Semikorozivni zapalkove sloze????

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Wad

Semikorozivní zápalkové slože????

Příspěvek od Wad » 17 říj 2005 09:45

Už jsem se to tu pokušel procpat do jiného tématu, ale nějak z toho nic nebylo, tak zkusím zaujmout pozornost samostatným tématem: Docela vážně uvažuju o koupi CZ 858 Tactical, protože mě láká levná kulovnice NA LEVNOU PATRONU. Ale abych měl levné náboje, tak musím použít buď maďarské MFS, nebo ruské Wolfy, protože S&B mě se svou cenou cca 12 kč za celoplášť nijak zvlášť nenadchl, byť i je na první pohled kvalitnější. Bokovky z NZ se mi shánět nechce, i když by to bylo nejlevnější (přece jen je to o zbroják). Ale jak o MFS, tak o Wolfovi jsem slyšel, že používá nějaké korozivní nebo snad semikorozivní (???????) zápalkové slože. Nerad bych si do zbraně cpal nějaké svinstvo, co mi vyžere lauf, když to zapomenu vyčistit (což se mi stává). Jestli někdo něco víte, prosím ozvěte se!


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 říj 2005 09:58

Neni to pravda, Wolfy pouzivaji nekorosivni zapalky. Nemusis se niceho obavat.
Wad

Příspěvek od Wad » 17 říj 2005 10:33

Díky za promptní odpověď. Ale co ty MFS? A existuje vůbec něco jako semikorozivní slož?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 říj 2005 19:45

Wad píše:Díky za promptní odpověď. Ale co ty MFS? A existuje vůbec něco jako semikorozivní slož?
Myslim, ze dnes se jiz nic vyslovene "spatneho" nedela. Spis jde o presnost munice. MFS jsem nikdy nezkousel, nicmene ke spicce patrit asi nebude ;-) Spis naopak.
Wad

Příspěvek od Wad » 18 říj 2005 08:41

Přesnost mě netrápí (kdybych chtěl trefovat pětikorunu na opačném konci fotbalového stadionu, tak si koupím Tikku, remingtona nebo aspoň Dragunova, ale rozhodně ne Sa. 58 s 39 cm hlavní- jde mi skutečně jen o levné pohodové zastřílení do 150 m). Spíš jen, aby mi to tu zbraň nesežralo, nebo nerozlámalo či jinak nezničilo (protože třeba ty Wolfy jsou až podezřele levné). No ale muselo to projít zkušebnou, tak se tomu snad (!) dá věřit.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 říj 2005 12:37

Wad píše:Přesnost mě netrápí (kdybych chtěl trefovat pětikorunu na opačném konci fotbalového stadionu, tak si koupím Tikku, remingtona nebo aspoň Dragunova, ale rozhodně ne Sa. 58 s 39 cm hlavní- jde mi skutečně jen o levné pohodové zastřílení do 150 m). Spíš jen, aby mi to tu zbraň nesežralo, nebo nerozlámalo či jinak nezničilo (protože třeba ty Wolfy jsou až podezřele levné). No ale muselo to projít zkušebnou, tak se tomu snad (!) dá věřit.
Na každé krabičce Wolf máš napsáno NON-CORROSIVE BOXER PRIMED - a zkušebnou to taky jistě prošlo když je na tom logo C.I.P.
To že sou podezřele levné asi soudíš podle našich Sell.-Bell. - výrobní cena takového naboje je ještě několikanásobně menší. Muj názor je že veškerá naše munice je kurevsky předražená :cry: ale co s tim naděláme že! Když chceme střílet tak ty náboje prostě kupovat musíme :wink:
Balda
Wad

Příspěvek od Wad » 18 říj 2005 13:16

Kurevsky předražená- jak se to vezme. V každém případě je zvláštní, že se vyplatí dovážet náboje spíš ze zauralska než z Vlašimi. Jak u těch Wolfů, tak u těch MFS bude svou roli hrát materiál nábojnice- ocel je určitě výrazně levnější. Ale ruku na srdce- jak velkou část ceny náboje může tvořit cena barevného kovu na nábojnici?
Odpovědět