Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 čer 2007 01:02

2Tomas
někde tu v tématu byl aji odkaz na stránky kde ten 120mg nonivamid byl, ale už nevím název tématu, něco o obraně a podobě, jen si nejsem jistý jestli to nebyl odkaz na nějaké slovenské stránky....

předepsané hodnoty určitě jsou, ale tady se jedná o to že ty normální s 50mg jsou určené na lidi a ten 120mg je na psy a né x lidem a neměl bys je koupit s úmylsem použít x člověku....


bartus

Příspěvek od bartus » 13 čer 2007 15:58

Lada: Nevím, jestli je na místě dělat si výčitky z toho, že někomu vpálíš do světel 120mg chilli omáčky, zvlášť, když tě ten dotyčný ohrožuje. Pořád může být rád, že nemáš místo plynovky s psími náboji Colt Python .357 Magnum.
Tomas

Příspěvek od Tomas » 13 čer 2007 16:49

2Lada : Jo tak to jo :-) no myslím, že to byly slovenské stránky, kdyžtak bych to pak holt zkusil objednat tam.

stejně teda označení technický pepř ve mně nevyvolává dojem, že by to mělo způsobovat zvracení, křeče atd. :-) s CS zkušenost mám ty fakt účinkujou

zamlouvá se mi od Umarexu Walther P22 ale víc se mi
líbí od Bruni GLOCK 17 akorát tomu nevěřím co se týče spolehlivosti

měl jsem Kimar BERETTA 92 a to byl šmejd
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 13 čer 2007 22:20

Lada píše: ale tady se jedná o to že ty normální s 50mg jsou určené na lidi a ten 120mg je na psy a né x lidem a neměl bys je koupit s úmylsem použít x člověku....
ani clovek cloveka by nemal ohrozovat na zdravy a zivote zo zistnych dovodou ale deje sa to.

ja som plynove naboje nonivamid 120 mg kupoval priamo v obchode ale tu si ich mozte objednat.
http://www.zbrane-frano.sk/shop/proginf ... .a.pfeffer
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 čer 2007 22:44

2bartus já si žádné výčitky nedělám, nemělo to tak vyznít jen jsem chtěl podat to proč mohou obsahovat více než udávané množství bo jsou určeny na čokly....to jestli je někdo použije na čověka je mi šumák pakliže to bude v obraně a dobře mu tak šmejdovi...útočník musí nést veškeré dopady svého konání...
P.Lev

Příspěvek od P.Lev » 04 črc 2007 11:54

Ahoj lidi muzete mi poradit shanim plynovku do 3000 nejradeji repliku Glocku 17 nebo bereta 92F.A jak je na tom Glock od firmy Bruni co do kvality????Děkuji za odpoved a nazory
TTK

Možná kravina, ale co vy na to ?

Příspěvek od TTK » 05 črc 2007 11:36

Zanechme teď prosím diskuse jestli je plynovka vhodný obranný nástroj nebo ne. Ale, napadla mě taková možná blbost ale chtěl bych vědět Váš názor. Myslíte že by při případném nutném použití plynové zbraně nepomohlo naplnění zásobníku dvojím druhem střeliva ? Co dát třeba na strídačku náboje s PV a náboje s CS ? Nemělo by dvojí složení látek větší stop efekt ? Myslíte, že by to na případného agresora ( nebo i zvíře ) nebylo účinější, kdyby dostal první zásah například Nonivamidem a poté ještě slzným plynem ( Chloracetonphenon ) ?
Druhá otázku mám na použitelnost CS nábojí. Na krabičce je doba použití do 12.2007 dají se pak ještě použít, nebo náplň nějakým zbůsobem "vyprchá" a jsou k ničemu a raději zakoupit nové.
A nakonec třetí dotaz: Dají se použít ty 120 PV určené pro revolver v klasické 9mm plynové pistoli ( Umarex ) ?

Díky za odpovědi.
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 05 črc 2007 18:49

P.Lev píše:Ahoj lidi muzete mi poradit shanim plynovku do 3000 nejradeji repliku Glocku 17 nebo bereta 92F.A jak je na tom Glock od firmy Bruni co do kvality????Děkuji za odpoved a nazory
od Bruni urcite nic nekupuj. poznal som 2 majitelov ktori kvoli problemom s prebijanim pistole od Bruni predali. odporucam umarec ale treba o tisicku prihodit. kupovat plynovu beretu ako aj inu velku a tazku plynovku je tiez nezmysel ked ucinok zalezi od ucinnej latky. zbytocne velke zelezo na kazdodenne nosenie.
DEFENCE

Re: Možná kravina, ale co vy na to ?

Příspěvek od DEFENCE » 05 črc 2007 18:52

TTK píše: Co dát třeba na strídačku náboje s PV a náboje s CS ? Nemělo by dvojí složení látek větší stop efekt ? Myslíte, že by to na případného agresora ( nebo i zvíře ) nebylo účinější, kdyby dostal první zásah například Nonivamidem a poté ještě slzným plynem ( Chloracetonphenon ) ?.
nic nekombinuj a pouzi to najsilnejsie co sa da- Nonivamid 120 mg
ak by to malo byt nieco slabsie tak to uz je lepsi tekuty peprovy sprej.
bartus

Příspěvek od bartus » 08 črc 2007 00:00

Já myslím, že ta kombinace by mohla mít něco do sebe. Každá ta látka účinkuje trochu jinak a smícháním by mohla vzniknout zajímavá směs. Samozřejmě je v takovém případě nutný double tap.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 08 črc 2007 18:19

Definuj co si predstavujes pod pojmem "stop efekt".
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
P.Lev

Příspěvek od P.Lev » 09 črc 2007 10:22

Diky a co by si mi doporucil vyrabi umarex repliku Glocka????Nekdo tady na zacatku tyhle mistnosti psal jaky doporucuje plynovky a do nejlepsich prave radil Glocka od Bruni a jeste nejaky dalsi.Ale taky jsem slysel ze nejsou nekvalitnejsi a ze u nekterych vypadavaji zasobniky
VDrak

Příspěvek od VDrak » 09 črc 2007 11:59

P.Lev píše:Diky a co by si mi doporucil vyrabi umarex repliku Glocka????Nekdo tady na zacatku tyhle mistnosti psal jaky doporucuje plynovky a do nejlepsich prave radil Glocka od Bruni a jeste nejaky dalsi.Ale taky jsem slysel ze nejsou nekvalitnejsi a ze u nekterych vypadavaji zasobniky
Umarex bohužel Glocka nedělá. Jeden prodejce, kterému celkem věřím, mi doporučoval jejich Walther P88 jako asi to nejspolehlivější, co mají. Jinak do kapsy je prý dobrý Walther PP. Osobně bych nedoporučoval jejich P99, s tou mám špatné zkušenosti.
TTK

Příspěvek od TTK » 11 črc 2007 00:50

VDrak píše:
P.Lev píše:Diky a co by si mi doporucil vyrabi umarex repliku Glocka????Nekdo tady na zacatku tyhle mistnosti psal jaky doporucuje plynovky a do nejlepsich prave radil Glocka od Bruni a jeste nejaky dalsi.Ale taky jsem slysel ze nejsou nekvalitnejsi a ze u nekterych vypadavaji zasobniky
Umarex bohužel Glocka nedělá. Jeden prodejce, kterému celkem věřím, mi doporučoval jejich Walther P88 jako asi to nejspolehlivější, co mají. Jinak do kapsy je prý dobrý Walther PP. Osobně bych nedoporučoval jejich P99, s tou mám špatné zkušenosti.
Walther P88 mám a do kapsy fakt moc není. Je ale velice kvalitně provedená a spolehlivá. Jestli chceš kvalitní plynovku a nevadí ti, že to je větší (těžší) kus železa tak můžu jen doporučit.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 11 črc 2007 10:35

TTK píše:
VDrak píše:
P.Lev píše:Diky a co by si mi doporucil vyrabi umarex repliku Glocka????Nekdo tady na zacatku tyhle mistnosti psal jaky doporucuje plynovky a do nejlepsich prave radil Glocka od Bruni a jeste nejaky dalsi.Ale taky jsem slysel ze nejsou nekvalitnejsi a ze u nekterych vypadavaji zasobniky
Umarex bohužel Glocka nedělá. Jeden prodejce, kterému celkem věřím, mi doporučoval jejich Walther P88 jako asi to nejspolehlivější, co mají. Jinak do kapsy je prý dobrý Walther PP. Osobně bych nedoporučoval jejich P99, s tou mám špatné zkušenosti.
Walther P88 mám a do kapsy fakt moc není. Je ale velice kvalitně provedená a spolehlivá. Jestli chceš kvalitní plynovku a nevadí ti, že to je větší (těžší) kus železa tak můžu jen doporučit.
Souhlas, měl jsem od Bruni Berettu 75 a NIKDY nevystřelila více jak 2x za sebou..vždy se zasekl náboj v komoře, nebo dokonce nevylezl ze zásobníku... mistr zbrojar koulel ocima, kdyz jsem mu ji prinesl na rozborku... :-))

Od umarexu je perfektni PPK (jako mel Chámes Bont :-)) ale design se mi proste nelibi... jinak s P88 mam skvele zkusenosti a vrele ji doporucuji..

www.umarex.cz myslim, ze to pak nekam presmeruje (nebo na strankach alfy)
Odpovědět