optika na sa. vz.58

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Nejlevnější je optika UK59, 2 šroubky do boku závěru

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 17:41

Zvětšení 4x, robustní konstrukce, cena 2800 Kč, cena montáže 200 Kč, stabilita (nemá smysl se hádat, zda může být montáž upevněná na nadpažbí přesnější - nemůže, protože není kov puškohledu spojen kovem montáže s kovem závěru a hlavně).


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 19:21

A na jakou dálku se stím dá střílet (a hlavně trefovat :lol: )
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 srp 2005 20:27

Domnivam se, ze nejlepsi je s SA58 strilet jen pres pevna. Optika na to nema smysl!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 21:16

Jak říkám nečekám zázraky - mám 858 s kolimátorem na "akční" střelbu, ale líbilo by se mi si občas vystřelit na větší vzdálenost - láká mě pohled přes optiku.. Nemusím střílet na 300 metrů do vzduchovkového terče :lol: , ale chci vědět co se ze zbraně dá "vyždímat"
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 srp 2005 21:30

Anonymous píše:Jak říkám nečekám zázraky - mám 858 s kolimátorem na "akční" střelbu, ale líbilo by se mi si občas vystřelit na větší vzdálenost - láká mě pohled přes optiku.. Nemusím střílet na 300 metrů do vzduchovkového terče :lol: , ale chci vědět co se ze zbraně dá "vyždímat"
Vyzdimat se da 7-8cm na 100m.
Návštěvník

Souhlas

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 11:46

A kdo přes mechanická mířidla dobře nevidí, získá s optikou tak 3x lepší soustřel. Se stárnutím oka jsou výhody optiky stále výraznější.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Souhlas

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 12:15

Anonymous píše:A kdo přes mechanická mířidla dobře nevidí, získá s optikou tak 3x lepší soustřel. Se stárnutím oka jsou výhody optiky stále výraznější.
Jo ale pres tech 7cm se stejne nedostane.
Návštěvník

Svatá pravda

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 12:41

Nejspíš ne. S tím mám problémy i já. Je to dáno krátkou hlavní a levnými náboji.
Ještě že nevadí (doufám), že jsem anonym.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Svatá pravda

Příspěvek od Sidewinder » 24 srp 2005 13:42

Anonymous píše: ... Ještě že nevadí (doufám), že jsem anonym.
Reakce na jinou diskuzi .. otazka je komu to vadi .. mne ne ale Vam to asi brzy vadit bude, az jiny anonym prakticky Vasim jmenem napise zas nejakou kravinu .. a Vy se budete hajit, kdo napsal co.. jak je to tu obvykle :)
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 24 srp 2005 17:36

Moje zkušenost: mám 858 a nechal jsem se napucovat na optiku. Dalo mě to úsilí ale nakonec jsem osadil Pso1 8x42 nejsu troškař, ne.
Výsledek: na 100m to jde 200m už jsem to honil po celém terču 50x20 a o 300m si může každý zdát. Je to nesmysl chtít dosáhnout nějakého výsledku z železa s krátkou hlavní. Jsem vůl, ale už mám alespoň jasno. Starý dobrý Mosin44 s otevřenýma mířidlama byl daleko přesnější i na 100m!Na 300m mě střílí Mosin přesně na prostředek trupu oficiálního vojenského terče stojící postavy. Sa58 je útočná puška s levným nábojem, dá se s ní dobře zastřílet zablbnout, ale nic víc. Určitě z nikoho nebude sniper, ani malý. Škoda peněz za optiky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 19:08

Zdenek píše:Sa58 je útočná puška s levným nábojem, dá se s ní dobře zastřílet zablbnout, ale nic víc. Určitě z nikoho nebude sniper, ani malý. Škoda peněz za optiky.
Jo tak s timhle se da souhlasit :D
Návštěvník

Otázka názoru

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 19:45

Dost lidí má střelnici jen 50/100 metrů, tak si mohou užít střelbu přes optiku a budou mít úplně jíný zážitek než přes otevřená mířidla.
Nějak se nám tu vyrojili machři, co se otevřenými mířidly na 100 m trefí do desítky v mezinárodním terči 50/20, ale divné je, že na závodech jich tolik není, ani na 50 metrů a ani s puškami s delšími hlavněmi.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 20:00

panáček asi nebyl na vojně že?
Zdenek

Re: Otázka názoru

Příspěvek od Zdenek » 24 srp 2005 20:16

Anonymous píše:Dost lidí má střelnici jen 50/100 metrů, tak si mohou užít střelbu přes optiku a budou mít úplně jíný zážitek než přes otevřená mířidla.
Nějak se nám tu vyrojili machři, co se otevřenými mířidly na 100 m trefí do desítky v mezinárodním terči 50/20, ale divné je, že na závodech jich tolik není, ani na 50 metrů a ani s puškami s delšími hlavněmi.

Když píšu svůj názor tak nemusím být hned machr. To mám už před letama odlekaný, na vojně jsem byl a odstřílel na 1.třídu.
Střílet na 50 a 100 metrů z pušky mi připadá srandovní když píšu o ráži 7,62x54 a optiku na karabinu co vlastním s bodákem by dal snad jen úchyl.Proto střílím z otevřených mířidel a teď jsem měl možnost střílet i na 300m.Cítím se vnitřně spokojený s výsledkem a to je pro mě nejdůležitější. Nikdy jsem se nevytahoval a také nesoutěžil. Zdar.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka názoru

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 20:38

Zdenek píše:
Anonymous píše:Dost lidí má střelnici jen 50/100 metrů, tak si mohou užít střelbu přes optiku a budou mít úplně jíný zážitek než přes otevřená mířidla.
Nějak se nám tu vyrojili machři, co se otevřenými mířidly na 100 m trefí do desítky v mezinárodním terči 50/20, ale divné je, že na závodech jich tolik není, ani na 50 metrů a ani s puškami s delšími hlavněmi.

Když píšu svůj názor tak nemusím být hned machr. To mám už před letama odlekaný, na vojně jsem byl a odstřílel na 1.třídu.
Střílet na 50 a 100 metrů z pušky mi připadá srandovní když píšu o ráži 7,62x54 a optiku na karabinu co vlastním s bodákem by dal snad jen úchyl.Proto střílím z otevřených mířidel a teď jsem měl možnost střílet i na 300m.Cítím se vnitřně spokojený s výsledkem a to je pro mě nejdůležitější. Nikdy jsem se nevytahoval a také nesoutěžil. Zdar.
Toho si nevšímej .. my všichni co jsme byli na vojně víme, že spousta lidí kteří tam drželi zbraň poprvé v ruce a prostě se jim řeklo kam mají mířit a kdy to mají zmáčknout nastříleli na 100m velice slušné výsledky. Já sám jsem napoprvý nastřílel ze 3 ran 9,9,10 a to jsem netušil co mám čekat. Takže takové co si myslí že to se saprem nejde fakt miluju ... to o tom co nebyl na vojně bylo na toho anonyma ne na tebe .. asi jsme se nepochopili, tak se omlouvám
Odpovědět