Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 říj 2007 19:23

Poslouchej svojí zkušenost, není nad to vzít flintu a vykolíkovat 10-x metrů řekněme po 10ti metrech. Nastřelit si nulu třeba na 30 (40, 50m - dle libosti) a pak si experimentálně ověřit jak to chodí. Ten Chairgun je sice fajn, ale podle me lze použít pouze orientačně - nespoléhat se na to, že co vyplivne je skutečnost. Je tam hodně faktorů, který zřejmě nejsi schopen přesně zadat.


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 říj 2007 19:25

Jako jasně, všechny programy jsou orientační. Ale aspoň bude velmi blízko toho, na co střílí a ne úplně mimo. Cokoli vyplivne program je potřeba ověřit v praxi a ne se toho 100% držet
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 04 říj 2007 16:17

Ale to s tím zvětšováním/zmenšováním Mildotu (resp. těch vzdáleností) mě zaskočilo, až bude zase klid na chatě tak vykolíkuju 70m a pohraju si i se změnami zvětšení :D Jinak to jde asi nejjednodušeji ověřit mířením na metr - třeba na 20m by 1mil měl odpovídat doufám 2cm - takže zamířit a se změnami zvětšení vyzkoušet jestli se to mění na metru nebo ne :idea:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 04 říj 2007 17:04

Jistej si uplne nejsem, ale rek bych ze u temer vsech levnejsich variabilu se kriz se zvetsenim nemeni, takze pri ruznych zvetsenich, ma mildot jine hodnoty na stejnou vzdalenost. Jestli si to dobre pomatuju, tak puskohledy kde se kryz meni se zvetsenim, ho maji vyleptany primo na cocce.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 04 říj 2007 17:37

Jestli se ti nemeni velikost krize pri zoomovani, tak muzes merit vzdalenost jen na jednom nastaveni, vetsinou to byva na tom nejvetsim. NF puskohledy to maji do zvteseni 22x. pak se musis vzdy vracet na 22x zvetseni.
Pokud se ti kriz zvetsuje, (meni pri zoomovani) tak proporce zustavaji stejne. A muzes mildot pouzivat stejne pri kazdem zvetseni.
roztec dotu je ca 3.5 MOA neboli jeden dile neboli 10cm na 100m.
http://www.sniper.cz/faq.php
Pokud v manualu u puskohledu neni napsano jinak, tak toto by melo platit vzdy.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 říj 2007 12:58

Na hodne puškohledech platí hodnoty pro Mil Dot na zvetšení 10x
Vetšinou označeno přímo na puškohledu (jinou barvou hodnoty zvetšení)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 říj 2007 13:27

Nedávno jsem si napsal na téma Mildot příspěvek do zásoby, založím nové téma, tak se pojďte bavit tam.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
andrew068

Jak seštelovat puškohled

Příspěvek od andrew068 » 14 úno 2009 16:22

ahoj chlapi,
jsem neználek a amatér a chtěl bych poradit. Koupil jsem si poškohled Gamo 4x32 na Slavii 631. Mám na vás dva dotazy:

1. Kříž vidím ostře pouze proti homogennímu pozadí. Když se podívám na terč kříž se mi najednou rozostří a já vidím jenom tenké rozplizlé nic. Je chby v mých očích(neměla by být jsem pilot mám papíry na oči), technice pohledu, nebo nastavení puškohledu? Máte někdo podobný problém, či zkušenost? Díky.

2. Vůbec netuším jak puškohled seřídit. Usadil jsem jej na pušce. Chtěl jsem postupovat tak, že pušku upnu do svěráku, vystřelím několikrát na terč a následně puškohled seřídím tak, aby kříž mířil na průstřely. Dělal jsem to na velmi krátkou vzdálenost (mám svěrák v garáži, tak cca 3,5m). A i na tu krátkou vzdálenost mířil puškohled velmi daleko od průstřelů.
V krámě jsem byl důrazně upozorněn, abych se štelováním moc nehýbal, jen tak trochu, že prý to jinak rozhaším úplně. Měla ta paní pravdu? Jak se to tedy správně dělá? Předem díky moc za vaše rady

Btw. Nenadávejte mi, že jsem blbec. Chápu že štelovat to na tři metry je ptákovina. Chtěl jsem to jenom tak "nahrubo" než to postupně doladím.
:lol:
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 14 úno 2009 16:35

Ahoj, máš skoro ten samej puškohled jako já, tedy 4x32 a bez štelování paralaxy.
Já do něj koukám tak ze vzdálenosti cca 8cm a kříž i terč (cíl) vidím ostře...samozřejmě to nebude nikdy tak ideální jako dražší puškohledy, které tu paralaxu mají regulovatelnou.
Cituji: Negativně se paralaxa projevuje i u zaměřovacích zařízení. Například u puškohledů - proto bývají doplněny o korekci paralaktické chyby. Jde o záměrnou změnu směru osy mířidla tak, aby se tato osa protínala s drahou střely v cíli střelby.
K tomu nastřelování...nastřeloval sem na 10m v leže. Prostě vystřel, mrkni kam to šlo a šteluj :wink:
Naposledy upravil(a) kesi dne 14 úno 2009 16:41, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
andrew068

Jak seštelovat puškohled

Příspěvek od andrew068 » 14 úno 2009 16:39

Takže můžu točit takřka podle libosti? Nemusím se bát, že ten přístroj "rozhaším"?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 úno 2009 16:57

Na 3m to nedělej, na takovou vzdálenost se to ani nastřelit nedá, protože tolik ta optika kvůli výšce osy optiky nad osou hlavně nenakliká! To je to samé jakobys chtěl vzduchovku nastřelit na 200m.
Nastřeluj na 10m, pak to bude v pohodě.

Neostře to vidíš právě kvůli té krátké vzdálenosti a kvůli nemožnosti štelovat paralaxu. Střílej na vzdálenost větší než aspoň takových 8m.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak seštelovat puškohled

Příspěvek od kesi » 14 úno 2009 17:16

andrew068 píše:Takže můžu točit takřka podle libosti? Nemusím se bát, že ten přístroj "rozhaším"?
Tak jak píše Kubajzz, u tohohle puškohledu za pár stovek sem z toho nějakou vědu nedělal a ani nezjišťoval nějaké informace, tohle vlákno vidím poprvé :)
Poškození se myslím bát nemusíš. Pod 10m budeš vidět rozmazaně, to je jasné! Zkoušel sem nějaký fotky přes puškohled (doma), ale moc se mi nevedlo a na 8m vím, že to bylo ještě špatné :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
andrew068

Jak seštelovat puškohled

Příspěvek od andrew068 » 14 úno 2009 17:35

ty jo, díky moc. S dodoanou kuráží jsem právě v tý psí zimě šteloval a šteloval. Nakonec jsem to sešteloval tak, že se dá bez problémů na 10m trefit ten nejmenší panáček ze svazarmovský střelnice na vzduchovku. Pro vás, střelce, je to asi nic moc, ale já z toho mám strašnou radost jako malý dítě :oops: :lol:
Díky moc... :-*
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Na to

Příspěvek od Apevia » 14 úno 2009 17:43

Na těch 3.5-6m nevidím ostře z žádnou z asi 8-9 optik co mi prošlo rukama, je to kvůli té paralaxe ;)
Cogito ergo armatus sum.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 14 úno 2009 18:55

to Apevia
U kazdeho puskohledu by mely byt uvedeny specifikace. Tam je vzdy (mimo jine) napsano od jake vzdalenosti ostri.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět