Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 19:20

BTW .22LR projde mekkou tkani cca 8cm - jen velmi tezko projde skrz.


Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 říj 2004 12:35

Tak to zase prrr... To si zase nekde nacucal kysele mleko zelenaci. ;-) (berte prosim s rezervou) Ale ted uz vazne... 8cm do zive tkane muzes zblizka dokazat se vzduchovkou cal.177 o KE 10J. Osobne jsem to zkousel do hoveziho zadniho. Odecteme neco na kuzi.. a mame cca 5cm pruniku do zive tkane. Se 16J bychom na tom byli samozrejme jeste lepe (zalezi na druhu diabol). Tedy 22LR se svymi 90-200 J dle pouziteho streliva je zcela nekde jinde a prostrelit zblizka cloveka pokud netrefite kost je velmi pravdepodobne. Neni to ale o tolik pravdepodobnejsi nez s vetsim kalibrem o vyssim vykonu. Tedy vracim se k tomu prurezovemu zatizeni.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 říj 2004 14:40

No, 9 Luger pronikne vice nez 2x hloubs nez .22 stinger o kterem tu byla rec (ten se zdeformuje na prumer cca .36). Stinger z bezprostredni blizkosti pronikne ne vice nez 20cm do balisticke zelatiny.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 říj 2004 16:17

Ano to je pravda. Prave proto, ze ma hollow point a je z mekkeho olova. I pres to vsak, ikdyz se chova v gelatine docela zajimave, neni vhodny pro sebeobrane ucely. Spis je velmi vhodny pro odstrel skodne do cca 70m.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 19 říj 2004 08:20

Prosim, od kolika let mohu vlastnit zbran raze .22?Teprve se mi to zacalo libit a chtel bych svou vlastni.Prosim pomozte dik
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 21 říj 2004 18:46

Tak jsem si přečetl, že nějací němečtí výzkumnící v balistickém ústavu prováděli výzkum s ráží 4,5 mm. Měřili kolik je potřeba Joulů k zabití člověka po zásahu do hlavy z bezprostřední blízkosti (nevím teda, ale na kom to měřili). Dospěli k celkem překvapivému závěru. K zabití postačí pouhých cca 10 Joulů. Samozřejmě, že to záleží na spoustě faktorů a …….
Pak tam byl taky celkem zajímavý test neprůstřelný vesty. Měla odolnost třídy 2 nebo 3. K prostřelení vesty stačila obyčejná kuše, kterou si u nás může koupit každý psychouš (není potřeba ZP).
No tak přímo to sem do diskuse nepatří, ale říkal jsem si, když se tu tak pěkně hádáte, že si to třeba někdo rád přečte. Zdarec
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 21 říj 2004 19:45

10J tak leda do oka nebo ucha! BTW to s tou kusi je jasna zprava... na kusi musis mit v te veste jeste titanove vlozky. Tedy nic noveho pod sluncem ;-) diky za pokus.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 31 pro 2004 09:22

22.lr - na sportovní střelbu OK.
Na sebeobranu minimálně 9mm ale .45 je lepší, nebo si pořiďte pepřák či teleskopický obušek a jde to i bez ZP...
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 31 pro 2004 15:59

Jen pidipoznámečka.
Nebavili jsme se tu o tom, jestli na zabití nestačí nebo stačí 22 LR. Ale to mluvíme o vraždění (z pohledu zákona). Na zastavení útočníka dle par. 13 tr. z. připadá z pohledu účinnosti pouze zbraň, která jej zastaví minimem nutných ran. Tedy nejlíp jednou. A tady je .22LR absolutně nepoužitelná.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 16:41

Ano, P22 je opravdu vybirava na strelivo, ale muze za to zasobnik. Walther meni stare typy zasobniku za none. S novymi zasobniky je spolehlivost 98 % ! Jinak z meho pohledu jsou nejlepsi naboje 22 Nike ( 1,20 kc/kus )kdy jsem se dostal na spolehlivost 99 % ( 100 % jsem ale nikdy nedosahl ).
pro sebeobranu doporucuju pouzivat EXTRA HIGH VELOCITY, ty maji stejny ucinek jako 7,65 nebo 9mm Browning. vice na http://www.nuz.cz/P22/index.htm .
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 11 led 2005 22:00

Zdravím, s tím zásobníkem u Walthera P22 je to pravda, protože jak jsem ho koupil, hned jsem zásobníky upravil kombinačkama. A pokud se trochu naolejejou náboje. Není problém, zkoušel jsem SB High Vëlocity, Zapper, Stinger (expanzní dutina), Winchester. Ondřej
H.

Příspěvek od H. » 11 úno 2006 13:23

mnoo., myslim ze zbytecne uvazujete extremni pripady. Jak casto se stavá ze vas prepadne adrenalinem napumpovanej 100 kilovej magor?Nerikam ze se to nemuze stat, ale pochybuju ze pokud se to stane, tak ho stejne 99%z nas nedokaze zastavit. Lepsi je utect. A i kdybych ho jedinou 9mm ranou zastavil tak to na 99% u soudu odseru. Ale dost často se stáva ze vas obtezuje nejakej vychtlej fetak ( cikan) s nozem. (noční UL běžná věc). TOho i 22 odstrasi, pripadne zastavi. Ano uznavam, ze i vystrel do vzduchu z 45 muze mit odstrasujici ucinek coz 22 nema. Ale uvedomme si, ze pokud chci nosit pistoli ssebou porad (a nejsem "veelkej" chlap), tak opravdu 22 je lehounka a mala(vetsi mobil). O zastavovacim ucinku nema cenu hovorit, 22 je samazrejme nedostatecna, ale kdo uvazuje ze budu stat a necham toho magora ke me dojit? V pripade ze se neco zacina dit, coz snad vetsina lidi pozna, se uz rovnou snazim byt dost daleko od potencialniho nebezpeci. V pripade nevyhnutelnosti mam cas na zakleknuti jeden dva rychle vystrely a utek, nebo alespon ustup do bezpecne vzdalenosti. V plne hospode to jde tezko, jj vim, ale tam bych radsi hodil zidli a zdrhal, nez se pokouset strilet.


Pokud se nekdo chce tahat s velkou zbrani dobra jeho vec. Ale myslim ze pro beznyho cloveka, co che mit pocit bezpeci, 22 staci. Uz jen ta sebeduvera je z nej citit a vylozeny blbecky odstrasi. Dalsi skupinu odstrasi to ze vubec nejakou zbran ma. I vystrel do vzduchu ma urcity ucinek, pokud dojde az k tomu ,ze musite strilet do protivnika, tak ste v prdeli tak jako tak. Ok s vetsi razi mate mnohem vettsi sanci,m jenze, kdo o tom uvazuje takhle??

Pokud se casto pohybujete v prostredi kde na vas tito lide utoci, je jasna volba. Ale pokud si chcete lacino sportovne zastrite a neporvavate v noci v perlovce na holky, tak je 22 v pohode.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 11 úno 2006 14:24

22 byla,je a bude na obranu naprd.Každý kdo se spoléhá na tuhle ráži je podle mě sebevrah,akorát toho útočníka víc naseret..Já mám .40 pak už je jen použitelné .45,.357sig a .357mag.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 úno 2006 09:00

A já docela souhlasím s H. Napsal to dobře a má to logiku.
S 22-kou vyřeší skoro všechny situace úplně stejně jako s 9-kou.
joot

Příspěvek od joot » 13 úno 2006 09:41

H. píše:..... V pripade nevyhnutelnosti mam cas na zakleknuti jeden dva rychle vystrely a utek, nebo alespon ustup do bezpecne vzdalenosti.
Jo, to bych chtěl vidět, to zakleknutí, když se něco děje. Jinak pořád bude lepší tahat s sebou třeba Kel-tec P32 v 7.65, než cokoliv v .22. Když už se chcete bavit o váze.
Odpovědět