Brokove naboje

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Prebijet brokové náboje?

Ano
9
30%
Ne
14
47%
Nevim
7
23%
 
Celkem hlasů: 30
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Brokove naboje

Příspěvek od Apevia » 05 úno 2008 21:12

Ahoj. Chci se zeptat na neco ohledne brokovych naboju.... Vzhledem k vyraznemu zdrazeni klasik skeet a trap naboju z nejakych 3.70kc za kus na 6kc za kus, se chci zeptat jestli je nejakej rozdil ve strelbe s tema klasik olovenyma brokama a ocelovyma. Ty ocelovy vychazeji levnejc asi na 4.60kc za kus, ale nevim, jak se s tim strili oproti olovu, je tam nejakej rozdil? A hlavne, je to ocel a ocel na ocel, no nevim, odbornici poradte. Predem moc diky.
A jeste neco, co vse je potreba k prebijeni onech brokovych naboju? A vyhodnost, vzhledem k ty roustouci cene mozna ano, ale zase na druhou stranu, se zase zdrazilo hlavne to olovo, ktery se tam dava ve forme onech broku. Tak nejak nevim.
Diky za rady........
PS:je to do Kettnera a do ruskyho Sportlina


Cogito ergo armatus sum.
Smazaný uživatel 111

Re: Brokove naboje

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 úno 2008 00:35

Rozdíl bude v hlavne v dostrelu a v jiné ballistické křivce a to díky jiné hustotě obou materiálú. Např. když střílíš lovecké kolo tak s olov. brokama budeš predsazovat jinak než s ocel. brokama. ve skutečnosti to neni ani ocel ten materiál je měké železo.
Na stránce 3 mas komplet vybavu pro prebijení brokových nábojů
http://shop.vmcustom.cz/data/prebijeni/LEE_2007.pdf
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

THX

Příspěvek od Apevia » 06 úno 2008 15:47

2Balda:a co ta hlaven nebude trpet? Hlavne se bojim, aby to pak nelitalo o moc jinak a o tu hlaven.
ta cena-ta prvni tech 2 020kc, co vse obsahuje ta souprava nebo co? Je tam uz vse co budu potrebovat? (nemyslim material) Nebo se musi koupit pak jeste neco?
Cogito ergo armatus sum.
Smazaný uživatel 111

Re: THX

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 07 úno 2008 00:56

Hlavěn trpět nebude , leda by si nabil vysokovýkonné střelivo a nemel na to ověřenou zbran. Poškodit ji mužeš když vystrelíš větší brok než 4mm. ze zahrdlení větší než 1/2 .
Jak moc to bude letat jinak oveříš jen na střelnici.
Brokovej naboj jsem nikdy nepřebíjel , ale podle mého budeš jeste potrebovat podavač zápalek a jestli i spodní část lisu nevím. Zbytek sou jen doplnky. Poptej se u prodejce co vše je nuté pro prebití brok. náboje
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 úno 2008 13:07

Co se týče těch železnejch broků, kámoš myslivec mi říkal, že v dohledné době budou olověný broky vůbec zakázaný, a lovit se bude moct jen železnejma brokama, páč prej olovo je ekologicky závadný.....

Jinak s ohledem na lauf mi to příjde jedno, páč ty broky tam jsou stejně v tom plastovým košíčku, takže k žádnýmu tření železo x železo nedochází...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 úno 2008 16:33

pokud se nepletu tak olověný broky budou zakázaný jen na lov vodního ptactva.

Omyl, ne všechny náboje mají broky v plastovým kontejneru.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 07 úno 2008 23:31

Alfonss píše:pokud se nepletu tak olověný broky budou zakázaný jen na lov vodního ptactva
Od roku 2011
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 úno 2008 09:49

No já nevím, říkal mi to kámoš, určitě máte pravdu vy, já nejsem myslivec.

No jo, všechny brokový náboje ten košíček fakt nemaj, ale podstatný je, že když si chce přebíjet a bojí se použití železnejch broků, košíček je dobrý řešení...teda jestli je někde sežene.... :roll:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět