Steyr-S9-MA1-jaky je rozdil?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 31 říj 2007 21:27

Pán má asi zkušenosti když dokáže říct že Steyr a Walther je šrot. Já bych s tím moc nesouhlasil a neodvážil bych si toto tvrdit, ale asi věc názoru. Já myslím že v dnešní době jsou už vcelku všechny pistole kvalitní jen některá má víc předností. Dokonce walther je dost rozšířená služební pistole, jen pro civilní trh je zbytečně drahá. Mimochodem Bereta už taky není žádná novinka a v některých věcech zaostává. Ale jak říkám je to věc názoru. Ten pán tomu bude asi víc rozumět když ty zbraně prodává né?! :wink:


Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
sněhulák
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2006 22:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sněhulák » 31 říj 2007 21:40

Steyr S9 je starší verze k M-A1 a tu S9 určitě neber. Rozdíl mezi S9 a M-A1 je dost podstatný a to nejen v designu, přirovnal bych to asi jako generační rozdíl mezi pistolemi SW Sigma a SW MP9. Nový Steyr M-1A nebo S-1A by již měl být slušnou alternativou ke Glocku.

Steyr má unikátní značení "velikostí": M-1A(jako medium) je něco jako o fous větší Semicompact u ostatních zbrojovek. Tzn. délka(183mm) a hlaveň(102mm/4") odpovídá zhruba compactu ale rám má vysokou rukojeť jako u FullSize(služební) velikosti(130mm) a pojme zásobník na 15/17 nábojů.

S-1A(jako small) je zase o fous větší Subcompact ostatních zbrojovek.

Takže velikostní analogie Steyru M-1A ke Glocku zní: Rám jako u G17 a závěr s hlavní jako u G19.
sněhulák
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2006 22:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sněhulák » 31 říj 2007 21:55

k těm Waltherům P99: Co jsem slyšel, tak problém bývá tvrdá spoušť, hlavně u modelů DAO, ale i prý u standardního SA/DA. Dále pak, že prostě rukojeť nevyhovuje univerzálně tolik jako třeba u Glocka a to i díky nezvyklému vypouštění zásobníku páčkou v lučíku.

Jinak rozdílů mezi starší a novou verzí P99 je celkem dost, avšak viceméně jen kosmetických. Nová verze má standardizovanou lištu(původní měla speciální Waltherovskou), závěr nové verze má v přední části výrazné probrání. Nová verze má taky trošku jiný rám, lišící se především prodlouženou páčkou záchytu zásobníku a novým oboustranným záchytem závěru(starší verze měla jednostrannou páčku jiného tvaru)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 lis 2007 17:05

rozhodně nepřirovnávat Steyr ke Glocku :? Glocku nešahá ani po botku zásobníku (až tedy na ty mířidla)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 lis 2007 17:14

U P99 co jsem držel minulý týden v ruce se vskytoval docela zásadní problém. Když se v režimu SA spouštělo svižně, tak to bylo OK. Ale pokud se s tím člověk piplal a mačkal spoušť velice pomalu, tak asi v posledním milimetru chodu spouště SA spadl napnutej úderník a ten poslední milimetr, pokud chtěl člověk vystřelit, musel překonat odpor DA.

Nevím jestli to byl problém pouze této konkrétní zbraně, nebo na to trpí všechny P99tky, ale rozhodně mě to nenadchlo. Jsem rád že jsem si místo této zbraně tehdy koupil USPc.
Odpovědět