v jake razi CZ 550 ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Odezva

Příspěvek od Lovec » 06 bře 2006 19:47

Anorektik píše: Prý ta SPCE 11,2 g od S a B ničí vývrty, je to pravda ? Jinak od S a B je to asi nejlepší střela, tu jejich Sierru jsem nestřílel, ale prý se jim moc nepovedla, lítá prý úplně jinam, máte s ní někdo nějakou zkušenost ?
SPCE skutocne ako vsetky ostatne strely vyrobene S&B ma plast z hlbokotaznej ocele platovany tombakom.Jeho problemom je nielen to,ze je prilis tvrdy a opotrebovava nadmerne vyvrt(lenze to plati pre tych,co aj vystrielaju nejake naboje,pri 20-40kusoch za rok nema zmysel o tom uvazovat),ale aj to ze ma celej dlzke strely konstantnu hrubku,z coho plynie nekontrolovatelna deformacia a oddelovanie jadra od plasta strely.Iba strely pre kaliber .30 (7,62mm) maju plast z cisteho tombaku.Dovod?Neviem....(kvoli US trhu?... :roll: )

A co sa tyka Sierry,ako strely,ta sa im naozaj nepodarila - a sice preto ze s nou nic nemaju,oni ju len kupuju.Naopak,strela je to dobra,len laboracia od S&B asi nie je to prave orechove,LENZE ako s ktorej zbrane,pretoze velmi zle vysledky su s tymto strelivom dosahovane so starsich zbrani bud s opotrebovanym vyvrtom,alebo s nevhodnym stupanim.(Tak pochodil jeden znamy so ZKK v 7x57,tesil sa na silnejsie strelivo,a ked zacal nastrelovat,tak mu isli slzy do oci...musel sa vratit k povodnym strelam od S&B).V modernych zbraniach,napr.klasickych CZ550 chodi S&B so Sierrou celkom dobre.


HHawkins

Re: Tikka T3

Příspěvek od HHawkins » 08 bře 2006 16:13

HHawkins píše:Zdravím všechny příznivce zbraní, :wink:

Máte někdo Střeleckou revue č. 10/2004 ve které je článek o Tice T3 ?
Kdyby jste to mohli někdo o skenovat a poslat tak by mě to pomohlo při rozhodování. DIK.
SR jsem uz sehnal takže už nemusíte posílat... :wink:
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 13 bře 2006 20:35

Jestli ješte chceš cz 550 tak v myslivosti je inzerat nejakyho obchodu kde je maji za 14000 do vyprodani zasob :!: :!:
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Re: Odezva

Příspěvek od Zralok » 10 dub 2006 17:08

Lovec píše:
A co sa tyka Sierry,ako strely,ta sa im naozaj nepodarila - a sice preto ze s nou nic nemaju,oni ju len kupuju.Naopak,strela je to dobra,len laboracia od S&B asi nie je to prave orechove,LENZE ako s ktorej zbrane,pretoze velmi zle vysledky su s tymto strelivom dosahovane so starsich zbrani bud s opotrebovanym vyvrtom,alebo s nevhodnym stupanim.(Tak pochodil jeden znamy so ZKK v 7x57,tesil sa na silnejsie strelivo,a ked zacal nastrelovat,tak mu isli slzy do oci...musel sa vratit k povodnym strelam od S&B).V modernych zbraniach,napr.klasickych CZ550 chodi S&B so Sierrou celkom dobre.
Tak teď jsem se vyděsil. Mám ZKK v ráži 270Win a dosud jsem střílel jen s SB. Chci přejít na něco lepšího a ve čtvrtek chci koupit 100 ks Hirtenberger Nosler Partition. V Supře v Praze ho mají za 32,- Kč což je velmi dobrá cena. Mám to do Prahy daleko tak chci při cestě vzít toho více, protože myslím že až ho doprodají tak za tu cenu už nebude. Mám se obávat toho, že ZKK má pro toto střelivo nevhodné stoupání? Vývrt je v pohodě.
sig308

Příspěvek od sig308 » 13 zář 2007 13:12

Kubajzz píše:Balistiku má lepší, protože je rychlejší. Kulky jsou stejné jenom to má větší nábojnici a je v ní víc prachu.
30-06 je o dost silnější, je to jako .308 + jeden 357mag k tomu, tak si musíš sám říct jestli už to pro tvé účely není zbytečně moc.
Už ta 308Win je slušná šlupka a ta 30-06 je už fakt rána, střílí z toho jeden můj známý. Na střelnici ty prdy rozeznáme už sluchem.
Kromě toho ta ráže není tak rozšířená, tak bys mohl mít potíže při kupování střeliva (nemáme, přijďte za týden, šéf přiveze atd.).
Zdar mam obe raze : zbrane SIG 308 opt. 6*42 strelivo prvi partizan a aj CZ 550 30.06 strelivo SB Sierra opt 3-12*56, podla mna je 308 lepsia.......slona nestrielam, po rozbitej divine netuzim.......strielam max do 150 m, v noci sa snazim nyjprv rozpoznat a potm strielat.......ked rana nie je ista a neviem co je v kukeri tak to necham tak....a co sa tyka streliva na obe som nikdy nemal problem.....maju ich vsade, panom co strielaju drahe strelivo iba tolko.....zda sa mi bohapuste mrhanie platit za naboj 80 SK a vyzivat sa v jeho parierovych parametroch :roll: :twisted:

a este nieco ani najlepsia flinta neurobi zazrak ak je strelac slaby.......
Odpovědět