OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 pro 2007 19:41

Já jsem jednou šel kolem jednoho paneláku na pivo a před vchodem stáli nějací důchodci, co venčili psy. No vyběhnul po mě takový ten psík, co vypadá jak zakrslá srnka, nějaký pinč nebo jak se ta veverka jmenuje, no a rovnou mě rafl zezadu po nohavici. Tak se k němu otočím a on uskočil, tak jdu dál a zas raf mě. A takový starší chlápek se směje a říká "On si jenom hraje!" a druhý mu v dobré náladě ještě přizvukoval, to už jsem chyt nerva a zařval jsem ať si kua bere toho psa nebo mu z něho udělám dva. Ti dva se na mě tvářili jak na vola, co vůbec nerozumí srandě. Tak jsem jim řek ještě pár jiných věcí, za které se dodnes stydím. No opravdu děsná zábava, když vám na nohavici visí malý paskřivec, cení zuby a z huby mu od vzteku tečou sliny. A do toho poslouchat páníčkovy povely typu "Ronýsku, nechej pána jít, dostaneš kostičku", na které Ronýsek z vysoka házel bobek. Fakt už jsem se chystal, že smrada nakopnu do druhého patra. :twisted:
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem couval asi deset metrů pozpátku, až pak toho nechal, čímž si pravděpodobně zachránil život.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 pro 2007 19:43

Nikdo píše:HanuIv: Soudci měli pokyny snad v 50. a 70. letech (no v Číně a na Kubě dodnes). Ale u nás v současnosti by se snad měli řídit výhradně zákony, případně judikatůrou, ne?
Je vidět, že nevíte o čem mluvíte. V 50. letech neměli pokyny, ale příkazy. Dnes se říká: Toto ještě je přípustné a toto už není. Soudce musí soudit podle zákona ale výši trestu určuje podle uvážení. Proto jsou u trestných sazem určena rozmezí.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 17 pro 2007 20:09

Já na toto téma rezignuji. Všichni jste chytří jako rádio a máte PRAVDU, PRAVDU, PRAVDU.
Tak dobře. Jste dospělí, máte po složení příslušných zkoušek právo nosit zbraň pro osobní obranu. Proč bych vám měl vrtat díru do hlavy, že? To, jak se budete chovat, je jen váš rybíz, já se mohu jen z dálky dívat (případně sledovat reportáž v TV NOVA).
Přeju vám, aby vám po výroku soudce (správního orgánu) nezmrzl sebevědomý úsměv na rtech. (Když nic jiného, tak budete mít zbroják na hezkých pár let "v čistírně").
Víc tady nemám těm rádoby střelcům, jimž je moře po kolena, co říci.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 pro 2007 20:39

HanuIv píše:Ono s tou ochranou majetku to je poněkud problematické. Podle pokynů soudcům je aplikace §13 při obraně výlučně majetku (tedy bez ochrany života a zdraví) považována za nepřiměřenou obranu, bez ohledu na to, jak je ten chráněný majetek velký.
"Pouze" nepřiměřená obrana je OK, dle ustanovení § 13 tr. z. nesmí být obrana ZCELA ZJEVNĚ nepřiměřená útoku. :idea:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 pro 2007 20:44

To je to, co tvrdím. Omlouvám se za nepřesnou citaci. V tomto pohledu je obrana majetku bez obrany zdraví považována za zcela zjevně nepřiměřenou ...

Pokud vím, existuje jen jeden případ, kdy soud rozhodl v prospěch obránce u ochrany majetku. Zde byly ale i další okolnosti, které zde dokážu těžko vylíčit a jsou mimo rámec této diskuse.

Doporučoval bych vyhledat poradu právníka s dostatečnou znalostí trestního práva a ten by vše dokázal konkretizovat.

Což je mé poslední slovo k této diskusi.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 17 pro 2007 20:58

HanuIv píše:
Nikdo píše:HanuIv: Soudci měli pokyny snad v 50. a 70. letech (no v Číně a na Kubě dodnes). Ale u nás v současnosti by se snad měli řídit výhradně zákony, případně judikatůrou, ne?
Je vidět, že nevíte o čem mluvíte. V 50. letech neměli pokyny, ale příkazy. Dnes se říká: Toto ještě je přípustné a toto už není. Soudce musí soudit podle zákona ale výši trestu určuje podle uvážení. Proto jsou u trestných sazem určena rozmezí.
Co to tedy znamená: "dnes se říká?" KDO to říká?
A co si tedy mám vyložit pod výrazem, že "soudci mají pokyny"?
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 17 pro 2007 21:00

Fantan píše:To, jak se budete chovat, je jen váš rybíz, já se mohu jen z dálky dívat (případně sledovat reportáž v TV NOVA).
Konečně rozumná řeč. Budu to já, kdo bude rozhodovat, jestli si nechám prokousnout nohu nebo "to" zmáčknu.
Amen.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 18 pro 2007 15:40

Párkrát se mi stalo, že po mě vystartoval pes, když jsem jel na motorce. Moc prima situace, z toho jsem vždycky rád že jsem rád.

S***u mě majitelé psů co si je nedokážou uhlídat.
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 19 pro 2007 00:54

Taky mám pár zkušeností se psy, pokud na vás vyběhne jen tak si "hrát", pokud to stačíte, stačí zvednout kamen a naznačit hození (i kdyby žádnej kamen na zemi nebyl, tak to pes pochopí). Pokud jdete tůru a máte chuť se opírat o hůl, tak zvednutá nad hlavu a napřažená odradí..., ale pokud bude plnej adrenalinu a bude si chtít kousnout, zapoměňte na teorie se slzákama. Jen se olízl a ještě jsem ho tím víc na..al. Potom pokud máte hůl, tak spíš bodat a nejlépe do tlamy, hlavně stabilní postoj a nenechte se strhnout na zem. Pokud psovi ublížíte, rozzuříte ho, zvláště pokud to bude bojový plemeno, probudíte v něm instinkty a půjde natvrdo a až do konce. Psi se netlučou rukama, teda pokud nechcete přijít o prsty, do psů se kope. Když máte nůž a pes vás vážně pokouše, tak jste opravdu slečinka. Pokud bude psů víc, a nemáte kam vylízt, nebo třeba zaběhnout do vody, tak se můžete už jen modlit. Mám psy rád. Ale pokud jde o pokousání není o co stát a některý plemena jsou opravdu nebespečný.(teda, jen když se dostanou do ruky blbovi)
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 19 pro 2007 07:09

Víš jak se brání křováci v Africe proti hyenám?Tím,že vezmou kůru ze stromu a dají si ji na čelo,aby tím ukázali,že jsou větší a silnější asi... :wink:
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 19 pro 2007 07:36

:D to byl film Bohové musí být šílení, že?
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 pro 2007 10:00

Seznam "zaručených" receptů, jak nebýt pokousán psem:
1. zadupat, zakřičet a pouštět hrůzu
2. naznačit zvednutí kamene, mávání klackem
3. stát, nehýbat se, neprovokovat, pes nikdy nekousne sám od sebe
4. použít obranný spray, nejlépe pepřák
5. nedráždit psa obranným sprejem, zejména pepřák je neúčinný
6. píchat klackem
7. utéct do vody
8. hlavně nikam neutíkat, pes si to vyloží jako projev slabosti a od toho okamžiku jste jeho kořist
9. obětovat jednu ruku, vrazit mu ji do chřtánu, druhou položit zezadu na krk a trhnutím hlavy dozadu mu zlomit vaz
10. nevycházet z bytu (předpokládá, že v bytě není pes)
:twisted:
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 19 pro 2007 11:16

S bodem 3 nesouhlasím. Také jsem si to myslel, ale mě vlčák pokousal aniž bych mu něco udělal a nějak se ho všímal. Jen jsem procházel poblíž něho po chodníku a on zezadu a bez zavrčení zaútočil.
Pokud máte bouchačku u sebe, je možné tedy všechny ostatní body vynechat a po útoku psa ho s klidem vodprásknout :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 pro 2007 11:27

Tak tos ho musel něčím vyprovokovat, pes přece nikdy nekousne sám od sebe, třeba jsi nevhodně smrděl nebo sis něco ošklivého myslel. Pejsek je inteligentní tvor, ten to vycítí.
Prostě si za to můžeš sám. Rozhodně nemáš právo psa odprásknout...
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 19 pro 2007 12:09

Smrděl sem střelnym prachem :D
Prostě z ničeho nic kousnul bez varování zezadu. Taky sem to nepochopil, hned na to začal štěkat, tak sem se otočil a nevěděl, esli mám zdrhat /to sem ještě nenosil zbraň - a to byla jeho klika/, nebo zaútočit. Ale nechtělo se mi s prázdnejma rukama a navíc mi tekla krev. Nakonec se mi ho podařilo odehnat, zavolal sem poliše a ti ho chtěli taky vodbouchnout, protože útočil i na ně. Takže o tom odstřelu to taky je, ne že není.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Odpovědět