Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DINozi
Příspěvky: 30
Registrován: 01 pro 2007 16:40
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od DINozi » 26 úno 2008 21:55

Počujte , nemôže byť u s634 problém z diabolkami? lebo ja som sa stretol tiež s tím istím že som nemohol riadne nastrieľať s novou s634 , strielal som tími štandardami čo všade predávajú také tie "klasické" diabolky , nebola to žiadna sláva , ale keď som diabolky vymenil za nejaké myslím z Levíc (Sk) aj na pohlad boli lepšie , už ten rozptil nebol až taký veliký , neviem či sa mi to len zdá , alebo to má taký efekt že s634 je dosť silná a vadia omnoho menšie nepresnosti na diabolke , porovnával som to zo s631 a po výmene diaboliek to bolo tak narovnako z rozptylom.

A keď je hlaveň dlhšia tak to znamená aj väčší odpor a diabolka má menšiu úsťovú rýchlosť , či sa mýlim?


Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 26 úno 2008 22:11

Ale aj te levicke su ties neni vyhra . Te v cervenej grabicke vyzeraju sice pekne a nebezpecno ale su na dve veci . Kus brutalne nepresneho streliva . Lieta si to de chce . A te v zltej grabicke su zas nepresne na velke vzialenosti .
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 26 úno 2008 23:42

tie levicke zo zltej skatulky su aj tazsie ako standardky, momentalne co mam odskusane tak zlte levicke su najpresnejsie ake som mal momentalne v rukach (strielam do 20m viac na zahrade nemam) , potom standardky a nakoniec levicke spicate z cervenej skatulku co lutujem doteraz ze som kupil. Gamo skusat nemienim, JSB neni sanca na Slovensku zohnat a kupovat RWS ma nejako cenovo nelaka kedze nestrielam sutazne ale len tak pre zabavu.
Pilot68

Příspěvek od Pilot68 » 27 úno 2008 00:11

No, mne prídu tie Levické v žltej krabičke (s plochou hlavičkou) ako najpresnejšie, čo sa u nás na slovensku dá momentálne bežne zohnať. Ja som s nimi celkom spokojný. Avšak JSB-čka som ešte neskúšal ale raz sa k tomu dostanem. Zatiaľ asi iba Levické športky. Skúšal som ešte Gamo Pro Magnum, ale už ich nechcem viac vidieť. So štandardami som nastrieľal lepšie. Ostatné Levické som neskúšal(Hobby a Magnumy či ako). Ešte by bolo zaujímavé vyskúšať České Poweri, vypadajú slušne, ale u nás som ich ešte nevidel. Strieľam tak na 20m.
DINozi
Příspěvky: 30
Registrován: 01 pro 2007 16:40
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od DINozi » 27 úno 2008 18:39

tie levické červené tak s nimi som ešte problém nemal , kupujem si červené a žlté , ešte sú jedny už neviem z akou farbou ale sú s dutou špičkou HOBBY , tie som si ešte nekúpil , mne sa tie červené nezdajú najhoršie , prídu mi ešte lepšie ako tie žlté , odstrielal som asi 10 krabičiek tích červených a v pohode , podla čoho súdite že sú zlé ? alebo nepresné ?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 27 úno 2008 18:53

Kluci neptří to do diabolek ?
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 bře 2008 17:40

Tak sem si dnes řek, že se po půlročním ( cca 5000 diabolek) používání podívám slávii 634 .22 na střeva. Zejména pro to, že se mi po dnešním střílení zdálo, že už ten výkon tak nějak není takovej, jakej by měl bejt. Zkrátka, padalo to jak z flusbroku, dokonce sem i viděl letět diabolku. Tak sem jí začal rozmontovávat, a když přišel na řadu ten závitovanej zadek pouzdra pístu-to co je v něm uložený spoušťový ústrojí, nevím jak ten "špunt" odborně nazvat, zkrátka čekal sem, že se budu potýkat se značnou silou prižiny, ale ne. Šlo to jak po másle, ani známka po nějakém natlakování pružiny pístu. Je mi jasný, že pružina už dosloužila, poněvadž ze 620 vím, že tam musí bejt silně stlačená i v nenataženým stavu.

Není problém sehnat pružinu novou, což o to. Jen mě udivilo, jak rychle u nový vzduchovky odešla pružina. Co si o tom kolegové myslíte? Setkali ste se u S 634 s něčím podobným? To péro nic nevydrželo, asi ojebanej materiál, poněvadž normálním opotřebením to takhle rychle zdegenerovat nemůže-mám 620 z roku 1964 a její původní pružina si stále zachovává potřebnou tuhost. A rozhodně jsem svojí 634 nenechal nataženou někde přes noc.

:roll:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Slavia 634

Příspěvek od radimp » 20 bře 2008 18:22

Měl jsem v ruce Slavii 634 starou půl roku, samovolně spouštěla při natahování. Byla tam ohnutá natahovací páka, otlačené místo na pístu, kde dosedá natahovací páka, podřený píst a těsnění kvůli otřepům z výroby a úplně suchá. Obecně horší stav, než používaná 620. Na druhé straně nová, kterou jsem si koupil je bez problémů. Tak nevím.
DINozi
Příspěvky: 30
Registrován: 01 pro 2007 16:40
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od DINozi » 20 bře 2008 18:50

radimp : aj mne sa stalo že som naťahoval a sa samovoľne spustila , vzduchovku som rozmontoval vybral piest a tam kde to bolo "odtlačené" tam som toho odfrézoval asi tak 4mm a striela ako predím , vzduchovky slávia sú robené stále ako za komunistov , jednoduché ľahko opraviteľné barz kde doma :wink:
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Slavia 634

Příspěvek od radimp » 20 bře 2008 18:52

Jasně, jenomže to svědčí o tom, že kvalita už asi není, co by měla být. Anebo je to konstrukční záležitost, že se jenom předělala 631 na delší dráhu a zesílila pružina a stávající materiál to nestíhá.
DINozi
Příspěvky: 30
Registrován: 01 pro 2007 16:40
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od DINozi » 20 bře 2008 19:00

no mal som pred sebou rozobratú 634 aj 631 a bolo vidieť že to je veľmi podobné , čítal som na nejakej stránke kde to predávali ževraj 634 je len vylepšená 631 , takže vidieť že konštruktéri to len odflákli :( zatiaľ som s mojou sláviou spokojný , je jednoduchá praktická , možno trocha nižšia kvalita ale isto najlepšia voľba za tie peniaze
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 bře 2008 19:48

To já mám jedinej problém: pružina je z bláta :evil:

Nevěřím, že sem sám, komu takhle brzo odešlo péro pístu...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
DINozi
Příspěvky: 30
Registrován: 01 pro 2007 16:40
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od DINozi » 20 bře 2008 21:04

predator: neviem porovnať či mám vyťahanú pružinu , je nejaká dĺžka ktorú by mala tá pružina mať ? Ináč taká pružina by sa mala dať kúpiť za nejakých 300sk neviem ako je to v CZ , možno máš zlý kus jeden z mála , ale myslím si že by to malo mať nejaké kontroly pri výrobe ,tak prípadne dať reklamovať
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 20 bře 2008 23:25

pruziny (rozmery...) aj porovnanie S634 a S631 sa tu uz riesilo, len presne neviem v ktorom vlakne, a boli prilozene aj obrazky...
ano rozdiel medzi S634 a S631 je len v pieste, tesneni, pruzine, dlzke hlavne a dlzke natahu...

nahradna pruzina stala v BA na vajnorskej v polovnictve 250Sk
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 bře 2008 08:23

To je v r..i z tou pružinou,vlastne tou cenou.Ja som ju kupoval za 340,-Sk!
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Odpovědět