Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 13 lis 2003 17:06

Chťěl bych si pořídit nějakou malorážnou pistloli, ale nejsem ještě rozhodnut kterou.Líbí se mi docela Walther P22 aji docela sedí v ruce, ale slyšel sem, že prý je vybíravý na střelivo.To by bylo na nic kupovat drahý náboje.Jinak mě ještě doporučovali Browning Buckmark.22 LR.Prosím ty kteří mají nějaké zkušenosti s malorážkovými pistole aby mi napsali svoje názory.


Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 22 lis 2003 12:24

Asi pred mesiacom som si zakupil mal.pistol WALTHER P22 a musim povedat ze ma velmi milo prekvapil.Tak isto som bol varovany pre tym ze treba kupovat lepsie strelivo ale pravda je taka ze mne osobne bere akukolvek municiu avsak to poistujem tym ze vsetky naboje jemne naolejujem olejom na zbrane a nemal som ziadne problemi.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 17 pro 2003 16:03

W P 22 je poriadny nemecky smejd. vlastnim kratku i 6 palcovu verziu./nie 5 palcovu/. Kratka je velmi nespolahliva pri podavani nabojov ,vzhadzovani. Ako tak funguje len so strelivom HV/S a B,CCI Remington/.To vsak predrazuje jej pouzivanie - miniem cca 3000 ks/rok.Doporucujem radsej z osobných skusenosti CZ 122 zhruba za tu istu cenu alebo Margolinu MC za polovicnu cenu.Ak s nou chces strielat a nie nosit len na osobnu ochranu.Jedina vyhoda W P22je moznost monteze na koliminator, mam to a som spokojny. avsak este lepsie riesenie ma CZ 122 - montazna lista je sucastou zbrane.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 22 pro 2003 13:54

W 22 je běžná dvaadvacítka,a ty jsou většinou vybíravé na střelivo. Měl jsem i Ermu 552 a obě chodily perfektně jen na CCI Blaser. Zdraví Vlk
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 05 led 2004 14:30

P 22 jsem měl možnost vyzkoušet s asi 5 značkami střeliva. Výsledek : katastrofa. Nevyhazuje nábojnice, nepodá náboj, skřípání nábojnic. Ani zadarmo ! Rady typu: namazat před střelbou náboje, zkrátit pružinu, obrousit vývodky zásobníků a pod. neberu. Když za něco zaplatím , předpokládám, že je to hotový výrobek a nějaký polotovar typu DODO. Naopak mám vynikající zkušenosti s Berettou 87 Cheetah. Čím ji nakrmím to vezme. 100 % spolehlivost, lehká, malá. P.S.: Jinak Beretty moc neprožívám, ale tato je opravdu supr.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 16 led 2004 22:40

prosba k autorovi predchoziho prispevku, majiteli Beretty Cheetah 87...
Velmi vazne uvazuji o koupi teto pistole, zajimaly by me Vase poznatky ohledne presnosti (nejlepe na klasickych 25m), trvanlivosti (nemam moc duveru k lehkym ramum ), moji aktivitu predpokladam cca 2000 ran/rok.
p.s.1 Nechapu proc je v nasich obchodech cena modelu 87 (15500,-) o dost vyssi nez 87 Target(13000,-), kdyz v zahranici je to opacne.
p.s.2 Jeste pokoukavam po CZ83 JANE, ale ta je dost velka a "nepekna..", kdesik jsem slysel ze pan Zendl vyrabi i nejakou "Janicku" nevite nekdo ? (t.j. zmensenou verzi bez horni listy)
Diky
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 16 led 2004 22:48

Jeste se zeptam - proc mivaji malorazkove pistole kapacitu zasobniku jen cca do 10ks (vice jsem snad nevidel) s mistem by snad problem byt nemel.
Problemy s plnenim, podavanim nebo o vetsi kapacitu zasobniku proste nikdo nestoji ? Konkretne u te beretty je jen 8 naboju, prijde mi to malo :(...
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 30 led 2004 15:23

Proč je zásobník jen na 8 to opravdu nevím, taky mě to mrzí. Na 25 metrů z ní nestřílím, takže nemohu poskytnout info. Na 15 s ní střílím asi stejně jako s Glockem 19. Co se týče rámu, myslím, že u 22 LR je to úplně jedno. Když může být lehký rám u ráže 9 mm Luger, proč ne u 22 ? Jinak jsem měl několik krátkých zbraní v této ráži a dle mého názoru je tato nejlepší.
G.man@seznam.cz
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 14 úno 2004 23:50

Zbraně cal.22 s 10 ti ranným zásobníkem jsou většinou sportovní a tam tato kapacita plně vyhovuje. Jinak ráže 22 není zrovna vhodná pro obranu / malý zastavovací účinek/ a pro zákeřný útok zase úplně stačí zásobník na 8 nábojů.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 06 bře 2004 23:20

Ma někdo zkušenost s CZ 122, popř. CZ Jane??
diky.dt.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22 - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2004 13:04

Osobně střílím Norinco (kopie Waltheru TT) - přesnost dostačující (90 v terči 20/50 na 25 m). Výborně "bere" libovolné náboje - nekupuji magnumy a HV, ale všechno běžné střelivo až na Dynamit Nobel (puškové = pomalé a slabé) si podává a střílí bez problémů. Vyletělo z ní možná už 5 tisíc SB Standard, několik plechovek SB Sport (po 500 ks, ve skutečnosti německé patrony), asi 2000 ks jihoafrických Swartklipů a spousta levných CCI Blazerů. Nikdy nebyl problém se spolehlivostí. Praskla mi pažba, když mi zbraň spadla na zem, a zdarma mi ji vyměnili.
Při ceně 6500 Kč za novou zbraň a nabídce spousty použitých pistolí pod 5 tisíc asi není co řešit.
Na Walhery jsem slyšel chválu i kletby - takže bych osobně zase volil TT, protože tam jsem neslyšel o jediném problému a nikdy sám žádný neměl.
Browning Buckmark - hezká zbraň, ale obsahuje plastové dorazy, které se musí vyměňovat. Na střelnici při rychlopalbě se mi povolovaly šrouby, které ji drží pohromadě (další výhoda geniálně jednoduché konstrukce Waltheru TT z 30. let 20. stol. - to se nemůže stát).
Ruger Mk.2 - "parabela" s přímotažným závěrem. Má problémy se zásobníky, jinak pěkná zbraň.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22 - kapacita zásobníku

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2004 13:08

Na tohle musím napsat - http://mem.tcon.net/users/5010/5491/m-110.htm

Pistole Calico se vyrábí se zásobníkem na 50 nábojů 9 mm Luger nebo 100 nábojů 22lr (viděl jsem i 500 nábojů, ale to mohla být kachna).
Anonymous

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Anonymous » 24 dub 2004 15:48

A máte někdo zkušenost s Taurus mod.PT22 - .22LR. Mě se líbí jak je to drobná a tudíž i snadno běžně nositelná zbraň. Jde mi spíše o běžnou sebeobranu než o nějaké super střelecké výkony.

Máte někdo zkušenost?

______________________________
LKJ ;-)

Carpe diem ....
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2004 07:58

Človíčku,
Pro sebeobranu chcete .22LR? Vy pracujete pro Mossad?
Vždyť to je ráže pro sebeobranu skoro maximálně nevhodná...:o)))
Zkuste něco jako 9mm Browning, nebo 9mm Makarov.
Anonymous

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Anonymous » 28 dub 2004 16:47

Já vim, ale najdi neco v 9mm co není velikosti příručního tankového kanonu. Prostě něco, co se dobře nosí a není vidět na první pohled. Jasně že by se mi líbil třeba S&W Magnum, ale trošku se mi nevleze na opasek ;-)
______________________________
LKJ ;-)

Carpe diem ....
Odpovědět