Revolvery ceske vyroby

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anonymous

Revolvery české výroby

Příspěvek od Anonymous » 04 dub 2004 13:29

Jelikož, jak se zdá, svou první pistoli jsem získal levněji, než jsem plánoval, rozhodl jsem se pořídit ještě revolver.
Myslím si, že by v tomto případě bylo asi vhodné šáhnout po tuzemském výrobku. Jáký máte názor na kvalitu provedení a spolehlivost tuzemských zbraní výrobců Alfa-Proj(Holek) a Cora?


Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2004 17:31

Zkušený střelec mi řekl,že Alfy jsou velmi dobrý, ale Kory se po několika stech výstřelů zkroutí.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2004 12:26

Revolver zn. HOLEK můžu vřele doporučit. Mám již v řadě třetí model - momentálně 6" devítiranný 22 LongRifle se stavitelným hledím a v kombinaci s dobrým střelivem je to přesná terčová zbraň za dobrý peníz pro relaxaci na střelnici.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 01 črc 2004 13:23

Sam by som bol zvedavy, lebo mam tiez chut kupit si Alfa steel 357mag, al 38 spl. Lenze neviem aku zataz znesie. Mam totiz v umysle strielat s nim diviziu revolver v IPSC. Teda otazka stoji: kolko muziky za prijetelne peniaze co stoji.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 06 črc 2004 11:26

Měl jsem obě v ruce a obě jsem nedlouho střílel. Myslím, že .38 Speciál od Alfy (tedy alfa steel) je kvalitní zbraň a snese ta nejvyšší měřítka.
Naproti tomu 357 Magnum ještě potřebuje asi mírně doladit. Tady bych asi chvíli počkal.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 07:29

Není na IPSC lepší revolver ve .45ACP?
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 09:56

No, nevím. To by chtělo najít a zeptat se někoho, kdo IPSC střílí. Nezapomeňte, že .45 ACP je munice bezokrajová a tudíž musí být v klipech. Nedokážu posoudit jak moc to pomůže, nebo zdrží při přebíjení... Pokud chcete .45ACP je asi lepčí papá Browning (1911A - třeba).
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2004 18:06

Alfu jsem měl a myslím, že za tu cenu není špatná. I když moc praktických zkušeností ze střelby nemám, mám zkušenost s reklamací u f. Kora i Alfa. Jednání u Alfy : Jistě, opravíme na počkání (i když to bylo už po záruce), dejte si zatím kávu, ne peníze za takovou drobnost nechceme.
Jednání u Kory : My to sice vyrábíme, ale nekoupil jste to přímo od nás, tak si to pošlete do Prahy, oni to pak pošlou nám ( máte z toho pocit, že pokud od nich nekupujete ve velkém, tak jste pro ně nějakej otrava a vůbec nemají snahu se alespoň tvářit vstřícně). Tak zbraň šla z Brna do Prahy, odtud do Kory do Brna (mimochodem jsem z Brna), pak ( po opravě) zpět do Prahy do obchodu a pak zase do Brna ( ke mně).
Poučení pro mě - Koru nikdy více !
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 09:10

NO MAM POCIT, ZE ALFU STEEL SI ASI VELA LUDI NEKUPILO. ZEBY NEBOLA DOBRA? JA SAM SI CHCEM KUPIT ALFY A TO HNED DVE, 38 SPL. A 22 LR. ALE MACKU VO VRECI KUPOVAT NECHCEM. DALSIE NAZORY SA NENAJDU?
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 20:56

Možná je to i tím, že ty ocelové Alfy hodně dlouho slibovali, ale na pultu nebyly. Nejdřív to šlo ven a ten co chtěl 357 tak si koupil jinou. Proč by taky čekal, že ? Navíc myslím, že v cenách kolem 10 000 je už konkurence (Rossi, o něco dražší Taurus). Ale .38 spec. i když "zinek", ale za 6000, přitom poměrně kvalitní a nové se zárukou...Já nyní uvažuji o modelu 820. Jako druhou zbraň pro jistotu, co bude ležet v šufleti či u postele.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 11:54

38 by som nekupoval v zinkovom rame. Zivotnost a potom je tu este nasledna moznost predaja, kde je uz potom problem sa zbrane zbavit, iba ak kruto pod cenu. Kazdopadne ma ta zbran zaujima, ale v oceli.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 20:09

No, já koupil před asi dvěma měsíci ocelovou osmatřicítku ve 4". Za ten měsíc jsem z ní vypálil asi 500 ran (to snad není tak moc :)) a nemůžu si ji vynachválit. Ani jedna závada, ani jeden problém. Kupoval jsem přímo v továrním obchodě a opravdu bezva kauf! Vyplatí si připlatit a koupit ocelovou místo zinkové.
Mimochodem, zapomeňte na Rossi, nebo Taurus. Alfa Steel zatím u mne vede o dvě délky. Uvidíme za rok a po několika tisících ran.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 27 zář 2004 10:46

Ako tak vidim, je tu chvala na Alfa Steel. Ja si chcem kupit 357. Paci sa mi ten kaliber. A Alfa aj designovo vyzera dost dobre! Len na Slovensku som ju v obchode este nevidel a to by som si ju chcel omakat. Velmi dam na dojem ako sa s tym citim v ruke. Dajte este vase nejake nazory na zbran.
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 28 zář 2004 16:06

Myslím, že i v tom "zinku" to jako zbraň pro jistotu plně postačuje. Vystřelím jen pár ran, abych věděl, že funguje a pak to bude ležet v šufleti, někdy to vezmu ven. Myslím, že jsem někde četl, že Alfa tvrdí, že po 5000 ranách to má snad stejné parametry jako před nimi. No a z revolveru na obranu tolik určitě nevystřílím. A navíc ji budu mít za velice dobrou cenu :)
Návštěvník

re:Revolvery české výroby

Příspěvek od Návštěvník » 01 říj 2004 14:24

No ak si to kupim tak urcite rocne z toho puknem okolo 5000 ran ak nie viac. A zinok mi akosi nesedi.
Odpovědět