Nakup kulovnice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 02 pro 2007 14:04

A nejsou?


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 pro 2007 14:14

Nemyslim, ze chci na toto tema diskutovat.
Je to zbran ktera s sebou nese kus historie. Jak jsem rekl, je davno prekonana a to ve vsech smerech. Takze z historickeho hlediska, ci fandovstvi a osobniho zajmu apd. je ziskani teto zbrane za malo penez urcite dobry kup.
Na ucast na soutezich zbrani svetovych valek apd. urcite take. Dokud budou levne patrony tak na strileni pro zabavu s presnosti v moznostech teto zbrane (na co byla urcena) asi taky.
ale nic vic nic min. Je to dalsi symptom stjene jako SVD a SA58
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 02 pro 2007 20:20

No kvality této zbraně neznám a vzhledem k mým zkušenostem mohu těžko říct jestli je taková nebo maková.Vlastně jsem ji ani nedržel vruce.Ale líbí se mi a vzhledem k tomu,že budu střílet tak 100 ran ročně(kdo ví jestli) mě nevede ke koupi ani cena náboje. :lol: Zatím totiž ani nevím kde s ní budu střílet :oops: Takže ji kupuju jen proto že jí chci mít doma koukat na ni,šlechtit ji :lol: a občas si picnout.Ikdyž zatim ji ani nekupuju,ještě to musim oznámit manželce :shock: :D
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 pro 2007 20:26

Jo, naprosto v poho. ten duvod chapu, ja si taky kupuju spoustu ptakovin jen pro radost.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 02 pro 2007 22:08

Shivo, chtěl bych znát tvůj názor jako profesionála:
Řekněme čistě hypoteticky, že bys byl ostřelovač ve 2.sv.v a měl by sis vybrat zbraň ze seriově vyráběných.
Já bych volil Gewehr 43, spousta lidí by ale šlo do Mosina.
Co ty, jako odborník?

Jestli se ti zdá moje otázka debilní, neodpovídej. :oops:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 pro 2007 22:30

Ještě než odpoví Shiva, dovolím si pár řádek...:-)

Je to sakra těžká otázka, těch zbraní zas tolik nebylo. Ono, bejt za II.WWR odstřelovačem nebylo ani tak o zbrani, jako spíš o taktice a umění střílet...ostatně, mrkni na tenhle odkaz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Simo_H%C3%A4yh%C3%A4

Btw...G43 přišel do výzbroje až v roce 1943, ne? Myslím, že tolik odstřelovačů ho zase nemělo a dovolím si podotknout, že přesnost semi auto oproti opakovačkám taky mohla být horší...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 pro 2007 22:31

Ja vubec nevim, nikdy jsem se o tyto zbrane nezajimal. Ale mel jsem dva Mauser 98 (jeden z prvni a druhy ze druhy svetovy valky) Vzhledem k tomu ze mauser system se pouziva dodnes a stale je povazovan za jeden z nejspolehlivejsich, coz neznamena ze nejpresnejsich. Takze podle mych zkusenosti, bych volil Mauser. Nicmene Mosin nebude ani horsi ani lepsi. Na obou stranach se obe zbrane uspesne pouzivaly.
Pro mne je dost tezke neli nemozne odpovedne odpovedet. Musel bych mit moznost ty zbrane testovat.
Gewehr 43 se neda srovnavat ani s jednou, protoze to je semi auto. tudiz by se to melo srovnavat s Garandem nebo SVT. Ale tohle opravdu neni moje domena. Kdybych si mel vybrat tak asi M1 Garand.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 02 pro 2007 22:41

to predator: Teda jestli muzu poradit, myslim ze je tady vlakno o k98 a pokud si to jeste dobre pamatuju byl zde srovnavan prave s mosinem a mosin z toho vysel lepe.. Kazdopadne K98 ve sniper verzi je takovej kousek pro fajnsmekry. :D
-- Life is pain --
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 02 pro 2007 22:45

Je to proste nadhera
Přílohy
4221022.jpg
K98 sniper
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 03 pro 2007 06:48

No je to pěkná hračka. Určitě hezčí než Mosin.Nedávno sem jí držel v ruce, i s origo optikou. Radši sem se toho týpka ani neptal, co za to dal.


Tak jo, já se jen tak ptal, pro zajímavost...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět