dotaz

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kar

dotaz

Příspěvek od kar » 10 pro 2007 11:08

Nemá zde někdo zkušenost se šroubováním hlavní do rámu revolveru?
Mám Colt Detective, u kterého je nepatrně nedotočená hlaveň a muška je tím pádem mírně uhnuta vpravo. Je to zkutečně nepatrná odchylka, ale rád bych to nějak opravil. Předem děkuji všem za radu.


Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 10 pro 2007 11:18

Na jednom US fóru bylo video, jak kdosi dotahoval hlaveň u Rugeru sp101 - taky měl o pár mm vychýlenou mušku. On to dělal tak, že revolver přikleknul na takovym špalku jak na štípání dřeva, o mušku opřel dřevěnou tyčku a jemným klepáním ji i s hlavní dotočil.
Já bych to ale dělal spíš tak, že bych hlaveň uchytil mezi dvě dřívka do svěráku a rukama pootočil rám.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 pro 2007 11:20

Já bych to nedělal ani tak, ani onak. Odnesl bych to puškaři, o němž vím, že něco umí a jemu bych to svěřil.
kar

Příspěvek od kar » 10 pro 2007 11:39

zkoušel jsem za to lehce vzít. ale je to docela fest utaženo a hlavně se bojím, abych neskroutil rám, neponičil povrchovku atd.
Asi to bude nejlepší odnést puškaři, ale neslyšel jsem zatím o žádném dobrém :cry: .
Díky za rady!!!!
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 10 pro 2007 11:46

Skutečně bych rád viděl to přikleknutí a následné otáčení. Mám zkušenost s čs. revolverem Grand, u kterého jsem potřeboval vyšroubovat hlaveň. Svěřil jsem to samozřejmě puškaři, který mi revolver zase vrátil nevyšroubovaný s tím, že to prostě nejde. A že se o to pokoušel opravdu důkladně svědčila nově brynýrovaná hlaveň!
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 10 pro 2007 19:14

Těžko říct, bylo to někde na thehighroad nebo thefiringline, ale dohledávat se mi to nechce.
Já myslim, že když bude člověk pracovat s citem, tak rám rozhodně nezkroutí...to bych řekl dá docela práci (mluvim o rugeru, tam je rám dosti masivní, jak je to u coltu netuším).
Já bych to nejdřív zkusil doma, a když to neklapne tak k puškařovi. Jsou to taky lidi a zrovna tu povrchovku ti škrábnou spíš, než když s tim budeš pracovat sám doma (na vlastní si dáš vždycky pozor) - tím nechci nějak snižovat tohle řemeslo, ale když jsem si byl v Alfě koupit spoušť na 1911ku, čekal jsem na výměnu třičtvrtě hodiny a nová hliníková spoušť těžce podrápaná. Takže doma pěkně znova rozdělat, škrábance vyleštit lapovacím papírem a zase složit :roll:
Odpovědět