Nova - pouzita zbran - charakteristicke znaky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Nová - použitá zbraň - charakteristické znaky

Příspěvek od j.v.h. » 06 črc 2007 08:32

Zajímalo by mne, zda lze rozpoznat, případně jak, zda je zbraň zcela nová a nepoužitá, nebo zda již byla, třeba jen velmi mírně použitá, a po té dokonale vyčištěná. Tedy zda lze jednoznačně poznat, zda bylo ze zbraně vystřeleno například sto až dvě stě nábojů. Prosím experty o názory.
Děkuji za všechny poznatky.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 črc 2007 09:15

Ono záleží na zbrani. Takhle obecně se to říci asi nedá, 100 ran je velice málo.
Pokud je zbraň míň kvalitní tak se to možná dá poznat podle omačkání podavače zásobníku a otlačení zadní části závěru od kohutu, ale nejsem si jistej jestli po 100 ranách bude něco patrný.
U zbraní jako třeba STI si myslím že člověk toto nemá šanci poznat. A je to vcelku i jedno, protože 100 ran žádné zbrani neublíží.

jednou se mi Walter Trading z Horoušan pokoušeli za necelých 40 tisíc korun prodat hrubě jetýho terčovýho Hecklera (vydávali ho za novýho) a tam to použití bylo patrno na první pohled....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 črc 2007 09:15

při sto výstřelech si myslím že už je lehce vidět ošoupání některých dílů , aspon u mých všech zbraní bylo
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 06 črc 2007 09:37

Alfonss píše:Ono záleží na zbrani.... U zbraní jako třeba STI si myslím že člověk toto nemá šanci poznat...
Děkuji za názor, jde mi především o STI. Prodávající říká, že je "úplně nová", a že z ní bylo vystřeleno doslova jen několikráte, tak nevím kolik to asi bylo: sto či tísíc ?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 črc 2007 09:46

Podívej u STI je jedno jestli má vystříleno 100, 1000 nebo 5000 ran. Ta zbraň je (alespoň pro mě) jakýmsi etalonem kvality.
Já jsem koupil STI EDGE který mělo najeto 8k a na té zbrani to není nijak výrazně znát. I kdyby mělo najeto 20k tak jej vezmu. Ta zbraň je sotva zajetá....
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 06 črc 2007 09:52

Děkuji, to jsi mne potěšil, rozhodování bude pro mne nyní snadnější.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 črc 2007 09:58

Sto ran není ještě tak moc, aby se dalo poznat, že zbraň byla vážně použitá. Ale na to aby vypadala jako z fabriky by ji museli rozebrat (komplet - ne jenom pro normální čištění) a vyčistit. Hledal bych známky karbidu na závěru v oblasti konce závěru a výhozního okénka, na rampě, ve horní straně zásobníkové šachty. Koukl bych se na ošoupání brybýru na konci hlavně (kde zapadá do objímky závěru, nebo do vodítka u C1911).

U skutečně kvalitní zbraně vlastně 100 ran je jen nástřel na první návštěvě na střelnici. Tak to nebude moc rozdílné od nové zbraně a jediné, co tam bude navíc je právě karbon, který se dostane do různých štěrbin a spár.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 06 črc 2007 10:30

...přidám jednu úsměvnou historku. Šel jsem k Brymové kupovat novou zbraň - Norinco TT-Olympia. Norinco myslím zaslouží při koupi stejnou pozornost jako jetá zbraň. Prohlédl jsem si 2 ks. Odnesl jsem si podle mne ten lepší kus. Až doma jsem zjistil, že mi chybí vytahovač :oops: Přikládám to stresu při koupi. U Brymové se na mě tvářili opravdu divně když jsem si chtěl prohlédnout jiný kus a dokonce si prodavač rýpnul, že si snad myslím, že mě chce podvést horším kusem. Prostě to tam podle mě není pohodový nakupování jako třeba u Olberta v Podolí. Když jsou takovýdle tlaky, člověk se pak cítí divně a nedokáže se soustředit na věci o které mu jde.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 črc 2007 10:32

Zbraň se určitě zkouší i ve fabrice, 100 ran nic není.

A když tu zbraň dostane šikovnej a vybavenej zbrojíř do pazoury, věřím že dokáže i větší ,,ojetí" zamaskovat jako prd.

Karbon se dá myslím odstranit v ultrazvukové pračce.
Rez se také dá odstranit. Ruzné odřeniny se dají zamaskovat.

Kouknul bych jak byla nošená === pravděpodobně i střílená.
Kouknul bych se jestli není někde vymačkaný/obroušený kov a zkontroloval vůle.
Nebál bych se říct si o židli a pořádně si jí prohlédnout.

Kamrád radil zkontrolovat šroubky u mířidel, jestli nejsou na hlavičce ,,opotřebené" od toho jak se původní majitel snažil seřídit mířidla a furt mu to lítalo někam jinam.
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 06 črc 2007 10:56

Děkuji všem za podněty co a jak kontrolovat. (HV: U Brymové jsem ani já neměl při nakupování zbraní pocit ochoty či vstřícnosti, spíše naopak ! Prodavač se tvářil, jako bych ho zdržoval, atd.)
michall

Příspěvek od michall » 06 črc 2007 14:14

U Brymové jsem ani já neměl při nakupování zbraní pocit ochoty či vstřícnosti, spíše naopak ! Prodavač se tvářil, jako bych ho zdržoval, atd.
Presne. Byl sem tam parkrat a vzdycky sem se s timhle pristupem setkal. Podle me uz je ten prodavac trochu na nervy z tech davu cizincu ktery mu tam porad lezou a vsechno ocumujou, precejenom ja to na Staromaku vid :)
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 06 črc 2007 17:09

Brymovce by už někdo měl naznačit, že by mohla vyměnit zaměstnance. Ten vopičák tam tak maximálně odrazuje zákazníky, vždycky přemýšlím, jestli ten chlap má krámy a nebo jestli ho opravdu tak sere mi něco prodat. :?
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 06 črc 2007 17:36

Problém tam bude, že tam skutečně vočumujou dost cizinci, co nic nekoupí, protože je to Staromák. Měla by mít prodejnu někde dál, trochu v klidnější oblasti. Proto asi bude ta obsluha dost nasraná...stačí když tam přijdu já a chci si vždycky něco vzít do ruky :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 08 črc 2007 18:08

No, nepatří to sem, ale musim se přidat. U Brymový jsem taky nedávno byl a musim říct, že první větou mě málem odrovnali. Je jedno o co šlo, ale takový přístup... Nejsem na takový jednání zvyklej a zvykat si nebudu, tak jsem se na chlápka dost ošklivě podíval a změnil tón hlasu a vida - zafungovalo to. Nakonec se mi omlouval, že jsou tam jen dva a potřeboval by jich tam šest, to strašný horko a ty turisti a takový ty kecy. "Dobrá, dobrá, já Vás chápu" řekl jsem, ale příště se mi tam už chtít nebude.
No a o té blonďaté pani zase někdy jindy, ta je taky moc prima.

Admine promiň za OT.
Žižkovák Karel

OT

Příspěvek od Žižkovák Karel » 08 črc 2007 23:38

No vida,
a já myslel, že toho prodavače seru nějak já osobně.
A že mi to dává najevo nejen ksichatama, ale i tím, že mi přinese polopláště, když si poručím celoplášť apod.
Vlastně jste mi udělali radost.
Odpovědět