Zbrane ... a nase polovicky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Dovolovat to je jen slovo.

Příspěvek od Neznalek » 21 úno 2008 17:03

Nejde o to dovolovat/nedovolovat. Klidne muzu pistol samozrejme prinest domu - rozvod ani hadka z toho nebude, dokonce to behem hodiny rozdejcha - mozna uroni nejakou slzicku, ze si zase delam co chci a na ne neberu ohled. Vim ze to neni uplne fer - proste ja uz jsem holt takovej Mirek Dusin. Ona take nerekla ze nesmim, ale ze si to nepreje (zenaci vedi - to je horsi nez kdyz nesmis - to udelas truc, ale co takhle). Jedinny duvod proc to nechce je aby nebylo nechtene ublizeno detem. Ja si zamozrejme myslim, ze to nehrozi prece nejsem "pako". Ten vojak byl na rozdil od tebe profik a zastrelil si holku. To jsou bohuzel argumenty na ktere nemam poradnou opoved.
Uklidneni pro vsechny manzelka sice neni sekretarka, ale na ulici nastesti taky nechodi tam by je nepustili, prece jen nejsou padli na hlavu. Jinak ona strili docela rada a dobre. Na zacatku strilela podstatne lepe nez ja. Ted jsem ji kvantitou treningu prekonal (trenuji predevsim CO2 pistoli cca. 2x tydne 30 minut - skoro nic to nestoji - ani cas to moc nezere) Nakonec me k tomu privedla ona kdyz ji vadilo ze nestrili dost dobre. Koupil jsem CO2 pistol - vahove co nejpodobnejsi CZ82 a pusku - ta byla pro me a zacli trenovat na zahrade. Jenze me to chytlo a udelal jsem si zbrojak a chodim strilet a ji staci, ze strili mnohel lepe nez driv a je lepsi nez nektere kolegyne.


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 21 úno 2008 17:13

Neznalek: nejsem psycholog, ale jestli nezabralo pravidlo "Nemit doma ostre" ani ve spojitosti s pravidlem "Zbran bude mit vlastni trezor", tak mi neprijde prilis pravdepodobny duvod "aby nebylo nechtene ublizeno detem".
Ale jak rikam - nerozumim tomu. :wink:
A propos: co treba rychlovarna konvice, nebo fritovaci hrnec? Tam je to riziko urazu mnohem pravdepodobnejsi.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 úno 2008 17:43

jak jsem ted koupil trezor tak už neoznamuju nic ,rychle to tam schovám a basta 8)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 21 úno 2008 18:58

Profíci jsou pitomci, koukej jak třeba říděj:
http://www.youtube.com/watch?v=QHsFFreM ... re=related
"Já si to nepřeju" je nefér argument. Na ten se dá odpovědět jedině takto: "A budeš mě milovat míň, když si ji koupím?"
No a proti termitům je třeba mít doma ten trezor, odmala je učit, že pistole je zcela normální věc, nic výjimečného, jen se musí dovolit rodičů, když si s ní chcou hrát. Známý to tak má a funguje to.
Nakonec u dědy bejvala dvojka na zdi a každý věděl, že když si na ni chce sáhnout, musí se dědečka dovolit.[/quote]
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 úno 2008 19:18

Ja mam nazor takovy, ze kdyz jsou dva lide spolu, meli by se navzajem respektovat .. kdyby jeden doma strilel a ohrozoval nekoho, pak by bylo na miste ho vyhnat i se zbranemi .. ale kdyz jsou oba rozumni?

Stejne jako ja neoveruji, jake cte ma slecna knizky, co pouziva do salatove zalivky za ingredience a nebo, jakou odrudu papriky sazi do skleniku, tak ona neresi, jestli mam v ruce pistoli nabitou nebo bezpecnou - proste si duverujeme (do prvniho pruseru¨, ktery snad nikdy neprijde..)

Strelba je pro ni stejny konicek, jako fotbal nebo cyklistika .. a zbran je v trezoru, jako kolo v garazi .. zadny problem. Dite si muze ublizit stejne pistoli jako nuzkami a cimkoli jinym .. kdybych nechal otevreny trezor bez dozoru v mistnosti s detmi, je to jako nechat hrnec plny varici vody na kraji stolu.. proste se to nesmi stat a smitec.

Nazory typu "manzelka zakazala, asi je paranoidni" .. nebo naopak "Manzelky se neptam, ma stejna prava v me domacnosti jako pes" .. to jsou extremy, ktere proste nepochopim..

Asi mam stesti na zenskou :wink:
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Příspěvek od Neznalek » 21 úno 2008 19:27

Udelam asi stejne jak pise Golfkiller. Zase takovej Mirek Dusin nejsem a kdyz mam ted druhej trezor od ktereho nema klice a kod tak mozna ... Akorat se mi to tak nejak vnitrne trochu nelibi, ale co se da delat. Jinak napriklad mame volne pristupne noze a prckove vedej kde jsou a taky na ne nesahaj. Kdyz si jdou pro nuz vezmou si tupej a to jsou ostre a spicate hned vedle. Stejne tak by mohli vypit SAVO atd. .......... No jo jenze na noze, SAVO..... jsou lidi zvykli a nepovazujou je za neco potencionalne nebezpecneho. No nic dikes vsem. Dam vedet jak to dopadlo akorat to mozna jeste bude chvilku trvat, ale ja to nevzdam to uz je moje natura. Zcela urcite je to jen otazka casu akorat jsem tak tuhej a jiz docela dlouhej odpor necekal. Trochu me to vyvedlo z miry.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 úno 2008 20:05

taky mam blbej pocit ale co hlavně že je s čim si hrát :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 21 úno 2008 21:25

Což je nesmysl, protože zbraň je jen kus železa, a/nebo plastu. Ten, kdo je nebezpečný, je člověk.
Presne tak. :lol:

Čo sa týka detí, tak tam je potrebná aj odpovedajúca výchova (okrem bezpečného uschovania). Ak budú zbrane pre nich "tajomno" tak sa ho raz aj tak rozhodnú preskúmať. Lepšie je ich zoznamovať zo zbraňami a hlavne učiť ich bezpečnej manipulácii - samozrejme pod dozorom. U nás nikto nesiahol bez povolenia majiteľa na zbraň (strelnú) ktorá nie je jeho.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 22 úno 2008 06:30

myslim si ze dovera je na mieste... mne manzelka doveruje, kupil som si trezor, vsetko donho pozamkynal a pohoda... treba uz od mala vychovat ze zbran je sucast zivota, normalna vec, a nie vrazdiaci nastroj ako za komancov... nie kazdy drzitel zbrane je vrah, nasilnik ako si to niektory u nas myslia... zbran nezabija, zabija clovek co ju drzi...
Odpovědět