Elektricky paralizator

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 06 říj 2005 14:11

Lada píše:Doporučil bych ten pepřák či pěnu, ale i tady je potřeba trocha zapřemýšlet nad použitím v praxi, v již zmiňované kabelce je na nic takže případné nesnáze musí předvídat a mít ho již v ruce a i tady nastávají jistá úskalí pokud pripadný útočník předpokládá obranu a ruka v kapse či schovaná za zády je tím jasným signálem. Tj. udržovat odstup a naučit se alespoň základy sebeobrany.....pro slecny(to za predpokladu ze útočníken je muž) nejednoduší kopnout.....auvajs atd.. :lol: pak pepřák.

Kamošku jeden krypl taky napadl a peřák v ruce jí nebyl k ničemu bo jí ho do raz dva vzal. :(

Plynovka je dobrá z hlediska zastrašení, jen ten druhý nesmí mít ostrou :? účinek stejný jak pepřák, jen nesmí foukat vítr na blbou stranu a při použití z bezprostřední blízky se může plyn odrazit

Paralyzer je určitě špatná volba pro slečnu, jen útočníka rozzuří, vezmeho a hned vyzkouší na ní...

Ostatní obrané prostředky záleží na schopnosti je použít...

Po dosáhnutí věku ostrou, ale taky se s ní musí naučit zacházet a v případě nutnosti ji hlavně dokázat použít.

A nejjednoduší a nejdůležitější co může udělat je se vyhýbat temným uličkám, různým zákoutím vyhýbat se místům kde je stín atd...kde se případný útočník může skrývat
Absolutně pravdivé není třeba nic dodávat.


Key

Příspěvek od Key » 07 říj 2005 10:17

Já bych přece jen dodal, že nechápu proč všichni ignorujete ten Tasser - s plynem, pepřákem a paralyzérem se to vůbec nedá srovnat, účinek je 100 % a cena není vyšší než u ostré zbraně, se kterou může mít člověk zábrany, nakonec ji nepoužije a kromě přepadení má ještě zaděláno na průser. Po zásahu Tasserem je útočník minimálně na 3 minuty zcela mimo hru a to totálně, nedokáže se ani postavit, natož zaútočit.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 říj 2005 13:22

Key píše:Já bych přece jen dodal, že nechápu proč všichni ignorujete ten Tasser - s plynem, pepřákem a paralyzérem se to vůbec nedá srovnat, účinek je 100 % a cena není vyšší než u ostré zbraně, se kterou může mít člověk zábrany, nakonec ji nepoužije a kromě přepadení má ještě zaděláno na průser. Po zásahu Tasserem je útočník minimálně na 3 minuty zcela mimo hru a to totálně, nedokáže se ani postavit, natož zaútočit.
O tomhle zrovna moc nevím a na netu jsem taky moc informací nezjistil, nemáš nějaký link v češtině kde je o tom více napsáno, jen tak pro zajímavost. Už je to pár let co jsem se o tyhle hračky zajímal

Třeba je na sebeobranu dobrý, neznám tak nemohu hodnotit....

Ale asi hodně lidí se pozastaví nad tou cenou, ale když může jít o život :idea:
A je vůbec legální u nás případně za jakých podmínek? na netu jsem četl pouze spekulace, že asi jak který, či pouze pro policici, na zbrojní průkaz apd.., a že jsou různé typy respektivě různě účiné, kvůli hercně atd...
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 07 říj 2005 13:41

Lada píše:
Key píše:Já bych přece jen dodal, že nechápu proč všichni ignorujete ten Tasser - s plynem, pepřákem a paralyzérem se to vůbec nedá srovnat, účinek je 100 % a cena není vyšší než u ostré zbraně, se kterou může mít člověk zábrany, nakonec ji nepoužije a kromě přepadení má ještě zaděláno na průser. Po zásahu Tasserem je útočník minimálně na 3 minuty zcela mimo hru a to totálně, nedokáže se ani postavit, natož zaútočit.
O tomhle zrovna moc nevím a na netu jsem taky moc informací nezjistil, nemáš nějaký link v češtině kde je o tom více napsáno, jen tak pro zajímavost. Už je to pár let co jsem se o tyhle hračky zajímal

Třeba je na sebeobranu dobrý, neznám tak nemohu hodnotit....

Ale asi hodně lidí se pozastaví nad tou cenou, ale když může jít o život :idea:
A je vůbec legální u nás případně za jakých podmínek? na netu jsem četl pouze spekulace, že asi jak který, či pouze pro policici, na zbrojní průkaz apd.., a že jsou různé typy respektivě různě účiné, kvůli hercně atd...
Podívej se třeba sem - http://www.harpia.cz/taser/taserx26c.html Myslím že víc informací už potřebovat nebudeš.
Key

Příspěvek od Key » 07 říj 2005 14:00

Lada píše:A je vůbec legální u nás případně za jakých podmínek? na netu jsem četl pouze spekulace, že asi jak který, či pouze pro policici, na zbrojní průkaz apd.., a že jsou různé typy respektivě různě účiné, kvůli hercně atd...
U nás je Taser normálně legální záležitost. Co se té hercny týče, mám pocit že je to zcela bezpečné i pro kardiaky - mimochodem máš pocit že kulka ráže 9mm (míň nemá pro sebeobranu naprosto žádný význam pro malý zastavovací účinek) je pro srdce zdravější než trocha elektřiny ? :lol: A k té ceně - v nejlevnější verzi stojí míň než CZ75, v dražší, která je víceranná, je cena srovnatelná s Glockem. Ovšem tyhle úvahy mají cenu jen tehdy, pokud se bavíme vážně - pepřáky a slzný plyn ženskou před zfetovaným magorem neochrání. Ale jak praví zlaté pravidlo sebeobrany - kdo uteče, vyhraje. Hrdinů jsou plné hřbitovy.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 říj 2005 14:16

Key píše:Ale jak praví zlaté pravidlo sebeobrany - kdo uteče, vyhraje. Hrdinů jsou plné hřbitovy.
Tak.
Návštěvník

Neúčinnost taseru

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2005 14:27

Lepší než nic, řeknete si.
Ale za prvé můžete čelit někomu s ostrou zbraní a on bude tvrdit, že váš bazmeg připomínal zbraň - a bude mít pravdu.
Za druhé, Taser má 95% účinnost jen podle výrobce (a neškodný je také jen podle výrobce), k tomu se musíte trefit a musí se zachytit oba háčky - jinak nefunguje.
Z miliardy článků vybírm: http://www.azcentral.com/specials/speci ... ce-ON.html
Není to žádný naštvaný článek psaný obhájcem někoho, kdo byl trefen taserem a spadl na zem, přitom si rozbil hlavu a zemřel (což se docela dobře může stát).
Je to jen článek o tom, že výrobcem citované studie nemusí být objektivní, je jich málo, navíc i pokud vystřelíte, trefíte a pustíte do útočníka proud, nemusí být vždy znehybněn.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 říj 2005 14:45

Já taky té účinnosti 95% nevěřím.
Pořád je to jenom něco na způsob obyčejného el. paralyzéru.
Už jenom pravděpodobnost zásahu útočníka jednou ranou, i když na 3m ,ale ve stresu a rozrušení nebude 95% IMHO.
Taky mi není jasné, jak ty dráty drží na těle. Jsou tam nějaké háčky?
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 říj 2005 23:34

2 Dědek Plesnivák: dik pro lepší představu plně postačuje

2 Key: pravda pravdoucí kdo uteče vyhraje, jen aby to stihl a byl rychlejší :? a při náhlém útoku když útočník z nějakého výklenku či když jde kolem vás atd... je otázka zda je lepší případná obrana a pak samozřejmě útěk či volání flojdů a záchranky.....Přece jen 2-3m odstupu od útočníka není mnoho s tím že se musím ještě otočit a vzít si tak možnost jakékoli sebeobrany jelikož se vystavím útočníkovi zády, nehledě na možné a jednoduché podkopnutí nohou v případě mé špatné akcelerace :idea: je to diskutabilní a třeba se na běhaní útočník vykašle, třeba.. :? , ale já bych tuhle variantu v tomhle případě rozhodně nevolil, ale stejně je otázka kdo se jak v krizové situaci zachová.....

2 Anonym, bohužel jsem na tom s anglinou bídně :oops: takže jsem se do toho ani nepuštěl

2Kubajzz dle toho co jsem pochopil tak to nějaký háčky má za které se to zahákne.

Kdyby to bylo jak tvrdí výrobce tak jako obraný prostředek asi není špatný, ale to že umožňuje jen jeden pokus je hodně velká nevýhoda, která může být osudová...
taky mě ješte napadlo že s tímhle asi někdo kto to má nechodí zkušebně střílet takže bych to viděl že v hodně případech napadení na ulici apd. ve stresu a rozrušení či doknce malém šoku si spusta lidí zapomene ten bazmek odjistit a než dotyčnému docvakne co se děje může být pozdě...

soráč za délku, jsem se trocha rozkecal :)
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 08 říj 2005 14:25

Robím závodne 9 rokov Judo a mám 5 medalilí z majstovstiev Slovenska. :oops:
Skúšal som aj Box a Thai-Box, a osebeobrane a full-kontakte viem dosť. :wink:
Ak ste oproti útočníkovi vo fizickej nevýhode, slabší a menej pohyblivý, čo sa dá predpokladať, ak ide o ženu na ktorú útočí zlodej v parku.
Nemá šancu sa ubrániť, pretože použitie paralyzátoru vyžaduje kontakt s útočníkom, no práve kontaktu sa musí vyhýbať, lebo je to oproti útočnikovi jej najväčšia slabina, asi tak po 1 až 2 pokusoch by ju chytil za ruku a preto, že je nepomerne silnejší vytrhol jej ho z ruky prípadne by ho mohol použiť aj proti nej!
Skús dať priaťeľke do ruky mobil, nech sa skúsi ubraniť ako paralyzátorom proti tvojej osobe a ty priateľku nešetri, ani zlodej ju nebude šetriť. Ak sa Ti ju podarí chytiť za zápästie a stlačíš ho z celej sily
predpokladám, že máš nejakých 80kg, a primeraný stisk, pustí.
Kúp jej radšej nejaký malý 9mm luger kompakt. Alebo niečo kde s útočníkom nemusí prísť ku kontaktu. Možno ten taser môže byť fajn o taseroch neviem skoro nič. Som ja ale ukecaný :)
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 08 říj 2005 14:52

Paralyzér je na nic. Zkoušel jsem ho na sobě, dá se to udržet. Navíc je to kontaktní, jak už bylo psáno. A kdyby všechno fungovalo jak má, tak věřím, že by v daném okamžiku chcíply baterky. Prostě nebrat !
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 říj 2005 17:01

Tak jsme se všichni shodli na tom že paralysézr je na prd!

2 jozsp111: pravdu díš, ohledně toho tasseru se mrkni na odkaz od děda plesniváka

Viděl bych to tak že stovka za pepřák či pěňák nikoho nezabije a "lepší než drátem do oka" a popřemýšlet co dalšího? Tasser kdyby tedy fungoval jak se píše tak má obrovskou nevýhodu v možnosti jedné rány, nehledě na to že se musí trefit. A další věc co dělat s tasserem když budou útočníci dva :idea: což není zas tak neobvyklý případ

Takže bude nejlepší ta ostrá :),ale když na to nemá věk tak je to špatný :?
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 08 říj 2005 17:46

Dostal som peckový nápad, kúp jej Drozda, tú CO2 od Baikalu.
Má zásobník na 30 rán a strieľa dávkou, vyzerá ozajstne, ak sa útočník nezľakne vzhľadu a nasype do neho 5 - 10 brokov 4,5mm
z takých 5m do tváre myslím, že ho prejde sranda, neostranú mu zuby, možno oko a bude potrebovať plastiku tváre za 30 000 :lol: :lol: :lol:
A ak sa nešťastne (resp. ´´šťastne´´ :D ) netrafí do oka a nezabije ho.
Ak by bol moc akčný, tak do neho ´´našije´´ celý zásobník.
No, ja neviem aké to je účinne, ale skúšať, ani dopadnúť by som tak nechcel.rozhodne. :wink:
Přílohy
mr_661k.gif
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 08 říj 2005 18:09

Vždyť jsem říkal už od začátku, že paralyzér je na houby.
Drozda bych bral, ale neni to žádná hračka, dokonce jak zde někdo dřív udával odkaz na airgunhunters.com, tedy jak já říkám, odvrácenou stranu Amerického snu, je tam chlap, kterej údajně ustřílel tímhle Drozdem k smrti jelena. Do té doby mi to přišlo jako celkem obyčejná větrovka. No ale - bůhví, jak zase kecali. Holt američané.

http://airgunhunters.com/images/hunting ... r%20EM.jpg
Naposledy upravil(a) Tyrichter dne 08 říj 2005 18:20, celkem upraveno 1 x.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 08 říj 2005 18:11

Jo jinak ten Drozd bude na obranu zřejmě trošičku velkej, ne? To už radši mít v kabelce cihlu.
Odpovědět