Revolver Alfa steel 3531

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
anorektik

Revolver Alfa steel 3531

Příspěvek od anorektik » 22 říj 2005 19:38

Prosím poraďte, je tento revolver vhodný pro obrannou střelbu a denní nošení ? (.357 magnum, hlaveň 3", délka 217 mm, 900 g nenabitý, stavitelné hledí, 6ti ranný) Díky.


nespavec

Re:Revolver Alfa steel 3531

Příspěvek od nespavec » 23 říj 2005 02:26

Když nikdo jiný nic,tak podle mého názoru je ten revolver na denní nošení moc velký,těžký a na sebeobranu možná zbytečně výkonný.Ale jestli se vám líbí a asi hlavně cena vyhovuje,tak aspoň na obranu noste méně výkonnou laboraci nábojů s dobře deformovatelnou střelou,ať to za útočníkem neschytá nevinný.Taky stavitelné hledí se může při tasení o něco zachytit.Neměli by někde v komisi 2-palcovou osmatřicítku za stejné nebo menší peníze?Než kupovat honem něco,je lepší zajít si na střelnici,vyptat se tam,obejít pár obchodů,něco si o sebeobraně přečíst a uvidíte,že se dá dobře vybrat a nemusí to být drahé.Vaše požadavky neznám,beru to podle sebe,pro mě není zbraň prostředek k předvádění kupní ani jiné síly,ale užitkový předmět.
Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 23 říj 2005 21:47

Je to pěkná hračka, ale na denní nošení poněkud nepohodlná ... Názor o hledí tu již byl prezentován. Jako obranná zbraň se mi jeví lépe pistole. Já používám Kevina. Doposud jsem ho sice nemusel použít, ale na střelníci s ním jsem (i na 15 m) velmi spokojen. Je plošší než revolver a podstatně lehčí, přičemž má větší kapacitu.
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
Odpovědět