Existuje Flobert Pistol???

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 29 pro 2007 14:54

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet Glocka 26 právě v podobné "úpravě", co zde popisujete. V hlavni měl našroubovanou vložnou hlaveň, jako střelivo nebyly použity flobertky, ale pouze jejich střely (broky) a kapsle z brokovnice (myslím ráže 12), kvůli středovému zápalu. Teď už si nepamatuji, zda se to do hlavně ládovalo nebo byla nějaká vytahovací komora, do které se to nachystalo a jen vložilo do hlavně. Vložná hlaveň byla koupená myslím v Německu nebo Rakousku. Samozřejmě to nemělo nejmenší šanci otevřít závěr. Je to celkem na nic, připadlo mně to spíše jen jako taková zajímavost, co všechno jde udělat pro zábavu.


Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 29 pro 2007 14:59

A dokáže mě někdo vysvětlit proč by .22 flobert nedokázal natáhnout závěr pistole, když už například zmiňovaná pistole kolibri to dokáže? Myslíte že to ještě nikdo neřešil a nezabýval se tym? Myslim, že je to reálné...
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 29 pro 2007 15:17

No, řekl bych, že pistole kolibri měla střelu vystřelovanou prachovou složí, ne jen zápalkou. Tudíž zřejmě i vyšší výkon, než zmíněná zápalka je schopna poskytnout. Kromě toho je poměr délky a průměru běžného náboje flobert takový, že i kdyby zbylo dost energie na natažení nějakého "mušího" závěru, náboje by se asi díky svému rozměru různě příčily apod. Jinak mě tento nápad připadá docela bláznivý. Kdyby to šlo a mělo nějaký význam, určitě by se to dělalo. Stačí si prolistovat nějakou literaturu a zjistíš, že i na náboje short bylo komerčních pistolí sestrojeno velmi málo. Důvod byl problém zajištění spolehlivé funkce samonabíjení.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 pro 2007 15:26

Na náboje SHORT byly ještě do minulé olympiády konstruovány všechny rychlopalný pistole a problémy s funkčností neměly.....

Nicméně spolehlivou samonabíjecí flobertku, která by k samonabíjecí funkci využívala pouze "zpětného rázu", dle mýho názoru konstrukčně vychytat nejde.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 29 pro 2007 15:40

2Jim: 6ka flobert nemá jen zápalku, ale taky prach. No a když se její energie udává někde oklo 40J, tak to podle mě není zrovna málo, nato, aby to dokázalo natahnout nějaký "muší" závěr. Nadruhou stranu náboje sou moc krátké, takže by samonab. funkce byla asi opravdu nespolehlivá. Vim, že tady řešim blbosti, ale přijde mě to zajimavé.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 29 pro 2007 16:33

Ještě bych doplnil, aby bylo jasno. Komerční pistole jsem měl na mysli běžné pro širší potřebu, nebudeme tady řešit slovíčkaření. Výrobky pro olympijské a závodní účely nepovažuji za komerční, i když jdou samozřejmě koupit. Jde o velmi drahé precizní výrobky a navíc rozměrnější, než by snesly srovnání s pistolí kolibri. Pokud se týká toho střelného prachu, tak poloviční omluva na mojí straně. Poloviční proto, poněvadž po rozdělání náboje flobert, kdysi prodávaného na našem trhu, žádnou jinou slož jak zápalku neobsahoval.
Před cca 50-ti lety stálo jedno balení 9 Kč. To nebylo zrovna málo na tehdejší poměry. Nejnižší důchody byly 190 Kčs.Chtěl jsem přiložit foto originál krabičky, ale nějak to nejde.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 pro 2007 16:45

vlašim dělá 2 typy flobertových nábojů. 6mm Flobert nemá prach a má sférickou střelu, .22 Flobert má špičatou střelu a prach má.
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 29 pro 2007 17:20

nejsem sice odborník,ale docela bych se hádal-ještě jako mladý a nerozvážný jsem si doma vyrobil pistoli na ná boje 4 mm flobert-pistole byla vyrobena ze známé startovací a poplašné pistole slávia(tělo)na ní byla uděláno nové pouzdro na hlaveň a v něm se pohyboval úderník.Hlavěň byla vysoustružena ze vzduchovky a nábojnice di ní perfektně zasedla(po odvrtá ní cca 4 mm drážek do hloubky)-úderník byl kovový ''hranolek'' zajištěný v natažené poloze původním úderníkem-chod zajištovala dost silaná pružina-no ale abych se dostal k původnímu tématu-tu nábojnicu tu dokázalo vyhodit a uderník natá hnout-samozřejmě né vždy :roll:
vlčák

Příspěvek od vlčák » 29 pro 2007 21:40

nedávno jsem našel zajímavé řešení, samozřejmě je to už hodně stará záležitost , jedná se o plovoucí komoru - náboj je uložen v hlavni malé komoře ( je o málo delší než nábojnice ), která je v hlavni trošku pohyblivá , při výstřelu proniknou plyny mezi čelo komory a hlaveň , a komora i z nábojnicí zaklouzne a uvede do chodu závěr , komora se po krátkém chodu zarazí a závěr vytáhne nábojnici ... tím se dá dosáhnout celkem spolehlivé funkce zbraně na 22 short , které pravděpodobně byly dříve určené pro pistole , dnes se samozřejmě všechno většinou dělá na 22 LR ( 22 Long Rifle - dlouhý puškový )

zakk - s tím bych se moc nechlubil , výroba a úpravy střelných zbraní na náboje jsou kapánek nezákonné :lol: slyšel jsem že dřív byly skvělé poplašné pistole , měli takový odsuvný závěr a vkládal se tam poplašnák, když se to okénko trošku víc vyfrézovalo, tak se tam dala strčit 22 short a byla s toho hezká pistolka ( ale bylo to dávno , vyprávěl mi to táta nebo děda )
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 06 led 2008 22:04

To co tady řešíte je opravdu zajímavé a už sem o tom také přemýšlel.Podle mého názoru by to vyrobit šlo vzhledem ke zmiňované energie náboje 22 flobert.Jen by se s tím někdo musel zabývat a to asi nebude.Jinak s tou vsuvnou hlavní je také reálné ale musel by si s tím člověk vyhrát a mýt k tomu potřebné vybavení ale určitě bych nevolil plynovku v ráži 9mm ale menší např.6mm.Plynovky jak je známo jdou totiž upravit na ostré zbraně!
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 06 led 2008 22:23

Kocmiš píše:Plynovky jak je známo jdou totiž upravit na ostré zbraně!
Ano jdou a opravdu to s nima boli,ale strelce.Spolehlive fungujici pistoli na flobertaky,by slo udelat tim revolverovym zpusobem,kterym jsou reseny C02 pistole.Malej buben vlozenej do zbrane.Uz to tu nekdo psal.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 07 led 2008 09:02

To by nejdřív někdo musel vymyslet zásobník na flobert náboje. Ten náboj má okrajovej zápal a je moc krátkej na to aby se dalo naskládat několik nábojů do zásobníku nad sebe. Třeba taková pistole Kolibri má miniaturní náboje na středovej zápal právě kvůli tomu.

Možná by to šlo, ale podle mně by byla výroba takové pistole moc drahá na to, aby to zákazníci byli schopní zaplatit. Kdo by vlastně byl cílová skupina? Děcka do 18-ti let? Ostatní si můžou udělat zbroják, pořídit si malorážkovou pistoli a střílet levněji než s flobertama.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 led 2008 12:36

Kocmiš: máš aspoň základní znalosti a vědomosti týkající se konstrukce zbraní? Víš alespoň zhruba jak to funguje?

Nevím totiž jestli seš provokatér nebo si jen děláš prdel.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 07 led 2008 12:45

Alfonss:Asi oboje :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 07 led 2008 15:03

Když to vezmu za sebe: Bral bych to jako kuriozitu a klidně bych si takovou věcičku koupil. Ale nemyslím žádné úpravy pod 7,5J. Prostě pistolka velikosti poplašňáku (např.:s dynamickým závěrem), třeba jen na 5 nábojů.. A nemám na mysli ani žádné úpravy stávájících zbraní, ale od začátku vytvořenou samonabijecí pistolku v ráži 6mm flob.
Odpovědět