zasekeknuty zaver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

zasekeknutý zavěr

Příspěvek od majk59 » 18 říj 2005 12:14

Vlastním pi.CZ 75 B.Je zní vystřeleno asi 300 ran a zacal mi uvizovat závěr v zadní poloze.Poradíte,čím to může být?Dík za radu.


nespavec

Zachycování závěru

Příspěvek od nespavec » 18 říj 2005 13:23

Dávejte si pozor na polohu palce,jestli ho nemáte při střelbě moc blízko záchytu závěru.Nevědomky si ho třeba zvedáte.Taky si prohlédněte vnitřní výstupek záchytu závěru,ten co zasahuje k podavači zásobníku.Ještě by neměl mít oblýskané černění a když ho osušíte,tak po střelbě poznáte,jestli na něm nejsou stopy tombaku nebo pomědění z plášťů střel,kdyby do něj při podávání narážely.Pak byste došel ke zbrojíři.Ale nejdřív hlavně pozor na ten palec.Zbraně jsou většinou relativně v pořádku,takže nejdřív zcela vyloučit vlastní chybu.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

zasekeknutý zavěr

Příspěvek od majk59 » 18 říj 2005 21:51

V sobotu to vyzkouším.Je to skoro nová zbranˇ a takhle mě štve.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

zasekeknutý zavěr

Příspěvek od sikula » 18 říj 2005 22:11

Zaměřil bych se na skutečnost, zda při zaseknutém závěru je zvednutá páka záchytu závěru. Pokud ano je to buď tím je je přizvednut palcem( zpravidla mám opačný problém) nebo výstupek záchytu závěru je příliš dlouhý a je nadzvedáván náboji v zásobníku a ne jenom podavačem zásobníku. Problém by mohl být i v pružině, která působí na horní plošku čepu záchytu závěru na pravé straně rámu. Namaž dokonale vše před střelbou kromě nábojové komory a vývrtu hlavně. Dej pozor na pacec pravé ruky a vystřídej lichý a sudý počet vystřelených nábojů. Pak uvidíš
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

zasekeknutý zavěr

Příspěvek od majk59 » 18 říj 2005 22:20

Díky za rady.Měl jsem z toho strach a tedˇto vypadá,že to nejspíš bude rukama.díky
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

zasekeknutý zavěr

Příspěvek od majk59 » 18 říj 2005 22:38

Tak jsem si dal do zásobníku náboj a když zasunuji zásobník do pistole,tak mi kulka malinko přizvedává záchyt závěru.Při střelbe to asi bude silnější.Vypadá to,že to bude delším záchytem závěru.Všem dík za radu.V sobotu vyzkouší a dám vědět.
Odpovědět