"Kvalita" naboju S&B .357 Magnum

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pepson
Příspěvky: 19
Registrován: 13 srp 2007 15:31

"Kvalita" nábojů S&B .357 Magnum

Příspěvek od Pepson » 04 zář 2007 11:31

Vážení přátelé, rád bych se s vámi podělil o jednu nepříjemnou zkušenost. Udělal jsem si radost a koupil si revolver SAA 1873 od firmy Pietta se 7,5 palcovou hlavní v již zmiňované ráži .357 Magnum. A podívejte se na fotky, co jsem hned v první krabičce střeliva našel... Střela nalaborovaná dnem nahoru, nábojnice nezaškrcená. Střelivo jsem druhý den osobně reklamoval ve Vlašimi. Jednání na úrovni, okamžitá náhrada munice + ujištění, že výrobce provádí "různé provokační zkoušky" (takto mi to bylo několikrát během rozhovoru řečeno), a že by se tedy nemělo nic stát, ale že stejně náboj podrobí dalšímu zkoumání. Po druhé urgenci z mé strany na výsledky zkoumání žádná reakce...
Takže si kladu otázku, zda není možné, že zjistili něco, co mi nechtějí říci..
Prosím tedy všechny oboru znalé, skalní přebíječe a střelce, o váš názor, popř. zkušenosti s podobnými zmetky (nějak se mi nechce věřit tvrzení firmy, že jsem za 30 let s podobnou reklamací druhý...)
Díky moc za podnětné příspěvky a bezpečné střelbě zdar!!!
Přílohy
Resize of P1000031.JPG
Resize of P1000032.JPG
Resize of P1000033.JPG


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 zář 2007 11:44

Bych řek, že tenhle náboj by moh mít v cíli docela solidní účinek. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 04 zář 2007 11:47

řekl bych že šlo spíš o provokační blábol, než o provokační test, to mi nějak neladí se systémem řízení jakosti ISO 9001 :lol:
vyrobili zmetek, čili náboj odporující dovolenému výrobnímu provedení a nechtěli vypadat jako pitomci
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 04 zář 2007 12:55

Jasný, tohle by si nemohli dovolit vědomě poslat na trh.
Pepson
Příspěvky: 19
Registrován: 13 srp 2007 15:31

Příspěvek od Pepson » 04 zář 2007 13:14

To Kubajzz

Bohužel by to mohlo mít rovněž solidní "účinek" už v hlavni. Nejsem balistik, ale myslím, že nárůst tlaků při zařezávání střely do drážek vývrtu dnem vzhůru bude asi "trošku" větší..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 zář 2007 13:49

No, obávám se, že by to moc nevystřelilo. Otázka zní, jak moc by zalisování nahradilo zaškrcení. Ale moc bych si nefandil.... Myslím, že rána by se ozvala a světelné efekty by byly jak na nový rok.

Ale to, co by se stalo s hlavní, až by se ta střela pěkně rozjela, to bych nerad zkoušel na své zbrani.

A provokační test? Spíš provokační zmetek.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 zář 2007 21:01

No asi by to nic moc neudělalo pokud nepomrvili i navážku koneckonců byl by z toho wadcutter...ale prasárna to je...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Odpovědět