je smrtelna asi na 20 cm, nebezpecna tak do 1 m, potom je to uz len kamienok. Mimochodom, pistole resp. revolvery boli tesne pod hladinou a z 9mm LU boli fontanky do vysky asi 27m, z .357 mag to striekalo do 35m.


Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 17:10

Myslim, ze otazka, jestli se pod vodou da nebo neda strilet je docela bezpredmetna - pod vodou se strilet da. Zbrojovka vyrabejici Kalasnikovy dela take jejich verze pro potapece, poznate je podle napadne sirokeho zasobniku, ktery musi pojmout extremne dlouhe strelivo - standardni nabojnice s dlouhou strelou - kvuli vysoke hustote prostredi musi byt strela pro dosazeni pozadovane kineticke energie tezsi. Otazka je, jak si rusti potapeci chrani sluch. Strilet pod vodou ale urcite lze, limitujici bude pravdepodobne hloubka.
Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 18:41

Já se nechci mísit do pře, zda lze nebo nelze střílet pod vodou (sám si myslím, že tomu nic nebrání). Jenom chci podotknout, že střílet do vody tak ,že část hlavně s ústím je pod hladinou a část s komorou je nad nad hladinou je asi nebezpečné. Pak by asi hrozil ráz, jehož výsledkem by asi mohlo být i vydutí (roztržení) hlavně.
Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 19:04

Jsem státní zaměstnanec. Jednou sme ale dělaly zásach v plaveckém bazénu a zažil sem přestřelku i pod vodou a múžu vám říci že ze samopalu - 9mm Luger sem trefil chlápka asi na 15 m (pod vodou) a zbraň zůstala celá a je do dnežka plně funkční. Ten zasažený pán přežil, ale účinky střely bych srovnal s účinky, kteří by nastali i kdyby se nestřílelo pod vodou. Měl jsem hlavu nad vodou, tak nevim, jak by dopadli uši, respkektíve bubínky. Zbraň byla v okamžiku výstřelu asi půl metru pod vodou.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Sidewinder » 04 bře 2005 10:15

Dle tech pravopisnych chyb soudim, ze na tom neco pravdy bude :))
Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 04 bře 2005 13:40

Sákra,
přestřelka pod hladinou v bazénu..Hi Hi...
Tak jsem se dlouho nepobavil...
Martin Mor. Kras
Návštěvník

re:Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od Návštěvník » 04 bře 2005 18:35

Jak tak koukám, pro některé státní zaměstnance střílející po bazénech by se měla zavést taky zkouška z mateřského jazyka. Ach jo!
anonym

Příspěvek od anonym » 13 lis 2005 22:51

Pro střelbu pod vodou se vyrábí specialní vícehlavňové pistole,ted si opravdu nevzpomenu na značku.V každé hlavni je zapouzdřen jeden náboj,po výstřelu se hlaveň posílá k výrobci opět nabít.Dostřel je asi 15 metrů.
PB

Příspěvek od PB » 13 lis 2005 23:19

tak jeden anonym pise ze je 9mm luger nebezpecna max do 1m a druhy s tim streli chlapka na 15m ale hlavne ze to prezil :D
nespavec

Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od nespavec » 14 lis 2005 00:27

Pistoli pro potápěče vyráběla firma Heckler&Koch.I ruská armáda má kromě útočné pušky pro střelbu pod vodou taky pistoli.Ti mají i jiné skvělé věci.Psala o tom Střelecká revue před pár lety.O tom,co kromě pár vojáků nikdo neviděl,si můžeme nechat zdát.
nespavec

Strelba pod vodou-dotaz

Příspěvek od nespavec » 14 lis 2005 01:06

jarda

Příspěvek od jarda » 19 úno 2006 14:35

PB píše:tak jeden anonym pise ze je 9mm luger nebezpecna max do 1m a druhy s tim streli chlapka na 15m ale hlavne ze to prezil :D
pokud si pamatuji tak oficální test zbraně pod vodou byl proveden firmou Glock s G17 upraveným právě pod vodu. Jinak i u dodavtele G se dají koupit speciální (můj výraz - poloměsíčky - mari cups, které drží pružinu na úderníku) a jsou pro použití pod vodu. Jsou dělány tak aby mohla kolem nich proudit voda. Jinak zbraň pod vodou musí být tzv "odvzdušněna" aby nedošlo k deformaci či vydutí hlavně. Jinak přesto, že Glock uvádí, že se dá střílet pod vodou tak zdůrazňuje, že jen s ráží 9 mm upravenou pistolí a na vlastní nebezpečí. Někde jsem dokonce četl, že se Gčka používají i jako ochrana proti žralokům při potápění, ale netvrdím, že to tak je. Já si radši osobně zastřílím na suchu a v bazénu si - radši zaplavu.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 20 úno 2006 09:40

Střelba pod vodou je hloupost.Kulka uletí jen pár metrů a padá neškodně ke dnu.Ty misky zápalníku u glocků neslouží k střelbě pod vodou,ale jsou tam proto aby odváděli zůstatkovou vodu po pádu pistole do ní.Pokusy amíků mimochodem zjistili,že při střelbě pod vodou kulometem ráže .50bmg střela urazí jen 1,5metru! a padá,kulka z pistole .45 letí 4,5m!Navíc samonabíjecí zbraň pod vodou ani nepřebije.S tlakem při výstřelu si nemusíte dělat vekou hlavu,uvědomte si,že nestřílíte z děla,ale z nevýkoné pistole či revolveru a odpor vody udělá své. Jinak ta palba v bazénu na 15m mě pěkně pobavila a chci se zeptat,ještě nějaké veselé historky z natáčení?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 úno 2006 10:42

To s tou .45-kou by odpovídalo. Voda klade 840x větší odpor než vzduch, takže 2 metry od hlavně má ta kulka energii řádově jako na vzduchu po 1,5km.
To už by se pomalu dalo chytit do ruky, ne? :lol:
S tím .50BMG tomu taky věřím, protože při té Vo už je jasný hydrodynamický efekt, takže to je do vody jako do zdi.

Jinak ve vodě musí být střela těžká, aby měla velkou setrvačnost, ne moc rychlá, protože kladený odpor roste exponenciálně s rychlostí a dlouhá, aby byla stabilní a letěla rovně, ne do zatáčky.
Taková střela už dávno existuje a je to staletími vyvíjená a ověřená - harpuna.
Odpovědět