Mosin 91,30,38,44 i ostatni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 led 2008 20:19

Mně je jedno co držím,buď to nese a je to OK nebo to hnojí a pak je to jedno.Pokud má někdo v rukách nasrané tak to neopraví ani anatom.pažbou.Mauser a Mosin se drží obdobně a Mosin s rovnou klikou se i lépe obsluhuje,má větší sílu na páce tak mu ani shitt munice nevadí.Ovšem kdo chce argumentovat pocitama tomu to nevysvětlíme.Nemá snad někdo z teoretiků pocit že hovno voní po fialách???? :wink:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 20 led 2008 20:31

Souhlasim z edelweiss em, tato debata je oničem pač srovnavate "hrušky z jablkama" ,to je jako srovnávat trabanta a bmw,de fakto účel splní oboje, nakonec dojede to i to :lol: ,a vůbec nejkrásnější a nejvymakanější puška(co do spracování) je Mannlicher M35 8x56R(vyráběná v Budapešti):evil: :wink: ,ale spátky k Mosince, pokud nekdo zvažuje pořízení Mosina tak se jeví nejvíhodnější právě Mosin44 je kratký takže skladný a na střelbu kolem 100m bohatě stačí a nejdúležitější je fakt ,že jsou to většinou uloženky takže nové :wink: ,a to co je na pušce nejdúležitější?Hlaveň :wink: ,spoušť se dá jednoduše poladit,většinou stačí jemně zaleštit hrany a je to hned znát,pažba taky není problém, jde ubrat v krku a podobně, ono flinta za 4-5tis je levná ,a na úpravy přímo vyzívá, já osobně jí mám v púvodním stavu(sem tam se dostanu na závod,Vojenská puška)a v púvodním stavu se dá zúčastnit ve dvou kategoriích(do roku 1945 a od roku 1945).Taky je rozdíl v rozmněrech komory Mosinu 91/33 a 44ky, zrejmně je to i opotřebením možná jinou tolerancí ale mos91/33 víc nafukuje nábojnice(často i praskají), kdežto nábojnice z mos44 je ok .Často se stává že po vypálení více ran nejde otevřít závěr a musí se hodně zabrat nebo dlaní ruky vyrazit kliku závěru,to dělají právě lakované ocelové nábojnice(se nalepí na komoru),mne se osvedčilo před střelbou náboje otřít mastnou hadrou,nebo namazat jen střeli z krčkem.Sověti z tím nemněli problém páč používali jen mosazné nábojnice(pomněděné a podobně). Přikládám terč mos44-100m/13ran-114b http://www.ukazto.com/?img=1963115,Mosi ... ran114.jpg
In vino veritas...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 led 2008 07:54

Měl jsem možnost střílet s oběma zbraněmi v dlouhých verzích. Původně jsem si půjčoval tureckého mausera - elegantní pažba, skvělé zpracování, ale strašně jemná mířidla. Pažba mosina mi připomínala sochu z kuše, ale mířidla velká a čitelná, což pro mne se slabším zrakem bylo rozhodující. Koupil jsem tedy na inzerát velmi zachovalého mosina 1891/30 za velmi rozumný peníz (ještě jednou díky Cerberusi) a od té doby mě ta flinta jen velmi příjemně překvapuje. Na držení pažby jsem našel grif, ergonomie zapřičiňuje, že zpětný ráz je o maličko menší, než u mausera. Konstrukce mechanizmu je jednoduchá a spolehlivá. Spoušť jsem vyladil za pomoci internetu a Jurjevovy příčurky.Střílím běžným armádním střelivem s těžkou střelou (11,8g) a v tréninku jsem na terč 135 P01 (redukovanej zelenej trouba) vstoje nešel pod 90 bodů/10 ran). Na závodech, protože je tam časový pres, je to horší, ale, ...es kommt der Tag ... a mosin zazáří. Kraťas mě zatím příliš neoslovil - flinta má bejt dlouhá! :lol:
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od jiml » 22 led 2008 19:37

To: Alfonss
Tvoje citace:
"ruku na srdce. Vám se Mosin drží líp než Mauser? Mě teda jeho ergonomie přijde otřesná."
"Mě Mosin přijde, jak kdybych držel v ruce krompáč. Mauser se mi drží líp."

Tedy to jsi napsal opravdu moc "hezky", ale úplně na hovno!
Jak se konkrétně Tobě drží ta či ona zbraň je informace zcela subjektivní, čili irelevantní. Každému se totiž líbí něco jiného a Tvoje informace ve vztahu k puškám Mosin, mají nulovou hodnotu. :(

To: All
Tyto zbraně si kupují nadšenci a lidé, kteří za "relativně" málo peněz chtějí vlastnit a mít doma kus (ne tak dávné) válečné historie. To není o ergonomii a výkonech porovnávatelných se zbraněmi stejného určení ze
současné doby. Není to ani o tom, zda byl lepší Mosin Nagant či Mauser Kar98, obě tyto zbraně a samozřejmě i řada dalších se zapsala nesmazatelným písmem do historie lidstva, do historie dějin, bohužel díky
válkám a krveprolitím. Tyto zbraně se v původní ráži již nevyrábí ani jako repliky. Můžete si koupit všelijak "poslepovanou" uloženku a tu pak zrestaurovat (to právě dělám), do co nejlepší kondice. Zda zakoupit Mosina, nebo Mauser je otázkou vkusu a částečně vlastenecko-odbojového cítění, přeci jen, ten Mauser byl zbraní v rukách dobyvatele........, ale z dnešního úhlu pohledu je asi nejlepším lékem na úvahy potenciálního nadšence/zběratele, vlastnit tyto zbraně obě. Střelba na střelnici z těchto zbraní je pak onou pověstnou třešničkou na dortu, kterou je třeba si vychutnat a nesrovnávat se současnými moderními zbraněmi. Já vlastním Mosina a mám ho rád! Pokud se naskytne možnost zakoupit výhodně Kar 98, koupím jej také. Jsou to nejslavnější flinty WW2 a s tím už dnes nikdo nic nenadělá. :shock:
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 22 led 2008 19:51

:wink: Dobře si to napsal, a o tom to je!
In vino veritas...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 led 2008 20:26

Jasně děláme to proto že nás to baví a kecy typu já mám nejlepší bouchačku jsou pro děcka.Mně je jedno jakou zbraň si hýčkám pokud funguje,jen jsem ulítlí na vojenské a staré zbraně.Dnes nám firmy co z toho žijí zdůvodní zcela snadno proč ta zbraň,nebo ta munice.Vesměs sou to reklamní kecy,takže jen praktická zkušenost má hodnotu.Koukni na téma Tokarev na obranu,původně ho taky odepsali a to ne protože by tomu nerozuměli,mají moderní pohled na věc tak se na to tak i dívají.Takže jen praktická ukázka jim změní náhled,nekoupí oldtaimra ale budou ho mít v respektu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 24 úno 2008 08:48

Přátelé, doteď jsem radil, teď potřebuju radu já.
Otevřel jsem nový balení Multiagra a po výstřelu nevyndám jedinou nábojnici z komory bez problémů. Lak je tak připečený, že že nábojnice nevezme ani vytahovač z komory a musím je vytěrákem zpředu vyrazit. To víte, že mám hroznou radost, bojím se, abych nezmrvil ústí nebo vývrt. Po 10 ranách nemám ruku omlácenou od zpětného rázu, ale od toho, jak musím mlátit do kliky. Vleže je střelba prakticky nemožná. Už jste někdo přišli na to, čím namazat nábojnici, aby se odseparovala? Prosím o informaci odzkoušeného postupu. Dohadů typu JPP jsou plná fóra. Dík.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 24 úno 2008 10:30

Vezmi si kousek flanelu,nalij na něj olej a náboje o něj při nabíjení otírej,hlavně nezapomeň i krček.No ty náboje jsem taky potkal naštěstí je já střílet nemusím a tohle nebude poslední překvapení,co s touto ,,levnou´´municí zažijeme.Začni přebíjet to je jediná alternativa,jak tu pušku nezničit municí pochybného původu a rtutí z korosivních zápalek.Do této pušky patří mosazná nábojnice. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 25 úno 2008 02:07

Bez mazání to nepujde .....používal sem normal Konkor na hadr jak píše edelweiss - mazal jsem až pred samotnou strelbou. Taky to chce pořádně vyčistit i komoru. A když už jsem mel dost mazaní a omlácené ruky od kliky tak jsem začal kupovat alespon pomědené náboje(po 6,_kč) , ale mosaz je mosaz. Prebijení neni taky od veci ......když tvuj naboj osadíš samopalovou strelou tak nebude ani žádnej zp. ráááz :lol:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 25 úno 2008 07:47

To s tou samopalovou střelou mi radil už jeden borec z Jižních Čech. Moc jsem tomu nevěřil, ale zřejmě na tom něco bude.
Někdo se na některým fóru dohadoval, že je dobře použít Silkal (silikonový olej) - že prý se používá na separování forem, takže by měl zabránit připékání. Máte někdo konkrétnější zkušenost?. Mažete jen nábojnici nebo je možno namazat celý náboj vč. projektilu?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 úno 2008 10:48

Střelu nemaž,to je blbost,ta problém nemá.Jinak mosinu lehká střela nevadí,jen to musíš nalaborovat.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kapik007
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2008 17:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kapik007 » 12 bře 2008 17:24

Mosina jsem koupil před půlrokem a jsem s ním velice spokojen. Mám 44 s bodákem a munici používámm od Multiagra a bez problému.Akorát je třeba u těchto patron po každé střelbě důkladné vyčistit komoru i hlaveň,protože má rtuťovou zápalku a hrozí koroze.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2008 22:50

Tak se to Edíkovi rozmnožilo.
Ten nový je bez optiky,pažba není značená,tělo,schránka,péro spouště,spoušť,mířidla car,závěr hlaveň soviet.Rozměr car.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 19 dub 2008 23:08

moc hezke kusy, proste kus historie :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2008 23:11

Plánuju ještě jeden kus 44 na přestavbu a chtěl bych karabinu se sklopným bodákem na mazlení.Mosin to je flinta podle mojeho gusta.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět