Muz na Kladensku ohrozoval zbrani rodinu i policisty

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vik

Muž na Kladensku ohrožoval zbraní rodinu i policisty

Příspěvek od Vik » 17 srp 2007 11:11

http://www.novinky.cz/krimi/muz-na-klad ... bj2d8.html


Pětačtyřicetiletý muž ve čtvrtek ohrožoval střelnou zbraní členy domácnosti v Klobukách-Čeradicích. Mířil i na přivolané policisty a záchranáře. Nakonec se vzdal a skončil na psychiatrii. Je podezřelý z útoku na veřejného činitele.

KLOBUKY - Po příjezdu do Klobuk-Čeradic policisté zjistili, že se muž se zbraní nachází na dvoře domu. Křičel, že všechny zastřelí. Na výzvu hlídky, aby toho nechal a vyšel ze dvora, zareagoval tak, že vylezl nad vrata a na policisty a záchranáře mířil zbraní se slovy, ať všichni odejdou nebo je postřílí.
Když mu policisté pohrozili, že střelnou zbraň použijí také, vzdal se. Při bezpečnostní prohlídce u něj byla zajištěna legálně držená zbraň. Nebyla nabitá a byla bez zásobníku.
Muž byl převezen do nemocnice na odběr krve, protože se zdálo, že je pod vlivem neznámé látky. Později skončil na psychiatrii.


PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 17 srp 2007 13:00

hmm...doufám, že mě život nikdy nedovede do situace, aby mi takhle hráblo. Myslíte, že pokud by byly povinné psychotesty, tak by takovej člověk neměl zbraň ? Já myslim, že mohl bejt před tím úplně normální, možná až po takový akci by o zbroják přišel a navíc by to odnesl i doktor, který mu předtím psychotesty podepsal...
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 srp 2007 13:33

Psychotest je jen selekce zjevně nemocných.Ve skutečnosti přes psychotesty projde plno maniaků.Jediné co může pomoct je zpřísnění postihu za zneužití legální zbraně.Strach z trestu odradí daleko více potenciálních útočníků.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 17 srp 2007 14:01

Zjevně šlo o zkratový jednání. V takovém případě je nějaký strach z trestu naprosto irelevantní.

Mimochodem pánové, všichni jistě známe novináře a jejich "orientaci" v oboru. Ona "legální" zbraň bez zásobníku taky mohla být plynovka.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 srp 2007 14:06

Nebo i kuličkovka :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět