Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 09 bře 2008 19:18

tak v prvom rade, mal by si vediet, ze kolonia potkanov na tvojom dvore zrejme uz davno prekracuje pocet 50 ks, ked sa objavuju aj pocas dna. po druhe, potkany su velmi zivotaschopne, ako pises, a vdacia tomu aj jednej svojej zvlastnej schopnosti, totiz, akonahle zacne klesat ich pocet v kolonii a klesne tusim o 20 percent, zacnu sa omnoho aktivnejsie rozmnozovat, aby "dohnali" straty. (nepamatam sa, odkial tuto informaciu mam, ale ak treba,najdem zdroj). ak ich zacnes likvidovat 2-3 ks denne, urcite si nepomozes. ak mas velke problemy, ako vravim, odstav ich od zdrojov potravy a pokus sa ich otravit (pritom ich mozes aj strielat) :) a ak je tvoj problem naozaj taky vazny a mas straty, obrat sa na profesionalnych deratizerov.

pokial ide o vzduchovku, ako vravim, letalna energia potrebna na zabitie potkana je orientacne 7J. ak si kupis ktorukolvek pusku na hranici povoleneho limitu 16J, budes mat dost energie na nicenie skodcov aj na 30 metrov. a praveze vobec nepotrebujes, aby to preslo "skrz-nakrz", to je prave chyba, pretoze ked nim diabolka len preleti, nesposobi az taku velku devastaciu tkaniva ako diabolka, ktora zostane v tele, pripadne sa v nom prevrati alebo deformuje. priestrel rozhodne nie, to je zbytocne tyranie.

neviem, aky mas rozpocet, od toho zavisi, co kupit. ak chces dat 10 tisic, kup si vetrovku CZ200S s nabijacim zariadenim alebo kvalitnu pruzinovu vzduchovku, napr. HW97. ak mas menej, tak ako som napisal, Slavia 634 staci. ver mi, staci. plus kvalitne strelivo s plochou alebo dutou hlavickou, alebo JSB Exact, ak strielas na vacsiu vzdialenost. mier na hlavu alebo srdce/pluca. tak to je.


"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Oooo, jeee

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2008 19:20

Tak kup HW 97K nebo vetrovku AA S410. To je neco.... A nestrilej spicaty diabolky, ty je jen prostreli a pak dlouho umiraj, sou celkem dobry ty, s placatou hlavickou.
A Alexxxxus to myslel tak, ze ty vzduchovky sou sracky (souhlasim, ikdyz sem nemel osobni zkusenost-nastesti, ale vsichni to tady rikaji...)
Cogito ergo armatus sum.
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Příspěvek od Adam P » 09 bře 2008 19:30

Bohužel jsem nenašel na netu údaje o těch dvou modelech co jsi mi zasílal.... pouze u toho prvního se mi objevil odkaz na youte kde ukazujou jak tam s tím zastřelej králíka, ale zbraň tam vidět není.... ale asi to je tedy síla - nemusí na to být ZP? pošli mi prosím odkaz na stránky kde jsou údaje a cena obou zbraní... díky moc Adam
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 09 bře 2008 19:33

Ano jednou mne jeden muj kamarad nabizel Gamo nebo Hatsana ( fakt nevím co to bylo takové šedivé plastové fuj s pákou pod hlavní - ale on má samé vychytavky co chce prodat za stejné peníze co to koupí :-) ) že je dobrej , tak jsem mu na to řekl proč ho prodáváš a on na mně no chci si koupit 634 :-) hehe Hatsan a Gamo na mně funguje jako sprosté slovo, že vydrží málo dobrých ran je že ty pušky poměrně hezky vypadají ale to je všechno, plast umí dneska i ťamaňi, železo to už je horší , ale kvalitní pružina to už je kumšt.
Takže doporučuju z pružinovek Dianu nebo levnější Dinau ( tedy HW :-) )
Pokud máš víc jak 10000 tak třeba to Miliusuvo BSA nebo za 9000 Cz 200S , optiku za 1600 Deltu 4 x 32 , opet žádné to Tasco - Gamo - a jiné noname z českých bazarú.
Deltu má co vím tak 40 lidi a nikdo na ni zatím nenadával, pak kvalitní montáž tak za 1000 ( železnou ) dural ti z šíny u pružinovky bude sjíždět po čase při každe ráně ( sám jsem se přesvedčil co Diana AirKing umí ve 22 joulech )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 09 bře 2008 19:47

napr. tu
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Příspěvek od Adam P » 09 bře 2008 20:05

Alexxxusi a jakou Dianu máš konkrétně na mysli? Já větrovku něchci, přijde mi to moc složité, to plnění, ty bombičky a to všechno kolem. Ani pořádně nevím v čem je větrovka lepší než klasická zlamovačka, ale tyhle věci okoho mi za to nestojí. Prostě klasická zlamovačka je asi lepší. Jenom to chci ji koupit někde kde to nemají redukované zákonem a přívést si to sem, když už jsme v tom Shengenu tak se toho dá využít... navíc bych asi nebyl kritický vůči polským zbraním, prý tam s nimi vážně prostřelovali plechy a prkna, tak nevím.
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Příspěvek od Adam P » 09 bře 2008 20:06

Raduszi díky moc, bohužel nezvládám polštinu takže kromě obrázku stejně nevím nic... ale i tak díky za ochotu.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 09 bře 2008 20:10

opakujem, ze na potkana nie je potrebna niciva sila, ale presny zasah do hlavy. fakt :) ber Slaviu 634 alebo ked mas viac penazi, jednu z tychto
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 09 bře 2008 20:12

............
Naposledy upravil(a) milius dne 13 čer 2009 00:00, celkem upraveno 1 x.
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Příspěvek od Adam P » 09 bře 2008 20:27

Chlapi, berte to tak že já jsem střelec na baterky a při vší snaze nejsem schopnej toho potkana třeba na 15m trefit do hlavy... já jsem rád že ho střelím vůbec někam a tak mířím na tělo a proto potřebuji zbraň která ho zlikviduje spolehlivě i když ho trefím do prdele nebo do středu těla... třeba nějakou tříštivou diabolku či tak něco... myslím že by byla dobrá malorážka ale na to musí být zbroják... neexistuje třeba něco mezi malorážkou a vzduchovkou na co není třeba ZP? pokud ano tak bych byl rád, ale asi ne... koukal jsem na ty Diany co jste mi posílali odkaz, ale to je podle mě blbost aby to mělo 330m/s jak tam uváděj
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 09 bře 2008 20:49

Adam P píše:.... na ty Diany co jste mi posílali odkaz, ale to je podle mě blbost aby to mělo 330m/s jak tam uváděj
Blbost to není, když ta vzduchovka má až 35 Joule, ale na to už je třeba zbroják.Slávia 634 a nějaké diabolky typu Hollow-Point(dutá hlavička) potkany spolehlivě likvidují. :wink:

Známý likviduje potkany i Slávií 620 a diabolkami Standard a také spolehlivě. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 09 bře 2008 21:50

Takié jsem několik potkanu zlikvidoval SLavii 620 , i vojenskou VZ47.
2 Adam P, pokud netrefiš tak sehnat nějakou uloženku z Napoleonských válek , měla to Napoleonova garda , puška se jmneuje Trombón , u toho je lepší když stojíš za tím než před tím. Pokud tedy máš problem trefit pixlu od 0,25 CokaColy :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 09 bře 2008 22:05

2:AdamP
Ak si ochotný do zbrane a príslušenstva investovať a kúpiš si napr. tu už spomínanú CZ200 a k nej samozrejme optiku tak uvidíš ako sa ti zmenší rozptyl :wink: .
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 09 bře 2008 23:51

Adam P píše:já jsem rád že ho střelím vůbec někam a tak mířím na tělo a proto potřebuji zbraň která ho zlikviduje spolehlivě i když ho trefím do prdele nebo do středu těla...
dobre, ked chces delo, tak si zaobstaraj toto
je to kaliber 6.35. snad to bude stacit :D
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 10 bře 2008 18:53

Pro raduzs:
Ta vzduchovka vypadá dobře, ale bude problém s diabolkami(pouze jeden druh, alespoň v ČR). :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Zamčeno