Glock 17 vs. 19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 zář 2005 21:02

HanuIv píše:
1. Jediné na co jste s FEMJ zapomněli je fakt, že sice není uveden jako vyloženě zakázaný, ale mnozí hodní policisté jej za takový považují. Z jejich pohledu je to náboj se zvýšenou ranivostí.

2. Já nic takového nekupuju, dokud neuvidím atest zkušebny o tom, že náboje tohoto druhu jsou legální. Jinak to je problém jak při střetu, tak před ním (při pouhém nošení).

3. Zdá se mi, že všichni tu řešíte to méně podstatné, to znamená jakou zbraň a jaké střelivo nosit, ale hlavní je jak jste schopni zbraň použít, zda jste vůbec schopni ve stresu zacílit a trefit útočníka tam, kde to bude znamenat největší pravděpodobnost jeho zastavení. To se tu nikde pořádně nezdůraznilo.

4. Já osobně se stavím spíš na stranu pistole, i když zrovna Glock není dík některým zde použitým argumentům vhodnou zbraní pro čistou sebeobranu. To, co mi na něm vadí je právě fakt nutnosti při selhači natahovat znovu závěr. U Glocků nejde prostě promáčknout spoušť jako u jiných DA zbraní.

5. Kdosi tu taky vychvaloval nošení Coltů 1911 v pozici "Locked and cocked" tedy natažených a zajištěných. To také není zrovna moc vhodná poloha. Platí zde podobná výtka jako u Glocka (většina C1911 je čistě jednočinných) i když tu je aspoň palečník a možnost natáhnout, navíc ještě tu je nešťastná pojistka (zkoušeli jste někdy nadrillovat tasení, tažení, odjištění, míření a výstřel?) a potom hodně citlivá spoušť jednočinného režimu pistole (to většinou skončí u nevyškolených osob nechtěným výstřelem při prvním větším leknutí).

6. Já sám bych dával asi přednost buď DA/SA pistolím s prostým vypouštěním kohoutu, nebo prostě DA pistolím.

7. Revolver sám používám jako záložní zbraň. Je to takové to "nabij a zapomeň". Pětiranný Taurus ráže 38 speciál +P se vleze skoro všude.
ad 1) nikde neni napsano co presne to strelivo se zvysenym ranivym ucinkem je. Tedy kdo vi zda EFMJ zrovna mezi ne patri? Tohle je dle meho za soucasne konstalace zakona to nejmensi.

ad 2) to je tvoje osobni vec... klidne zastrel deset babicek za sebou jen kvuli tomu, ze se bojis NEstrilet celoplastem ... hlavne kdyz to nebude moje manzelka na prochazce se synem!

ad 3) O tom se tu nema smysl bavit. To se musi predpokladat... Ten kdo nosi zbran... MUSI byt pripraveny ji pouzit. Nema smysl rozebirat zda ji nekdo nosi a pripraveny neni.

ad 4) Jak casto se ti stane ze ti selze naboj? 00prd.... je to asi stejna pravdepodobnost, ze te nekdo zastreli ze zalohy ;-)

ad 5) Znam jich par co ho nosi, Neni to spatna pistole. Taseni si sem tam zkousim. Da se rici, ze dobre padne do ruky, nicmene je tezka na noseni. Tento zpusob noseni se mi zda jako bezpecny (diky hrbetni pojistce + normalni pojistce) a i pohotovy. Je fakt, ze v SA rezimu je nechtene spusteni vice pravdepodobne.

ad 6) Ale proc ne.

ad 7) Proc ne... je to otazka vkusu.


Odpovědět