LEE ENFIELD-potrebuji radu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
horis

LEE ENFIELD-potřebuji radu

Příspěvek od horis » 25 pro 2007 20:12

Dobý den mám takový problém dostal se mi do ruky Lee Enfield No4 Mk1 a nějak z něho nemůžu dostat ven závěr bojím se někde víc zabrat abych něco nepoškodil děkuji za jakoukoliv radu


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 26 pro 2007 00:11

Musím přiznat, že Enfield je jedna z mála opakovaček té doby, co se mi ještě do pracek nedostala, ale tyhle pušky mají zadní doraz závěru všechny udělané dost podobně a nějakou originalitu člověk vidí spíš vzácně.
V zásadě existují dva systémy: zadní doraz závěru tvoří záchyt úderníku (veškteré ZKMky, veškteré Mosinky atd.) nebo nějaká zvláštní páka (Mauser K98k a drtivá většina jeho derivátů). Pokud je to extra páka, je potřeba ji najít a vymyslet, jak se má stlačit (důležitá je mj. i poloha závěru- někdy nesmí být úplně nadoraz vzadu, např. u "švýcarky" Schmidt-Rubin). Pro spoušť platí totéž (stlačit vzad, tedy vlastně "spustit"- Mosin, nebo vpřed- některé exempláře ZKM 451). Mám pocit, že u Enfielda je to ta spoušť, ale jist si nejsem. Nejlepší bude si s tím půl hodinky v klidu pohrát.
Navíc pokládám za vhodné upozornit na to, že armádní opakovačky a armádní zbraně obecně jsou stavěné na extrémně hrubé zacházení, z čehož vyplvývají dvě důležité skutečnosti:
1) Někdy je hrubší zacházení NUTNÉ
2) Urvat něco z takové pušky holou rukou je prakticky vyloučeno (pokud je v dobrém stavu a něco už není "načaté")
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Smazaný uživatel 111

Re: LEE ENFIELD-potřebuji radu

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 pro 2007 06:13

Je to nekde okolo druhé minuty :wink:

-----------
nebo strana 3 manualu
http://www.impactguns.com/store/media/e ... entury.pdf
------------
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 26 pro 2007 10:52

chlapi, mna do tejto temy nic nie je, ale chcem povedat, ze som prekvapeny, ako rychlo a presne sa tu reaguje a odpoveda na aj taketo zapeklite otazky. vsetka cest! :)
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Jacusi
Příspěvky: 12
Registrován: 20 bře 2007 17:48

Příspěvek od Jacusi » 31 pro 2007 22:20

Potřeboval bych taky radu. Nevíte někdo k čemu sloužilo "očko" před zásobníkem? Doufám, že nedabluju.........
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 31 pro 2007 23:10

určitě pomůže tohle:

http://mcdonald.chris.tripod.com/No4_rifle.htm

Kousek od vrchu je rozkres částí zbraně s popisem
Jacusi
Příspěvky: 12
Registrován: 20 bře 2007 17:48

Příspěvek od Jacusi » 31 pro 2007 23:27

Tuhle stránku znám dobře, jenom ten název mi nic neříká.
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 31 pro 2007 23:34

no veď asi sa tam prichytávala látka ktora zakrývala mechannizmus...
Odpovědět