vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Taky názor

Příspěvek od Návštěvník » 16 zář 2005 11:06

No, spousta lidí může mít opačný názor, baví je třeba střelba do těch jedoucích motorek nebo tančíků v Branné.
Mě osobně disciplíny, kde je 50% výkonu dáno zbraní a ne střelcem, nebaví vůbec, ani trochu.
Mohu si přitom koupit jednorannou těžkou malorážku, ale prostě ji nechci.


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 zář 2005 11:07

Anonymní píše: ... ale takova Ural nebo SM-2 je (na terc) vynikajici hracka, a da se sehnat levne...
Souhlasim - na tercovou strelbu je jednoranka opravdu nejlepsi.

Zalezi na pouziti, ja jsem koupil 452 Silhouette a jsem s ni velmi spokojen, vzhledove je super a strelba je take perfektni. Ale aby se s ni dal nastrilet super vysledek, musi se clovek opravdu moc snazit, puska je to lehka a tak neni jednoduche ji ovladat. Navic pri tercova strelbe stejne pouzivam jednorany podavac, protoze jsem se presvedcil o tom, ze ze zasobniku krmit ma na presnost neblahy vliv. Nejen ze clovek potom strili zbytecne rychle, ale obcas se naboj trochu odre a uz je to spatne.

Proto jsem si poridil starsi jednoranku Suhl 150 - tercova tezka malorazka. A muzu rici ze je to opravdu rozdil - na presnou tercovou strelbu idealni.
Přílohy
my_guns.jpg
Pro porovnani: 452 Silhouette vs. Suhl 150, oboji v .22LR
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky názor

Příspěvek od Sidewinder » 16 zář 2005 11:13

Anonymous píše:No, spousta lidí může mít opačný názor, baví je třeba střelba do těch jedoucích motorek nebo tančíků v Branné.
Mě osobně disciplíny, kde je 50% výkonu dáno zbraní a ne střelcem, nebaví vůbec, ani trochu.
Mohu si přitom koupit jednorannou těžkou malorážku, ale prostě ji nechci.
Pri strelbe s oporou bude vzdy velmi zalezet na zbrani .. ale spatny strelec ani se super puskou nenastrili! Jako sport, kde je to uz prakticky jen o zbrani, beru Benchrest .. ale o tom se tu nebavime.
Slim Jim

Suhl 150 má jen jednu vadu: mušku

Příspěvek od Slim Jim » 16 zář 2005 12:41

Pro Sidewindera: Já mám taky Suhl Modell 150 Standard, mám ji moc rád (je to můj miláček- neuplyne den, abych si ji nepohladil), jsem schopen s ní perfektně nastřílet, ale (a to je můj problém): Neřeknu vám kolik, protože střílím ne na 16/11, ale na 50/20. Suhlka má totiž moc velkou mušku (3,5 mm), takže puškový terč v ní "plave" naprosto beznadějně a nedá se pořádně zamířit. 50/20 do ní sedí dobře (teda aspoň mně, každý do toho pochopitelně kouká trochu jinak), ale zase to není "pořádné" sportovní střílení, čili taky naprd. Jak jsi tenhle problém vyřešil, pokud vůbec nějak? Nechápu, proč jinak výbornou zbraň takhle zmršili (inu východní Němci). Jinak je výborná, i vzhledově se mi líbí (nepsal tu někdo, že je strašně ošklivá?!?!), prostě perfektní. Kolik stála ta tvoje? Ta moje byla za 4 000, docela slušná (zřejmě moc nestřílela, ale bohužel ležela nenakonzervovaná ve vlhkém skladu, takže trošku orezla, ale má kupříkladu výbornou pažbu). Ty ji máš už na pohled lepší 8) , trochu ti závidím.
P.S. Nevíš náhodou, proč je tahle (podle mě skoro nejlepší) puška tak málo oblíbená mezi sportovními střelci? Na závodech jsem snad neviděl člověka, co by ji měl (nezávodím, jen se koukám, ale koukám o to víc :wink: ).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Suhl 150 má jen jednu vadu: mušku

Příspěvek od Sidewinder » 16 zář 2005 20:12

Slim Jim píše:Pro Sidewindera: Já mám taky Suhl Modell 150 Standard, mám ji moc rád (je to můj miláček- neuplyne den, abych si ji nepohladil), jsem schopen s ní perfektně nastřílet, ale (a to je můj problém): Neřeknu vám kolik, protože střílím ne na 16/11, ale na 50/20. Suhlka má totiž moc velkou mušku (3,5 mm), takže puškový terč v ní "plave" naprosto beznadějně a nedá se pořádně zamířit. 50/20 do ní sedí dobře (teda aspoň mně, každý do toho pochopitelně kouká trochu jinak), ale zase to není "pořádné" sportovní střílení, čili taky naprd. Jak jsi tenhle problém vyřešil, pokud vůbec nějak? Nechápu, proč jinak výbornou zbraň takhle zmršili (inu východní Němci). Jinak je výborná, i vzhledově se mi líbí (nepsal tu někdo, že je strašně ošklivá?!?!), prostě perfektní. Kolik stála ta tvoje? Ta moje byla za 4 000, docela slušná (zřejmě moc nestřílela, ale bohužel ležela nenakonzervovaná ve vlhkém skladu, takže trošku orezla, ale má kupříkladu výbornou pažbu). Ty ji máš už na pohled lepší 8) , trochu ti závidím.
P.S. Nevíš náhodou, proč je tahle (podle mě skoro nejlepší) puška tak málo oblíbená mezi sportovními střelci? Na závodech jsem snad neviděl člověka, co by ji měl (nezávodím, jen se koukám, ale koukám o to víc :wink: ).
Zdravim, ta moje byla inventarizovana nekde v nejakem vojenskem sklade, koupil jsem ji prakticky nestrilenou za 3500,-

Problem s muskou nemam protoze pres pevna miridla s ni nestrilim. Ale pokud jsi k ni nedostal kompletni sadu vymennych miridel, klidne se o ni podelim, musku a diopter zatim fakt nepotrebuji.

Jinak si nemyslim, ze by byla nejak neoblibena mezi strelci. Naopak, najdi si nejake vysledky benchrestu - at to bude od nas nebo treba z Ameriky, je to velmi casto pouzivana puska - a nedivim se! :wink:
Přílohy
Suhl150.jpg
Suhl 150
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 16 zář 2005 20:31

Suhl 150 je např. proti ruským zbraním trochu fajnovější na střelivo, tedy pokud s ni chcete nastřílet 100 na soutěžní malorážkový terč. Je třeba vybrat vhodnou značku a často i sérii nábojů. Pokud se vám to povede, je výborná i na benchrest.
Slim Jim

Suhl 150

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2005 11:40

Pro Sidewindera: Pěknýýý, tak tohle ti fakt závidím! Co je to za puškohled? Pěkná montáž, hezky nízká. Kolik to dohromady stálo? Asi dost, co? Já střílím přes dioptr, ale není to ono- taky uvažuju o puškohledu. Jinak průhledítek i mušek mám kompletní sadu- nejmenší průhledítko 1 mm, nejmenší muška 3,5 mm- a to je právě stršlivě moc (chtělo by to tak 2, možná 1,75 mm). Ty máš menší mušku? Podle dobové dokumentace (učebnice Svazarmu) by se v sadě vůbec neměla vyskytovat (ale čert věř Svazácké učebnici 8) ). Nemám k ní otevřená mířidla (pokud vůbe existujou). Jinak musím říct, že prakticky nestřílená za 3 500, to je slušná koupě. Z jakého je roku? (Ta moje má tormentaci z r. 1988.) Akorát se mi nechce věřit, že by Amíci používali dvacet let starou východoněmeckou malorážku na benchrest- ta je dobrá mkožná pr takovou středoevropskou socku, jako jsem já, ale Američani budou mít peníze na něco lepšího (Anshutz).
Pro Decoye: Ona Suhl 150 je celkově o dost fajnovější, než Made in SSSR, takže je i náročnější na patronu. Jinak je skvělá ve všech směrech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Suhl 150

Příspěvek od Sidewinder » 19 zář 2005 12:33

Slim Jim píše:Pro Sidewindera: Pěknýýý, tak tohle ti fakt závidím! Co je to za puškohled? Pěkná montáž, hezky nízká. Kolik to dohromady stálo? Asi dost, co? Já střílím přes dioptr, ale není to ono- taky uvažuju o puškohledu. Jinak průhledítek i mušek mám kompletní sadu- nejmenší průhledítko 1 mm, nejmenší muška 3,5 mm- a to je právě stršlivě moc (chtělo by to tak 2, možná 1,75 mm). Ty máš menší mušku? Podle dobové dokumentace (učebnice Svazarmu) by se v sadě vůbec neměla vyskytovat (ale čert věř Svazácké učebnici 8) ). Nemám k ní otevřená mířidla (pokud vůbe existujou). Jinak musím říct, že prakticky nestřílená za 3 500, to je slušná koupě. Z jakého je roku? (Ta moje má tormentaci z r. 1988.) Akorát se mi nechce věřit, že by Amíci používali dvacet let starou východoněmeckou malorážku na benchrest- ta je dobrá mkožná pr takovou středoevropskou socku, jako jsem já, ale Američani budou mít peníze na něco lepšího (Anshutz).
Pro Decoye: Ona Suhl 150 je celkově o dost fajnovější, než Made in SSSR, takže je i náročnější na patronu. Jinak je skvělá ve všech směrech.
Puskohled je Hawke Sidewinder 4-12x52, cena do 8000,- ale cekal jsem od nej tedy vic. Obraz je od zvetseni 9x cim dal vic mlhavy, korekce paralaxe velmi nepresna .. jinak super tenky MilDot a dobra svetelnost. Na MaO idealni. Montaze jsou ocelove Kozap (cena cca 800,-) se stredni vyskou zakladny oka (9mm) ale musela se nechat upravit zespod zakladna, protoze Suhl ma kulaty profil rybiny a tyto zakladny jsou na plochou rybinu.

Jinak sadu miridel jsem nezkoumal, ale mam asi to same jako Ty.

Co se pouziti Suhlky tyka, zkus si v googlu dat vyhledat suhl 150 a prakticky jedine co najdes jsou vysledkove listiny ruznych benchrestovych spolku v USA a Anglii. Hodne je pouzivaji ale dost z nich jsou upraveny, treba jina hlaven, pazba atd..

Pokud jde o mou pusku, ted uz vim ze to dobra koupe opravdu byla, strilim s ni MaO a zatim uspesne. :lol:
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2005 14:23

Ty máš optiku Sidewinder?! Tak to už vypadá jako špatnej vtip 8) . Ale vážně: Jakou má cenu upravovat Suhl 150 tím způsobem, že vyměníš hlaveň? Tím z toho prakticky vyrobíš úplně jinou zbraň. Ostatně, ani to nepotřebuje- nasadit optiku a je to hotovo. (Mimochodem, oceňuju (jako vzácný příklad dobrého vkusu), žes upravil montáž pro pušku a ne pušku pro montáž (devadesát procent lidí by obrousilo sesvrchu pouzdro závěru a bylo by to :cry: ).
Uralky nebo SM-2 náhodou neupravujou? Ty taky nebyly z nejhorších (ovšem Suhl je Suhl), a pokud je mi známo, tak pro disciplínu StM byly poměrně dlouho prakticky monopolní. Taky jich bylo mnohem víc než Suhlek a měly delší hlavně (nepatrně- asi o dvě čísla, ale přece jen).
Jestli budš mít čas a chuť, tak se podívej na mířidla, možná to máš jinak než já (jen tak pro zajímavost), třeba během výroby prováděli obměny (stará Uralka má taky úpně jiný závěr, montáž na dioptr atd. než ty novější). Jinak ta optika vypadá fakt výživně, ovšem ty vady, cos popsal, mě nijak nenadchly. Nejspíš půjdu do MeOpty a bude vyřízeno.
P.S. Nevíš, co všechno se vlastně v Suhlu vyrábělo? (nedávno jsem viděl inzerát na nějakou pušku Made in VEB Suhl, typ jsem zapomněl, ale majitel psal, že váží necelé tři kilogramy, takže těžkohlavňová terčovnice to asi nebyla :wink: )
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 19 zář 2005 17:23

koukal jsem na sadu miridel a je to to same, co jsi popisoval. Pokud jde o Suhl, nevyznam se v nich, jediny jejich produkt ktery znam je ten, co mam doma.

K optice .. Hawky opravdu nejsou nic moc, i kdyz poskytuji super parametry za dobrou cenu. Lepsi Meopta bude za cca 15000 a to je pro mne moc. Kdybych vybiral optiku ted, vzal bych neco od Nikko Stirling Gold nebo vyssi, a nebo Weaver .. takovy V16 je za nejakych 15000 urcite lepsi volbou nez Meopta.

Kdyz budes chtit pokecat o optice, klidne napis mail a dam Ti ICQ .. at tu ostatni nenudime.. :wink:
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 20 zář 2005 09:46

Dík za nabídku, ale tolik na ten puškohled nespěchám, takže prozatím můžeme přestat nudit 8) . Jinak dík moc, že ses podíval na sadu mířidel, i když z toho nic nebylo. Můžem se vrátit k malorážkám- co takhle Ural? Máš s ní zkušenost (popř. někdo jiný?)?
PSVSAS

Příspěvek od PSVSAS » 20 zář 2005 11:35

Já znám Ural a SM-2. Uralka je taková nijaká (nendchla mě, ale ani nezklamala- přesně nastřílet se s ní rozhodně dá) a SM-2 není nic moc (naprosto zásadně mi na ní vadí, že všechny pohyblivé díly a zejména závěr jsou jak z hračkářství, uzamčení je naprosto nedostatečně realizováno plochou ovládací kliky a celkově je to naprosto poddimenzované. Když jsem ji zkoušel, tak jsem měl k dispozici jenom HVéčka. Neruplo to, ale při každém výstřelu jsem se třásl strachy, což přesnosti neprospěje. Nabít do toho Hyperky by mohla být fakt sebevražda).
Uralka je podle mě mnohem lepší než SM-2, ale rozhodně horší než Anshutz nebo Suhl 150 (no, horší než Anshutz je prakticky všechno, snad až na Feinwerkbau), celkově jsou ale všchny pro sporovní střlbu dostačující.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 21 zář 2005 14:35

a ted pro malo znale :roll: neznate nahodou nejake odkazy na stranky ktere jsou jim venovany nebo se alespon o nich pise?? diky
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 14:55

Marcus píše:a ted pro malo znale :roll: neznate nahodou nejake odkazy na stranky ktere jsou jim venovany nebo se alespon o nich pise?? diky
A ty uz se konecne nauc hledat na internetu.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 21 zář 2005 15:25

na inter cem??? :D
Odpovědět