Puska

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zdenek

Puška

Příspěvek od Zdenek » 06 říj 2005 14:02

Zdar chlapi, zajímám se o válečné pušky a něco ze starého železa také vlastním. Chtěl bych do budoucna koupit něco moderního ve stylu sniper tak do 300m. Jsem teď socka, tak je to zatím ve stádiu myšlenek. Chtěl bych posoudit něco jako ČZ 700, 750 nebo Remington 700, Savage v ceně kolem 35-50 litrů. Nevím, jaká je nejvýhodnější ráže 30-06. 308Win, nebo co? Nechci dávat v budoucnu za náboj 80Kč ale dobře a slušně si zasřílet. Mlátim to s tím mým starým železem ať 7,62x54R nebo do Mauseru tak kolem 6-7Kč za náboj. Poraďte prosím.


Smazaný uživatel 111

Re: Puška

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 říj 2005 15:20

Zdar,CZ 750 je docela dobrá,ale je dost předražená,tu bych rozhodně nebral!
Remington 700 Police je kvalitní puška z těžkou 6drážkovou fosfátovanou hlavní dá se sehnat okolo 30tis.
Zapomněl si jsi na Tikka T3 moc kvalitní pušky na sport (Varmint – Tactic) za rozumný peníz.
Nejběžnější ráže na sportovní střelbu do 300m je 308 Win. Počitej s tim že budeš muset začít přebíjet,náboj osazený kvalitní terč.střelou te vyjde cca na 11Kč
Sám mam na závody CZ 550Varmint a sem s ní velice spokojen. :lol:
Balda
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 říj 2005 21:48

Remington - počítej s investicí od 5.000kč + na spoušťový mechanismus (už jsme dělali 3ks výměny).
Osobně bych dal přednost, v této cenové skupině, Savage. Možná trochu vakl na závěru. ale super spoušť, lepší hlaveň (hlavně lehce vyměnitelná) button rifled. doporučuji http://www.savagearms.com/10fple1a.htm v .308win. v .223 to má moc pomalé stoupání.
Obě flinty mají tovární bedding. stačí vzít momenťák a dobře dotáhnout.

CZ: musíš mít štěstí, jako vždy je to kus od kusu. V každém případě udělat bedding. dokumentované zlepšení přesnosti o min. 30%.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 23 říj 2005 09:31

Díky za příspěvky, ta Savage se mi hodně líbí, samozřejmě jsem si všiml orginál ceny v dolarech a za kolik se prodává u nás.
Ještě nevím co to je bedding.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 říj 2005 10:40

Ještě bych zvážil Tikku3 Tactical nebo Varmint. Sako je už asi moc drahé.

Bedding je uložení těla závěru do epoxydového lůžka v pažbě. Jsou do něho zapuštěny duté sloupky skrze které prochází šrouby držící tělo závěru.

Ceny
Naposled loni šla odemne zmiňovaná Savage za 36.000kč. To bylo bráno od Banzay (mají zastoupení). Na stránkách výrobce je doporučená cena 730 USD. Což vychází pod 30.000kč. Ceny na webu musíš brát jako základ k vypočítání koncové ceny. Počítej dopravu (normálně mi vychází kolem 10%) ale u zbraní mi to vycházelo 100 - 150 USD kus. Pak to je ca 5% clo + 5% špediční poplatky (těm se vyhneš, když si to na celnici vyběháš sám, já na to nemám ani čas ani nervy). Pak tu je DPH 19%, no a nakonec tu je vlastní kurz přepočtu. Ten není co dává ČNB, ale je ten co ti dá tvá banka, musíš do toho započítat i poplatky za směnu a za převod.
Takže když si k doporučené ceně připočteš 50% a vynásobíš o 1kč vyšším kurzem než ti dává tvoje banka, tak jsi tak nějak na koncové ceně i s marží obchodníka. Nemůžeš chtít, aby ti to někdo vezl zdarma.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 23 říj 2005 14:45

Shiva píše:Ještě bych zvážil Tikku3 Tactical nebo Varmint. Sako je už asi moc drahé.

Bedding je uložení těla závěru do epoxydového lůžka v pažbě. Jsou do něho zapuštěny duté sloupky skrze které prochází šrouby držící tělo závěru.

Ceny
Naposled loni šla odemne zmiňovaná Savage za 36.000kč. To bylo bráno od Banzay (mají zastoupení). Na stránkách výrobce je doporučená cena 730 USD. Což vychází pod 30.000kč. Ceny na webu musíš brát jako základ k vypočítání koncové ceny. Počítej dopravu (normálně mi vychází kolem 10%) ale u zbraní mi to vycházelo 100 - 150 USD kus. Pak to je ca 5% clo + 5% špediční poplatky (těm se vyhneš, když si to na celnici vyběháš sám, já na to nemám ani čas ani nervy). Pak tu je DPH 19%, no a nakonec tu je vlastní kurz přepočtu. Ten není co dává ČNB, ale je ten co ti dá tvá banka, musíš do toho započítat i poplatky za směnu a za převod.
Takže když si k doporučené ceně připočteš 50% a vynásobíš o 1kč vyšším kurzem než ti dává tvoje banka, tak jsi tak nějak na koncové ceně i s marží obchodníka. Nemůžeš chtít, aby ti to někdo vezl zdarma.
Díky za vysvětlení, pochopil jsem, že jsi prodejce, což určitě obohatí diskuzní příspěvky.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 říj 2005 15:06

Prodejce sice jsem, ale nejsem tu proto abych se inzeroval. :) Samozřejmě, že když někdo něco potřebuje, tak vždycky mohu dát nabídku. Většinou reaguji na příspěvky když někdo dá dotaz, ve kterém si myslím, mu mohu pomoci. Nemám rád, když se neznalí obrací v dobré víře se svými dotazy na různá fóra a dostává se jim nesmyslných rad a odpovědí.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět