moderni vystroj

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

moderní výstroj

Příspěvek od maldigola » 02 pro 2007 15:46

jelikož mi osud odepřel válečnou zkušenost,což mi jako vojákovi vadí,rád bych se zeptal na některé praktické drobnosti,které jsou pro současné vojáky samozřejmé,zatímco já je neznám ani z doslechu.Tedy jedná se mi o zkušenosti s u.s.přílbou řečenou Fric.Cena je 15000,-Kč a je prý z jakéhosi plastu.Zajímalo by mě,jak se nosí,jestli v ní není horko,jestli je těžká,jak tlačí a co vydrží.Pak by mě zajímaly neprůstřelné vesty a prsní štít.Kolik to váží a jestli se pod tím člověk potí,taky jak moc to překáží v pohybu.Všiml jsem si,že v Iráku ti amíci chodí úplně celí oblečení,dokonce i v rukavicích,ale nikdo z nich si na horko nestěžoval-víte někdo jak to je?


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 04 pro 2007 22:53

Ty prilby by meli bejt z kevlarovych kompozit,a vaha je docela prijemna,rozhodne to neni jak ty plechovy blembaky.Prilby obecne moc nevydrzi,ale jsou proti strepinam,ktere dokazou uspesne odrazit.Tyhle kevlarove prilby by meli vydrzet i naraz strely mensi raze,ale urcite ne naprimo,ale z bocnich uhli,nebo spis strejchnuti.S vestama nevim jak to je,ale meli by mit povlak z dutych vlaken a to poceni asi nebude takovy,jako u jinych tkanin,ale vedro v tom bude :-) A s tim oblecenim.No koukni jak chodi na pousti arabove.Zabaleni od hlavy k pate.Musi se chranit pred uzehem,protoze slunce tam,je tak agresivni,ze by to nikdo jen tak nevydrzel.Nehlede na to,ze kdyz se potis,tak se vlastne ochlazujes.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 04 pro 2007 23:16

A co s tim chceš dělat?
Odpovědět