Vzduchovky Gehmann FX

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Vzduchovky Gehmann FX

Příspěvek od myzrael » 18 srp 2007 08:26

http://www.euroshooting.eu/index.php?vy ... ve&hledej=

Příští rok jsem plánoval koupit tu nejlevnější z nich FX 1000 , mám pocit, že ji před nějakou dobou měl za 13500 kč z daní, což mě tedy nepotěšilo. A taky je nejspíše pouze s ošklivou plastovou pažbou.

Takže, ikdyž to už je fakt moc peněž, by přicházel v úvahu model FX 1012 s dřevěnou pažbou za 19500 kč. Ještě jsem našel tuto stránku i s cenami a rozdíl mezi plastovou a dřevěnou pažbou u stejnýho modelu je 300 eur, což by se vyšplhalo na cenu kolem 30000 kč.

Nejspíš z toho nic nebude, to si raději koupím nějakou pěknou Dianu mezi 10000 - 15000 kč ikdyž použe pístovku.

Koupili byste nebo už máte někdo nějakou vzduchovku Gehmann FX ?


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 srp 2007 12:27

Jsou to všechno vzduchovky od švédské firmy FX.
Prodávají se taky pod názvy Gehmann, Logun, Webley, RWS a možná ještě pár dalších. Ale je to všechno jedna firma.
Chtěl jsem ji nedávno koupit, ale je tam problém, že FX má na vět patentovaný přepínač výkonu mezi 16-23-27J (v ráži .22 je to 20-30-45J :lol: ), takže u nás jen na zbroják a tak jsem musel objednat něco jiného. :wink:
S cenou je to problém. Ony by ty vzduchovky měly stát i s dřevěnou pažbou zhruba od těch 15tis za levnější modely, ale dovozci musí platit zkušebně za přihlášení 20tis za model, přičemž prd ví kolik jich za ty dva roky platnosti prodá, takže jsou ty vzduchovky u nás zhruba o 5tisíc dražší než všude jinde, a tak je to drahé, a tak si to nikdo nekoupí, a tak jsme v začarovaném kruhu, a tak můžem zase nadávat na zasr*ané úřady a pitomé zákony, které brání podnikání.
Navíc je u nás extrémně levná CZ200, což je sice dobře, ale totálně to likviduje prodej konkurenčních zbraní.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 srp 2007 11:07

Ještě jsem se na tyhle hračky díval a některé vypadají opravdu luxusně. Potěšující je, že se přes Vargu dají koupit i v ČR, ale jak píše Kubajzz tak u modelů přes 16J (kterých je podstatná většina) pouze na ZP a navíc ty ceny jsou poněkud vyšší - dokonce tak, že leckdy převyšují ceny závodních speciálů od Anschutz apod. To už mi přijde dost nesmyslný a není to podle mě jen tím, že pro ČR je drahá ta homologace. Poloautomat Revolution by ve státech vycházel asi o 18 000,- levněji - samozřejmě by zde byl problém s dovozem a příslušnými papíry, ale i tak.
Odpovědět