Sako TRG 22 vs SMH Precison Tactical 5

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Johnny
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Sako TRG 22 vs SMH Precison Tactical 5

Příspěvek od Johnny » 29 črc 2007 20:43

Ahoj všem,

chtěl bych si pořídit "odstřelovačku" na střelbu cca 100 až 1000m (tohle až budu umět střílet). Po přečtení dostupných fór a radách známých jsem se rozhodl pro jednu z těchto zbraní.

První dotaz - vyplatí se pro začátečníka investovat skoro o 30k více do SMH s pažbou McMillan (http://www.henke-online.de/fileadmin/Me ... cision.pdf) nebo ne?

Druhý na mou střelbu (většinou počítám do 300m) bych chtěl pořídit sklo od Nightforce (Nightforce 8-32x56NXS Abs. MilDot) co vy na to? Nebude lepší pořídit NF 12-46? Nebo nějaký jiný? Zkuste pls poradit.

Uvažuju, že bych to sklo případně potřeby přehodil na malorážku (Asi Sako Quad) i když vím, že vy tu všichni máte rádi Anschutz :)

Díky moc za rady


Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Příspěvek od Niripe » 31 črc 2007 09:18

Přesnou odpověď, co si máš koupit Ti nikdo nedá. A pokud jsi začátečník, tak si ještě budeš požadavky stejně nějakou ujasňovat.

Vzhledem k tomu, že Tebou vybrané zbraně se pohybují v opravdu vysokých částkách, tak bych určitě nic nekupoval bez toho, aniž bych si to pořádně prohlédl a v rámci možností odzkoušel co půjde, jako třeba úchop, spoušť apod. zkrátka, aby jsi věděl, jak Ti zbraň sedí. Za ty peníze by se měli prodejci přetrhnout.

TRG je osvědčená kvalita a všeobecně se udává, že střílí 0,5 MOA a lépe. V základu máš stavitelnou botku i lícnicí, snadno namontuješ dvojnožku, k dispozici kvalitní montáže s kroužky. Je to vynikající, spolehlivá a přesná taktická puška. Je ve výzbroji mnoha ozbrojených složek a je k vidění na všech soutěžích. Určitě Tě ji někdo nechá vyzkoušet.

Nechci jakkoliv zpochybňovat firmu Henke (podle www vypadá solidně), ale v katalogu je podle mě málo informací na to, abych si od nich takhle drahou zbraň koupil. Nenašel jsem informaci, kdo je např. výrobcem závěru, s jakou přesností zbraň střílí, co všechno je v ceně. Taky pažby McM jsou uváděny jako ceny od 439 jůro, takže pokud budeš chtít třeba stavitelnou botku a/nebo lícnici, nějakou tu UIT lištu na předpažbí, tak se cena ještě klidně může zdvojnásobit. Ale jak říkám, tyto zbraně neznám, mohou být kvalitní a klidně střílet daleko přesněji než TRG. Tady asi bude potřeba si stanovit své požadavky a pak kontaktovat firmu Henke a prokonzultovat je s nimi. Podle mě a pro mé požadavky by to určitě za dalších 30 tis a více nestálo. Ale to je můj názor.

Pokud máš na nákup k dispozici takovou částku, můžeš se podívat i po jiných zbraních jako např. RPA. Řada se závěrem Quadlite je rozměrově stejná jako Rem 700 a tudíž na to pasuje spousta příslušenství. Zajímavé evropské pušky jsou taky Blaker, ceny budou asi "švýcarské" (www.bleiker.ch).

O optice asi není třeba pochybovat. Nightforce patří mezi špičku. A jaké zvětšení? Model 12-42x56mm je k vidění na lize v Olomouci. Můžeš se s jeho majitelem pobavit. Jen modely NXS bych na malorážky nedával, to mi přijde zbytečné plýtvání penězi. Na to budou levnější značky, které splní svůj účel úplně stejně.
Johnny
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Johnny » 31 črc 2007 13:39

Díky moc za info Niripe, potvrdils mi co jsem si myslel a vezmu to TRG.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 01 srp 2007 00:34

Pokud vezmeš to co maj na Gunshop.cz tak jeste stihneš mčr. 15.9. v Olomouci :wink:
Johnny
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Johnny » 01 srp 2007 09:15

Jo to bych moc rád, ale to by ho tam fyzicky museli mít. Dle infa co jsem dostal - pouze na objednávku a nejbližší dodávka podle detexu bude až koncem září :-(
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 01 srp 2007 12:55

Hmmm tak že jako všude :? :? Pro tuhle zbran si proste človek nemuže zajít do obchodu jako pro cokoliv od CZUB :roll:
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Příspěvek od cerberus » 01 srp 2007 22:23

Jo jo já čekám na úsťovku a lentu na Sako přes dva měsíce.
Odpovědět