Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Adam Peteřík

Příspěvek od Adam Peteřík » 15 srp 2007 18:03

Zajdi s tim ke zbrojíři, ať ti to vodvrtá. Hele a ten vz.47 má drážkovanou hlaveň nebo ne..???


JuriG

Příspěvek od JuriG » 15 srp 2007 20:48

jj vyvrtanou hlaven ma, zbrojare zadneho z okoli neznam a ty napady mi neprijdou jako dobre on je problem v tom, ze mezi brokama je ta spejle a pak este drat z druhe strany holt nevim co s tim jsem naprosto zoufaly
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 srp 2007 21:01

Takže ty jsi z jedné strany nastrkal špejle a pak z druhé ten drát? Jestli apoň kousek kouká ven tak mi neřikej že nepůjde vyndat - chytni ho do pořádnejch kleští, tělo vzduchovky zafixuj a vyrvi ho ven. Přece jsi ho tam nepral kladivem. Ten způsob s drátem se závitem se běžně používá. Pak by ti jedině zbrojíř na soustruhu musel odvrtat vnitřek menším vrtákem a nebo to hoď do ohně jak psali kluci. Ještě bych to před jakýmikoliv dalšími pokusy pořádně namazal z obou stran.
JuriG

Příspěvek od JuriG » 15 srp 2007 22:06

Prave ze jsem ho tam napral kladivem a kousek este couha takto jsem vzdy brok(y) z hlavne vyndal ted ne :-( popiste mi nak kluci jak presne to provest s tim ohnem...
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 15 srp 2007 22:12

Udělej to, co dělaj předovkáři, když zapomenou nasypat pod střelu prach a pak musí dolovat střelu ven. U tebe to bude trochu složitější, že díra v laufu je max 4,5. Nech si na nějaký drát průměru cca 3,5 navařit, nebo natvrdo napájet nakonec vrut, samozřejmě bez hlavy, aby to vlezlo do laufu, lehce to naklepni do broku a našroubuj to do něj, ale s citem. Pak by ten brok měl tahem za tento drát jít ven. Pak vytřep špejle a pokračuj. Bohužel to vývrtu asi neprospěje, ale nahřívání hlavně na teplotu tavení olova bych zkusil až naposled. Pokud to nepřeženeš, tak by ta teplota tomu laufu neměla nic udělat. Rozhodně ale nespěchej a buď trpělivý, napřed to ale všechno pěkně prostříkni konkorem, nebo WDčkem. To co jsi udělal s těma špejlama, několika brokama a drátem, to je pro mě naprosto nepochopitelné. :roll:
JuriG

Příspěvek od JuriG » 15 srp 2007 22:23

Jendoduse jsem zazmatkoval :-( pro mne to je taky nepochopitelne :-( :-(
Pokazde mi spejle pomohli stacil lehky tah a broky byli venku ale tentokrat ne a imho kdyz spejle nesla jiz ven tak z druhe strany jsem tam dal drat o prumeru mesnim nez 4.5mm drat jsem tam naklepaval pomalu kladivem a pak se stalo to co tady popisuju proste uvizl a nejde ven zkosuel jsem zabrat klestema ale nepomohlo :-( pro mne bue zrejme asi jen ta varianta s ohnem.
Mam tedy normal rozdelat ohen a hlaven nejdrive namazat olejeme i vevnitr a pak proste cekat a po neakych chvilkach zkosuet vytahnou t ten drat trebas jako prvni a pka pomlau ty broky ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 srp 2007 22:33

Probůh žádné rozdělávání ohně! Se chystáš grilovat nebo co?
To není možný abys ten drát z toho nevyrval. Chyť tu hlaveň do svěráku, popadni konec drátu sikovkama nebo hasákem a musí to jít ven.
Když už nahřívat tak vem plynový hořák, třeba letlampu nebo autogen - i když ten radši ne, protože s tvým štěstím bys tu hlaveň ještě přeříz napůl. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 16 srp 2007 00:58

No rozhodne bych do sveraku necpal hlaven ale ten drat :-) preci jen jeste poskodit paknama na sveraku hlaven :-(. Fakt ale po te tve laboraci si uzijes..... Neco podobneho jsem koupil pred cca rokem na burze v hlavni bylo 12 broku nechal jsem si naletovat od taty na 4 mosaznou trubicku 2 vrtak, vzdy růčo fůčo zavrtal do broku ( jak jsem se dotkl vrtakem broku tak jsem jen cca 3mm zavrtal vrtaček pak vyndal poté vzal do ruky druhou mosaznou trubičku s takzvanym torxovym sroubem 4mm a rucne "odfrezoval brok" pakarna nehorazna - v hlavni jsem mel nakapanej olej na sici sroje - zadelanej jsem byl jak po servisu kombajnu. 12 broku jsem vyndaval pul dne. Vzduchovka sla behem 14 dnu do sveta..........
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 20 srp 2007 21:56

Nazdar ! Už som konečne opravil moju vz.47 . . . bola to ucpata hlaven bolo v nej 6 brokov. tak som zobral drôt a opatrne sme s nim šparali v hlavni. otvoril som zásobnik a boli v nom nejake stare broky. tak som ich odtial vybral a bolo. vz. 47 uz striela , sice na zaciatku slabo a potom silnejsie... nahodou striela slusne na taku starú vzduchovku... predsa len bola vyuzivana na to , aby sa vojaci naucili zaobchazat so zbranou a pod.
nieje to u mna s presnostou take zle :)
Pozdravujem :wink:
Kony

Vz. 47

Příspěvek od Kony » 28 srp 2007 19:32

Zdarek lidi včera jsem se rozhodl zpravit "moji"vzduchovku 47, ale je tu problém celý spoušťový mechanismus je rozsypaný :cry: . Bratranec se to kdysi ve svých mladých letech snažil opravit, ale asi tušíte jek to dopadlo. Prosil bych od nejakého snipera aby sem přidal alespoň 2 fotky celé zbraně a spoušťového ůstrojí. Díkec. Na oplátku vám klidně taky s něčím poradím, teda když budu vědět :lol:
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 29 srp 2007 16:22

Napiš si na maila do BéVéeS a pošlou ti celý rozkres ... :wink:

http://www.bvs.cz/soucastky_dily_cz_47.html
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Nováčik

Příspěvek od risopepi » 30 srp 2007 16:08

Ahoj !
Som vzduchovkár z RS,iba teraz som objavil tuto stránku.Sú tu zaujímavé veci,tak by som sa chcel aj ja pripojiť.Ukážem vám časť mojej zbierky:
Přílohy
P1010031.JPG
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

to risopepi

Příspěvek od mikiki » 30 srp 2007 16:43

To tedy valím bulvy. Más toho víc, než ve většině obchodů, co jsem poznal. Kterou používáš nejraději?
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 30 srp 2007 19:17

Ahoj mikiki !
To je ťažká otázka,ale keď mám vybrat z tých 68 kusov,tak záleží na tom,že načo používam.Na bežné používanie mám jednu Slaviu mod.77 Lux zo spružinou zo Slavii 634.Na terčovú strelbu ešte stále tú dobrú Haenel 312,a na dlhšie vzdialenosti mám Gamo CF-30 s puškohladom,aleboDianu 75,ale to je také,ako keby niekoho sa opýtali,že ktoré zo svojich detí má najradšej.Najradšej mám,keď ich vidím po kope !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 30 srp 2007 20:32

Ahoj risopepi,
Chápu Tvůj postoj, také to pravidelně střídám, buď CO2 nebo vzduch. Mám zatím jen Hatsana 100, Drulov Eagle + Condora, CZ200S, TEX 3 a Lov 21. Starou rodinou "Slávku" mi při stěhování někdo ukradl:-((( A jak provádíš údržbu :shock: Já si na ty moje "holky" nenechám od nikoho šáhnout. V Tvém případě je potřeba i "brigádník" ne? Nebo po nocích do časných ranních hodin leštíš :P Neber to jako šťourání - jen "tiše" závidím.
Odpovědět