Casti kruhoveho terca?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
MaMo

Časti kruhoveho terča?

Příspěvek od MaMo » 19 úno 2008 15:04

Ahoj,

vopred sorry za tak trochu off-topic, ale snad mi niekto poradi.

Moja otazka sa tyka bodovania zasahu do klasickeho kruhoveho terca (10 sustrednych kruznic). Vraj bodova hodnota zasahu napr. do 9tky zavisi aj od toho, ci ju trafim vpravo/vlavo/vyssie/nizsie od stredu terca... Nic som k tomu nevedel najst. Vie ma niekto odkazat na pravidla takehoto bodovania?

Bol by som vdacny, dik

Matus


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 úno 2008 15:11

na normálních soutěžích nižší kategorie (nebo jestli se to ještě tak nazývá) je devítka pořád jen devítka, ať ji trefíš kamkoliv.
Na vyšších soutěžích se (obvykle ve finále) vyhodnocují terče elektronicky a počítají se zásahy na desetiny, zásah na čáře 8/9 je hodnocen jako 9,0 a zásah těsně u desítkové čáry(který se jí ale ještě nedotýká) je hodnocen jako 9,9.

Doufám že odpovídám na to na co jsi se ptal.
MaMo

Příspěvek od MaMo » 19 úno 2008 15:17

Ahoj, dik za odpoved. Mal som na mysli skor clenenie terca na "hodiny" - ked trafim 9 v medzikruzi vpravo od stredu, je to nieco ako "3 o'clock" zasah, ked vlavo, tak je to "9 o'clock" zasah...
Mozno to trochu pletiem, ale rad by som vedel, ci je rozdiel v bodovani dvoch cistych 9-tok v zavislosti od ich pozicie na terci.

Diky, M.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 úno 2008 15:23

Pokud vím nebo mě paměť neklame, tak v žádných mezinárodních pravidlech nic podobného není.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 úno 2008 16:17

Taky bych řekl, ani mě nenapadá, proč by někdo měl brát v potaz umístění zásahu ta terči podle úhlových stupňů či ciferníkové orientace.

To se používá leda když chceš někomu ukázat kams právě trefil: "Koukej, je to v osmičce na sedmý hodině" např.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 úno 2008 16:27

mamo: a nepleteš si to se šipkama? :lol:
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 19 úno 2008 16:44

2 MaMo: Som rozhodcom pre gulove pistolove a puskove discipliny SSZ
a aj ako sportovy strelec s 20-rocnou praxou ti hovorim, ze nic take sa nepouziva. Orientacia podla cifernika rucickovych hodin sa pouziva iba pre lahsie vyhladanie umiestnenia zasahu na terci. Alebo sa pouziva ak strelcovi hlasi zasahy pozorovatel s dolekohladom. Aby si ten vedel predstavit zasah na terci. Rozdiel v bodovani dvoch cistych 9-tok v zavislosti od ich pozicie na terci nie je.
Zamčeno