Nova CZ SP-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tukan

Nová CZ SP-01

Příspěvek od Tukan » 15 zář 2005 21:36

Už ste někdo střílel z této pistole?? Prý získala i nějaké ocenění, je kvalitní, Rád bych se o ní něco dozvěděl. Škoda že stojí asi 22000,- je za tu cenu kvalitní? Díky za názory


Kare Bokl

Sp01

Příspěvek od Kare Bokl » 21 zář 2005 15:20

Je to velice dobrý zbraň ale cena 22.000,-Kč je STRAŠNĚ MOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V AMERICE SE PRODÁVÁ ZA 12.000kČ !!!!
JSOU TO SVINĚ, ČESKÁ ZBROJOVKA NENÍ PRO ČECHY .........JE TO SMUTNÉ ALE JE TO TAK.....Průměrný český občan si jejich zbraně nemůže dovolit a sahá po levnějších alternativách.........
Tukan

Příspěvek od Tukan » 21 zář 2005 17:22

Jo ta cena je strašná, to je fakt, docela jsem na ni měl zálusk, než jsem zjistil kolik stojí. Naprosto souhlasím. Co ostatní???

Připadá vám ta cena a ceny ostatních pistolí od zbrojovky v pořádku??
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 21 zář 2005 18:45

Ať je dobrá jak chce, myslím že cena do 15.000 je adekvátní našemu trhu a hlavně veliké konkurenci z celého světa. Rád podporuji naše výrobky ale za 22 litrů bych ji nekoupil i kdybych na ni měl.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 21 zář 2005 19:08

Souhlasím. Navíc po zkušenostech s některými CZ 75 už CZ ani moc nevěřím. Za ty peníze bych do toho rozhodně nešel. Místo aby české zbraně byly ve vlastní zemi levnější, je tomu naopak. Je to sprosťárna, ale pokud vím, tak se pistole CZ prodávají stále míň a dobře jim tak.
Tukan

Příspěvek od Tukan » 21 zář 2005 20:47

A mimochodem, co třeba Alfa defender a combat, jak se vám jeví ?
Jsou cenově dostupné ale nemám s nimi zkušenosti, uvažuju o koupi.
A slovenská K100? Povídejte díky za názory a zkušenosti.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 21 zář 2005 21:04

Alfa combat jsem měl, docela dost přesná, ale když to člověk rozdělá, odradí ho ty velké vůle. Všechno se jaksi "viklá". Funguje dobře, ale nedívej se dovnitř :? Taky jsem slyšel, že při celodenním nošení náboj jaksi povyleze ze zásobníku víc, než je zdrávo. Ale to vím jen z doslechu.
Pojistka úderníku funguje opačně, tedy nezvyšuje odpor spouště.
Mám-li to shrnout, vzhledem k ceně bych ji asi vzal raději než CZ 75.
richard z

CZ 75 SP 01 Tactical

Příspěvek od richard z » 24 kvě 2006 10:44

Včera jsem si zajel do Brodu do podnikové prodejny a podělím se s vámi o první dojmy ze své SP 01 Tacticalu. Někde jsem četl nějaké negativní reference o podnikové prodejně a byl jsem proto docela zvědavý - za pultem byl mladý kluk evidentně znalý věci přímo z výroby, tak jsme si zhruba tak hodinku fajn popovídali a mezi tím jsem si ze tří kusů vybral tu svoji - servis v prodejně na jedničku. Nejdřív jsem se podíval na vůle závěru vůči rámu v uzamčeném a pak odemčeném stavu - u všech pistolí v podstatě stejně dobré. Nástřelné listy měly rozptyl 84, 86, 118 - někde jsem četl, že jsou pochybnosti o jejich autenticitě - já věřím, že jsou v pořádku, protože vůle a stopy opotřebení na závěru a hlavni, když jsme je pak rozebrali, by tomu odpovídaly - zbrojařina je strojírenská výroba jako každá jiná, pracuje se s tolerancemi a někde se tolerance potkají líp, někde hůř - něco málo o tom vím a tak se na věc dívám střízlivě bez zbytečných emocí. Vzal jsem pistoli s nejlepším rozptylem a tomu odpovídal i pohyb hlavně v závěru - hladký, bez jakéhokoli drhnutí po celé délce chodu, žádné stopy po výrazně asymetrickém nebo nepatřičném opotřebení ani na hlavni a ani na závěru s pevným uzamčením bez podélných a stranových vůlí - pistole jsou ve výrobním procesu pár minut na zabíhacím stroji, který simuluje cykly, proto je možné, toto opotřebení rozpoznat - podélné vůle byly u všech ostatních taky v pohodě, stranové se mírně lišily stejně jako hladký chod odemčené hlavně v závěru - nejvíc asymetricky opotřebený závěr měla na vnitřní ploše pistole s nejhoršími nástřely, měla také největší stranové vůle v uzamčení. Chod spouští byl také mírně rozdílný - moje byla nejhorší, to jsem si ale ještě včera večer lehce doladil - stačí lapovacím papírem vyleštit činnou plochu té malinkaté součástky, která drží kohout v napnutém stavu a při stisknutí spouště jej uvolňuje - byly na ní miniaturní rýhy po broušení a docela se divím, že do výroby nezařadili ještě operaci přeleštění - bylo by to pár minut navíc a zlepší to chod spouště zásadním způsobem. Jinak jde spoušť hladce bez jakýchkoli drhnutí vnitřního poměrně složitého mechanizmu - pro běžnou střelbu není důvod cokoli dál ladit. Kdybych to shrnul, tak co se ergonomie týče, pistole mi sedí jako ulitá, zpracování vnitřního mechanizmu je až na tu nešťastnou malou součástku z mého pohledu na jedničku - schopný puškař to doladí bez mrknutí oka, vůle v rámu závěru jsou taky ok, vůle hlavně v uzamčení a při pohybu odemknuté hlavně závěrem jdou doladit, vždy to ale bude o ubírání materiálu a tady by Uherskobrodští mohli trochu přidat. Já jsem spokojený a věřím, že jsem vybral dobře, doufám, že to i střelnice potvrdí :) Na každý pád bych ale vřele doporučil při koupi nové zbraně její porovnání s ostatními, po včerejší zkušenosti bych už nikdy nekoupil v obchodě jednu jedinou pistoli, kterou mají zrovna na skladě.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 10:52

k těm cenám CZUB máte pravdu, jejich zbraně jsou kvalitní, ale ceny jsou dost vysoký (na český poměry) fakt nerozumím, jak je možný, že jinde se jejich zbraně prodávaj levněji. Za chvíli to bude jako s Oktávkama - bude se to sem vozit jetý z Německa, nebo odjinud :?
richard z

tritiová mířidla

Příspěvek od richard z » 30 kvě 2006 15:52

Ještě něco málo k mému Tacticalu - o víkendu jsem ho vyzkoušel a je opravdu přesný, tvar mnou dosaženého rozptylu se shoduje s nástřelkou -směrově téměř všechno v černém, výškově trochu rozhozenější - bude to ale spíš rukama, první zásobník byl prakticky celý v černém, dál už to bylo horší :)
Taky mě napadlo, že se v Brodě zeptám, jak nebezpečná jsou pro uživatele tritiová mířidla, přece jen je to nějaká ta radioaktivita a dnes, kdy si všichni hlídáme zdraví, se přece jen hodí něco o tom vědět. Odpověď, kterou jsem dostal, mě svým vyčerpávajícím rozsahem příjemně překvapila a tak se s vámi o ni podělím. Přesně takto si představuji zákaznický servis a peníze, které jsem za pistoli dal, se mi opět zdají být o něco přijatelnější :)

>
> děkujeme Vám, že jste se s dotazem obrátil na naši firmu Českou zbrojovku
> Uherský Brod a.s.
> K Vašemu dotazu sděluji následující:
>
> Tritiová mířidla pro noční vidění na zbraních CZ jsou bezpečná a nepředstavují
> žádné riziko pro uživatele nebo životní prostředí. Design těchto mířidel je
> tvořen tak, aby tritiový zdroj světla nebyl přístupný během normálního použití,
> skladování, manipulace nebo údržby. Plná ochrana je zajištěna tím, že zdroj je
> umístěn ve skleněné kapsli vnitřně povlakované fosforescenční látkou a ta je
> umístěna v kovové schránce mířidla. Tím je chráněna od náhodného zničení.
> Obsahuje velmi malé množství tritia s velmi malou energií. Když Beta záření
> dopadne na fosforeskující substanci, začne zářit. Jde o plynnou substanci, která
> obsahuje 1 % tritiové vody. Nevyzařuje externí radiaci dokonce ani ve
> vzdálenosti 5-10 cm od povrchu mířidla.
>
> Každá sada mířidel obsahuje dohromady 38 milicurie (mCi) tritia H3 v plynné
> formě. 2 zdroje, každý s obsahem 12 mCi na každé straně hledí a 15 mCi v mušce.
> Jsou v souladu se všemi limity a doporučeními mezinárodních agentur. Mířidla
> jsou v souladu s bezpečnostními požadavky DEF STAN 62-4 OECD pro plynná tritiová
> mířidla, ANSI Standard N540 a IDF Specification pro GTLS 17070342801. Vnější
> radiace tritiových mířidel je rovna 0.
>
> Současný vysoký standard designu, kvalita i výroba mířídel je dosažena s
> extrémně malým množstvím tritia a tak je zabráněno vnější radioaktivní
> kontaminaci, dostaly výjimečný status bezpečného výrobku dle 10CFR32.22 the
> United States Regulatory Comission. Aby výrobek získal tento status, RC musí být
> přesvědčena, že výrobek nepředstavuje žádné riziko pro uživatele ani pro životní
> prostředí.
>
> Při normálním použití, předpokládejme, že zbraň je v blízkosti střelce 24 hodin
> denně 365 dní v roce, maximální vystavení radiaci střelce je 0,013 mrem.
> Dovolená roční radiace podle 10CFR32.24 je 1 mrem. Dokonce v těchto přehnaných
> podmínkách bude střelec vystaven 1% dovoleného limitu radiace.
>
> v případě téměř nemožné nehody a náhodného zničení všech náplní mířidel na
> zbrani když je zbraň ve střelecké pozici, s mířidly nejblíže střelci, může být
> střelec vystaven radiaci do 12 mrem. Podle článku v 10CFR32.24 roční radiace při
> takovém jednorázovém vystavení je 500 mrem. V této téměř nemožné situaci tedy
> může být střelec vystaven 2% povoleného limitu.
>
> Co znamenají tato čísla? Co skutečně znamená 12 mrem při nehodě?
>
> - Tělo je vystaveno okolo 200 mrem ročně z přírodních zdrojů. To je 16 x více
> než při nejhorším scénáři u mířidel.
>
> - Při rentgenování dostane tělo od 5 do 500 mrem v závislosti na typu a místu.
>
> - Tělo je vystaveno od 30 do 40 mrem ročně z kosmického záření. Toto číslo se
> zvyšuje dvojnásobně s každými 2000 m nadmořské výšky. Platí to i pro cestování
> letadlem.
>
> TRU-DOT mířidla jsou kryty US Patentem 5,359,800. Výrobce garantuje nepřetržitou
> svítivost po dobu 12 let.
>
> Vážený pane, doufám, že Vás tato informace uspokojila a že budete s naší zbraní
> spokojen.
>
> Přeji úspěšný den
>
> Ing. Stanislav Štěpáník
> vedoucí nákupní logistiky
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 kvě 2006 21:14

téda je videt ze ve zbrojovce nemaji moc co na praci- to tvořil celou šichtu, nebo je to byvaly rad. inzenyr. ne vazne- tak by to melo vypadat vzdy a podobna peclivost by se hodila i pri vyrobe :D
Vik

Příspěvek od Vik » 30 kvě 2006 22:14

O tom pochybuju. To bude oficiální vyjadreni vyrobce miridel na takovyhle pribl.. ehm zajimave dotazy. :D :D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 31 kvě 2006 06:43

Vik píše:O tom pochybuju. To bude oficiální vyjadreni vyrobce miridel na takovyhle pribl.. ehm zajimave dotazy. :D :D
Myslím si, že vzali nějaký materiál od opravdových výrobců mířidel (nemyslím, že tato mířidla sami nevyrábějí) a nechali jej přeložit někým, kdo ví, "vo co gou".

Nejkomičtější je, že jsou země, kde jsou tritiová mířidla zakázána. Například v Německu, nebo v Turecku. Na důvod se mne neptejte. Když jsem chtěl před nedávnem pořídit ocelová mířidla pro Walthera P99, tak mi řekli (CB centrum) že si je nemám objednávat z Německa ale z USA.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 31 kvě 2006 06:43

Bohužel já když sem se ve zbrojovce na něco zeptal, tak sem na odpověď čekal měsíc a když přišla, tak byla velice stručná a očividně je odpověď obtěžovala...
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 31 kvě 2006 08:05

Tak to já se musím zbrojovky UB zastat.Když jsem se písemně na cokoli dotazoval, přišla mi odpověď sice později, ale vždy vyčerpávajícím způsobem zodpověděli mou otázku.Dokonce jsme prodiskutovali i moji kritiku ohledně špatné kvality "některých" zbraní.Já osobně si ZATÍM nemám nač stěžovat.Proto teď poměrně zvažuji koupi pistole CZ 75 D compact, bez drážek vs. GLOCK 19 .Cena je asi 15 500 za CZ a 16 500 za GLOCKA.CZ proto, jelikož jsem měl ve službě přes deset let CZ 75 compact a OPRAVDU :!: jsem s ní byl nadmíru spokojen a tudíš tuto zbrań dokonale znám. Oproti GLOCKU, který je pro mě velikou neznámou.Mám pár výstřelů z G17 ale to je zatím všechno.Je fakt že G19 se mi líbí - respektive imponují mi jeho jednoduché tvary a funkčnost a také asi splehlivost, životnost. Výběr bude pro mě opravdu těžký. :roll: :P
Odpovědět