Pardini SP NEW

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Pardini SP NEW

Příspěvek od brutal » 02 čer 2007 01:56

Máte někdo zkušenosti s touto malorážkovou pistolí? Uvažuji o upgradu sportovní pistole, doteď jsem střílel z Margoliny, nastal čas zainvestovat do něčeho dražšího. Nějaké peníze jsem si našetřil, tak se mi zdá zbytečné dodávat na Margolinu závaží, anatomickou rukojeť atd., to radši koupím něco novějšího. Ta Pardini se mi docela libí, na závodech z ní stříli i špičkoví závodníci, tak si říkám proč ne. Koukal jsem i na podobné zbraně od Morini, Hammerli nebo FWB, opravdu těžká volba. Podotýkám, že se zajímám o typ Pardini SP NEW, tedy bez elektronické spouště, neboť tu z principu neuznávám... Co vy na to, co byste koupili vy za sportovní pistoli? (s rozpočtem tak těch 35000,-, víc asi ne)


Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 05 čer 2007 22:18

Nedávno jsem četl článek o této pistoli v SR nebo ZaN. Je to tak max. 6 měsíců nazpět. Zkusím se po něm podívat. Naše repre si tuto pistoli docela chválí - oproti jiným pistolím dobrá ergonomie. Ptal jsem se chlapů na závodech, taky jí doporučují. Starší modely prý měly trochu problémy se spouští, nový typ už by měl být super.

Já střílím s IZ - 35 a taky po Pardince pošilhávám ( IZ má jedinou nevýhodu - pro mě - špatně se s ním suší). Až jí koupíš, dej vědět, jak jsi s ní spokojený.

A ještě jednu výhodu má Pardini, že úplně stejnou pistoli (s větším odporem spouště) koupíš ve větší ráži pro disciplínu VP 30+30 (samozřejmě za další 40 litříků :evil: .
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 06 čer 2007 16:44

Měl jsem ji asi půl roku, je velmi dobrá. Spoušťový mechanizmus trochu komplikovaný, vyhazovač na zásobníku se taky po pár tisících ochodí, ale to se dá řešit. Střelba přesná a příjemná, vyvážení dobré.
Myslím ale, že MG-2 nebo AW-93 jsou lepší a cena podobná.
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 06 čer 2007 18:40

Njn, ta AW-93 vypadá také zajímavě, to má nějaký speciální trubkový zásobník nebo se zásobník strká do rukojeti?
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 07 čer 2007 05:44

Zásobník AW-93 je v rukojeti. Na této pistoli je unikátní systém tlumení zpětného rázu. V tom, co je pod hlavní a vypadá jako závaží, je systém tlumičů závěru, které lze seřídit podle výkonu střeliva. Vedení závěru není po přímce, ale po stoupající dráze, čímž se část energie z horizontálního směru převádí na vertikální - pistole je tlačena dolů, do ruky. Spušť je perfektní, snad nejlepší co jsem zatím viděl, rozsah seřízení je obrovský.
Přílohy
1164661_2_457f0cc056ead.jpg
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 22 čer 2007 18:58

A nevite nahodou nekdo jestli se daji tyto zbrane nekde v Brne testnout, nebo aspon osahat?? 40 litru bych aji dal, ale urcite ne naslepo. Mam ruku jak lopatu, takze potrebuju neco extra.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 24 srp 2007 18:42

Zdravim, neni mezi Váma náhodou vlastník Pardini .22 LR. Někde z Brna, nebo Vyškova. Docela rád bych si ju vyzkoušel než ju koupím. Mohl by to být klidne Pardini SP. Nepohrdnu ani Hammerli. Jmenovitě X-esse sport. Na oplátku nabízím střelbu z krátké zbraně, která je jedinná v ČR, nebo test zaplatím penězi. :wink:
Odpovědět