Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 07 bře 2008 14:14

Díky za radu. Právě jsem se díval na www.zbrane.cz na ty nožičky a je tam uvedeno, že je mají s nějakého lehkého kovu nebo popř. dodávají z ocele. Co by bylo vhodnější? Není nějaká zkušenost?


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 07 bře 2008 14:30

Mel jsem na zkousku jakou si kopii VersaPodu - byla lehka, hodne levna a pritom celkem pevna a stabilni .. vice na mych strankach o vetrovce v sekci prislusenstvi. Tahle dvojnozka urcite nebyla ocelova a nijak ji to nevadilo.

Jinak adapter do listy se da nechat vyrobit za cca 200,- .. a na nej se pak daji povesit jakekoli Harrisky - to bych doporucil uz kvuli tomu, ze SUHLka ma hodne vysoke predpazbi a dat tam jeste takhle vysoke nohy, jako je Versa, bude to spis na strelbu v sede :lol:
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 07 bře 2008 14:53

Můžete mi doporučit někoho, kdo je vozí a kde by bylo je možné vidět? Někde v Praze a okolí :wink: ?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 bře 2008 17:27

Hele Mausere, zkus chvilku hledat a číst. Na tomhle i sousedním serveru jsou k těmto dotazům založena tematická vlákna, kde je to popsaný. Nechci bejt za prudiče, ale při tomhle přístupu se tady za chvíli nikdo nedokáže orientovat a všechno bude všude a vlastně nikde nic. Versu vozí Ing. Dekány z Hubertlovu, ale to jsem ti už psal a Harrisy koupíš např. v BVS.
KOCI

Příspěvek od KOCI » 08 bře 2008 12:32

Zdravím Vás ostrostřelci,jestli máte zájem o SUHL 150, objevil jsem tři kousky v Blatné u Strakonic kus za 4500 kč.Prodejna PROMYS teď už mají jen dvě jelikož jsem si hned jednu odvezl.Serie 059 a jsou s dioptrem.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 bře 2008 17:37

To je na současné poměry fantastická cena. Jestli jsou v solidním stavu, mohu jen doporučit.
Já jsem dnes přivezl z Brna 2 suhlky, které byly podstatně dražší (6 a 6,5), ale jsou nestřílené, v hlavni ještě původní vazelina, pažba tu a tam lehounce ťuklá, jak je přenášeli po trezorech. Jedna z nich (ta levnější) je bez dioptru. Tentokrát jsou to serie 057 a 058, čili opět zbraně ze "zlatého fondu". Nejspíš pro ně začnu kreslit skeletovou pažbu. :roll: :lol: :twisted: Bohužel už nejsou, byly to poslední 2 kousky. Ale kdyby někdo měl zájem o ZKM 456 v AERON pažbě ve stavu Ia - prakticky jako právě expedované, jsou k dispozici za 6,5tis.Kč vč. dioptru a sady mušek. Vzhledem k tomu, že jsem dostal povolení ke zveřejnění kontaktu, tak tady je: Ing. Biel, e-mail: bijel@seznam.cz Zájemci neváhejte, jsou k dipozici poslední 4 ks.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 bře 2008 19:14

Právě jsem znechuceně zjistil, že zvůle pořadatelů z Horní Branné se neomezila jen na závody "Zbraně světových válek", ale postoupila už i do SSK Horní Branná. Nesmyslná klauzule o omezení dalekohledů na 12x52 bez možnosti pečetění větších zvětšení postoupila i na Velikonoční cenu a pravděpodobně se objeví i na Ceně 17. listopadu. Je to nepochopitelné, protože i na M ČR v mizivých cílích je pečetění dalekohledů na konkrétní zvětšení naprosto standardní postup. Dokud bylo toto nařízení uplatňováno pouze v rámci organizace Klubu sběratelů palných zbraní, nedalo se proti tomu nic dělat, ale tahle soutěž probíhá pod pořadatelstvím SSK, tzn. pod hlavičkou Českého střeleckého svazu, takže bych předpokládal zásadu jednotného postupu. Možná by to chtělo takovou malou stížnůstku adresovanou na ústředí ČSS. Co na to říkáte vy, ostatní "psanci" vyobcovaní ze závodů v Horní Branné na základě vašich přespřílišných úspěchů? :twisted:
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

nákup

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 20:13

koukám, že jsi nakupoval tam kde my před 14 dny s "PB", ty Suhlky jsem měl v ruce ale nakonec jsem vzal tu 456. :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 bře 2008 21:18

Dnes tam jednu 456 nakupoval taky současně s námi Kaktus. Rád jsem ho poznal.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

ZKM 456 Aeron

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 22:44

Jsem rád že ta naše návštěva Brna posloužila i ostatním.......teď si tam kupci podávají dveře....... :lol:

jinak Harrisky jsou na místě a flinta je komplet, byl jsem nastřelit novou optiku na 50m v sedě s oporou . Potom při mířence byl rozptyl 8-10 mm ( 5 terčů po 5 ranách) střílel jsem Lapua Standart Club, při zvětšení 24x (ani jsem nepotřeboval pozorovací kukr na kontrolu - ta optika je paráda... :lol:
Přílohy
komplet-111.jpg
konečně hotovo.........
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 09 bře 2008 07:30

pět krát po pěti ranách a soustrely 8 - 10 mm :). Dej sem fotku tech nastrelu :). I kdyby to bylo s R 50...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 09 bře 2008 08:13

Už jsem to tady psal o stránku dále. Pokud někdo uvádí nějaké rozptyly, je třeba napsat, zda se jedná o opsanou nebo vepsanou kružnici nebo point to point - spojnici středů. Takhle je to nevypovídající,značně zavadějící a pisatel ze sebe snadno dokáže udělat - mírně řečeno - "nevědomého" (chtěl jsem původně napsat troubu, ale to by se někdo mohl na**at).
Vzhledem k tomu, že 456 znám poměrně dlouho a dost a vím, jaké mají slabiny, zas tak superlativní vlastnosti bych jim nepřikládal a to ani s použitím střeliva nejvyšší kvality. Pokud by se mělo jednat o opsanou kružnici, byl bys na úrovni (a možná spíš nad ní) Vargových vybíraných hlavní od Anschütze, přičemž tam je to stříleno ze speciální zákluzové stolice. A ty to střílíš ze 456 a s oporou. .....Hmmm, koukám, ještě lepší oddíl, ale obávám se, že ani foto mě o této skutečnosti nepřesvědčí (hřebík dokáže divy). Pokládám to spíš za psychologickou fabulaci, že přání je otcem myšlenky. Jinak by totiž pro zbývající kusy do Brna vyjela celá reprezentace a schovala si je na olympiádu do Pekingu. :shock:
KOCI

Příspěvek od KOCI » 09 bře 2008 11:22

Takhle vypadají ty malorážky v té Blatné,teda bez toho puškohledu ten jsem zatím sundal ze vzduchovky.
Přílohy
08-03-08_1457.jpg
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Nástřel

Příspěvek od spider74 » 09 bře 2008 13:00

Sorry za nepřesnost, byla to spojnice středů a když změřím opsanou tak to dělá asi 15 . Jinak přepažbí bylo položeno na stolici í ( vsedě). Byl jsem teda docela zafixovaný abych to té svojí 456 nekazil svojí nedokonalostí a mohl nastřelit tu optiku. Až to bude teda záležet jenom na mě tak to bude asi lítat pánubohu do oken...... :cry:

jinak trouba jsem...když udělám chybu tak to uznám :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 09 bře 2008 13:24

Nechtěl jsem tě nijak naštvat, jsem rád, žes pochopil o co jde. Soustřel 15 mm ops. je i tak velmi slušný, spíš bych řekl s ohledem na střelivo výborný a hlavně reálný.
Odpovědět