22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 12 říj 2006 18:31

Nevím jestli to pomůže, ale ty diskutované revolvery mají udávanou rychlost od 600f/s (183m/s) při pětipalcové hlavni po 650 f/s (198m/s) při 6,25 palcové hlavni.


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 12 říj 2006 20:29

Marcus píše: to se mi nak nezda ze by to museli vazat ke stromu - Eo je nekde okolo 2280J ( asi jako 7,62X39) a hybnost nekde okolo jednotne strely z brokovnice....jses si jistej, ze jsi dobre precetl tu rychlost? :roll: :roll:
btw nic proti, ale tohle by na neco vetsiho asi fakt nestacilo :-(
Ten článek jsem četl někdy před 20 (spíš více) lety, to železo (jináč se to nedá popsat, byla to dost primitivní, asi doma vyrobená puška) tam bylo vyfoceno (černobíle, nekvalitně).
V té době, kdy tím stříleli, asi neměli chrono, ohledně rychlosti jsem vycházel spíš z mých znalostí o obvyklých rychlostech střely, poháněné černým prachem - jak vidno, docela jsem to odhadnul :D myslím, že tento údaj nebyl v článku vůbec uveden. Uvedl jsem to spíš pro zajímavost - 1/4 anglické libry olova je ráže, která mě osobně docela vyráží dech! A je dost jedno, že zpětný ráz je (nebo může být) srovnatelný s brenekem.
Černý prach má svoje "špecifiká". Jezdíval jsem střílet do Bílého Kamene u Liberce a tam se "první rána" tradičně střílela z pušky Lorenz - prostě v 9:00 ležela první směna na štandech, padla rána a když se dým rozptýlil, byl dán povel "Nabíjet" a závod začal.
Jeden rok se ale organizátoři zpaprčili a postavili KANON ráže 60 mm! Naládovali to přiměřenou dávkou černého prachu a jako střelu (nesehnali asi tolik olova) použili rotor z motorku stěračů.
Ležíme na štandech, čekáme na tu "první ránu" a ozvala se taková šupa, že nám ta bouda málem spadla na hlavu! Bylo to mířeno na takovou náletovou břízku (snad že se do ní ten rotor zapíchne osou). Houbeles! Břízku to urazilo jak nic a v ranním slunci se rotorek jen blejskal, jak letěl do dáli! :shock: :D
Jó černej prach je černej prach! :roll:
A ta zmínka o Slovácích a jejich úpravě "nutné obrany" byla spíš o závisti, než o politice!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 16 úno 2007 18:17

michall

Příspěvek od michall » 16 úno 2007 20:39

zajimavej clanek...

Jinak k ostatnimu obsahu webu - treba tohle je uz docela husty :D http://temneuzemi.webzdarma.cz/Nelegaln ... jovani.htm
neprehanis to trochu, davat sem takovyhle odkazy ? Nebo ne, tohle je vlastne forum o terorizmu, ja se spletl :P
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 16 úno 2007 23:50

Nikdo přitom nemůže popřít, že co se týče rychlosti a přesnosti střelby se dobré malorážné pistoli nic nevyrovná. Osobně mám například spolehlivě ověřeno, že trochu lépe vycvičený střelec dokáže z malorážné pistole s přiměřenou přesností vypálit 8 ran za cca. 1.25 vteřiny, nebo ve stejném čase vystřelit 4 dobře mířené rány. Jak jsme si již ukázaly, každý z těcho výstřelů může být smrtelný a této úchvatné kadence, která je téměř srovnatelná se samopalem, je přitom možné dosahovat právě díky "slabší" munici.

já bych tedy tu přesnost popřel, jedná se totiž o sebeobranu a je snad jasné že střílet v této situaci není jako s úsměven na papírový terč....a jestli budu střílet z toho či onoho je už fuk stejně nikdy netrefím tak jak hezky v klídečku....a taky střelba probíhá na menší vzdálenost, tak odchylka způsobená ráží je podle mě úplně o ničem.

A s tou kadencí je to taky dosti úsměvné...
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 20 úno 2007 14:56

Lada píše: já bych tedy tu přesnost popřel, jedná se totiž o sebeobranu a je snad jasné že střílet v této situaci není jako s úsměvem na papírový terč.... a jestli budu střílet z toho či onoho je už fuk, stejně nikdy netrefím tak jak hezky v klídečku....a taky střelba probíhá na menší vzdálenost, tak odchylka způsobená ráží je podle mě úplně o ničem.

A s tou kadencí je to taky dosti úsměvné...
No, kdo viděl střílet Jerryho Miculka (je o tom video), nebude pochybovat ani o rychlosti (kadenci), ani o přesnosti. A to střílel revolverem 38 Spl., ráží 22 a pistolí by byl asi ještě rychlejší. Prostě jsou lidi, kteří to umí...
Naposledy upravil(a) Fantan dne 17 lis 2007 16:29, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 20 úno 2007 20:30

ale já nezpochybňuji, že jsou ti co umí jen píši to že je to vlastně jedno čím by střílel jestli 9mm či .22 ale v tom článku jasně píší že prostě .22 je dlaeko vhodnější bo máš větší kadenci a je přesnější....což je podle mě blbost

Ty osobně si myslíš že s .22 bys měl v sebeobrané situaci daleko lepší trefu a vtěší kadenci? pokuď ji tedy potřebuješ což si nejsem moc jistý...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 lis 2007 10:57

Jedinou výhodou u .22 snad může být 9 nábojů v bubnu revolveru.... :?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 17 lis 2007 13:51

Dost dobre nechapu proc se snazite nekoho presvedcit ze .22LR na sebeobranu neni vhodna. At si ji koupi a je to. Vetsina zkusenych vi, ze je to proste hovadina. Ze i 38sp je relativne slaba a ze z 9mm je tendence k prechodu na vykonejsi kalibry.
Mozna by stalo zato ujasnit par pojmu o tom co je pro sebeobranu rozhodujici.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 lis 2007 13:54

Podívej se na Cal.22 LR, tam to teprve hučí, co se .22LR na obranu tejká :lol:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 17 lis 2007 14:00

nemam zajem. Uz mi z tech blbosti co po tech forech ctu boli hlava.

Ted budu muset zacit hledat pravnika na evropske obchodni pravo. a jeste asi chodit s kloboukem po Praze abych ho zaplatil. :-(
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 lis 2007 14:05

Jak napsal Shiva na osobní ochranu bych si 22 nevzal,ale co se týče její účinnosti to už je jiná. Představte si modelovou situaci. Smažka s pistolí v ruce ohrožuje skupinu lidí na ulici a střelec na to kouká z okna,vezme malorážku naláduje do ní CCI Velcitor a na padesát metrů mu jí flákne do ruky s pistolí. Myslím,že smažka nejen že upustí pistoli,ale asi si do smrti bude utírat zadek druhou rukou.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 17 lis 2007 14:09

To nejspíš jo :lol: :lol: Když Velocitor zabije na 80m lišku :wink:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 lis 2007 14:16

To Petin00: Na stejnou vzdálenost při dobře umístěné ráně i chlapa.

Nebo maximální extrém: .22 Short na 20 m zabije slona. Otázkou je, jestli je dobrej nápad to dělat...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 17 lis 2007 16:29

Pochybuju, že .22 short prorazí sloní lebku na metr, na dvacet metrů to už je asi vtip, že?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Zamčeno