GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 19:27

To mne fascinuje. Vždycky jsem si myslel, že zákon nedodržují jen politici. Teď už i normální lidi (pokud se snajpr dá za někoho takového považovat).

Víte, ohledně USA se tak trochu hodně mýlíte. Jistě, mimo město se smí střílet na terč, nebo na zvěř, ale ve městě nesmíte nosit ani pistoli bez povolení (tzv. concealed carry permit). Pokud Vás chytnou, je to dost "velkej problém", protože můžete dostat zápis do rejstříku přestupků.

Leda asociálové a zločinci nosí zbrań bez povolení. Navíc zbraně se nesmí prodávat zločincům a pokud nezločinec prodá zbraň zločinci je to zas na průser.

Víte, asi jsem naivní starý pán, ale mne by nikdy nenapadlo vzít vzduchovku a jít střílet do cizích zvířat. Jooooo, časy se mění...


Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 20:15

Anonymous píše: Sniper tady má myslím nejrozumnější názor, nic o debilech atd.
Já hlaveň protáhl včera, nepotřebuji na to povzbuzování! Tak by myslím to mělo být!
Taky jsem si dneska protáhnul svyho vzduchovyho hunterovýho milacka:1 kachna,2 bazanti,1 sojka, 3 veverky (veverci rodinka na vyletu...skvely jemny masicko a krasne trofejni kozisek:)Takze super...je lepsi lovit nez kecat naprazdno... Lovu a strelbe zdar!!!
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 22:13

Anonymous píše: Taky jsem si dneska protáhnul svyho vzduchovyho hunterovýho milacka:1 kachna,2 bazanti,1 sojka, 3 veverky (veverci rodinka na vyletu...skvely jemny masicko a krasne trofejni kozisek:)Takze super...je lepsi lovit nez kecat naprazdno... Lovu a strelbe zdar!!!
Inu, každej hledá lásku někde jinde, tak ať ti to s tou vzduchovkou klape ...
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 05:44

Musíte být hodně starý pán, protože my stříleli zvířátka už před 25 lety. Jestli jste naivní, to vám musí říct v práci, v rodině popř. ve vaší politické straně. To my tady těžko posoudíme.
Jinak k těm USA - existují CCW kluby, CCW permity, a navíc silná tradice toho, že i když třeba nesmíte nosit zbraň venku (nebo se jen svobodně rozhodnete, že nechcete procházet byrokratickou procedurou a podléhat registraci), tak máte pořád právo mít ji nabitou na nočním stolku a odstřelit maníka, co vám leze přes plot (když jste načal diskusi o střílení ve městě) nebo hada pod barákem (proto se používají brokové náboje do krátkých zbraní, o tom se tady taky málo píše).
A k vašemu možná velkému překvapení (i když si myslím, že to jen hrajete - ve skutečnosti nejspíš víte, jak to je) toto právo mít zbraň na osobní ochranu platí i v autě (i mimo váš domovský stát) a například v hotelovém pokoji.
To bylo jen na upřesnění, aby mladší generace (sniper), která třeba ještě neprocestovala svět, nebyla takovými naivními starými pány držena v nevědomosti.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 06:46

Víte, já v USA kupodivu žil nějakých 7 let (H-1A, San Jose, Ca). O faktu, že můžete mít doma zbraň jsem nemluvil (jenom jsem napravoval představy lidí, co si myslí, že mít doma zbraň a nosit ji je pro legálního občana USA totéž). Ostatně, to bych zavedl i tady. Slušný občan musí mít právo se bránit ve svém obydlí. O brokovém střelivu na hady jsem nevěděl, to je opravdu dobrý nápad.

Já jen nemám rád takové ty silácké řeči, že "dám si jednu kočku a dvě veverky". Já nikdy zvířata nestřílel a střílet nebudu. A naivně pomlčím o faktu, že salám na mém chlebu byl kdysi prasetem, co někdo musel zabít. Zabíjet zvířata vzducovkou (byť i malá) je strašné barbarství (vidím, jak se smějete tomu, jak jsem outlocitný). Popravdě bych se jen nerad dožil toho, že jednou budu cílem takový útoků já. Dnes to je cizí (ničí) veverka, zítra sousedovic kočka, popozítří sousedův pes, nakonec soused...

Nebudu s Vámi polemizovat nad tím, zda naše zákony jsou nebo nejsou správné. Bohužel, stejně tak, jako se musí chránit svoboda občana, musí se chránit i zákon.

Konečně, jediná zkušenost, která mi zbyla z mého pobytu ve Státech je ta, že slušný občan by měl vždy zvítězit a že povinnost dodržování zákona je všeobecná (i když ten zákon je očividně špatný).

Promiňte mi moje odbíhání od tématu...
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 08:16

Já jsem nenapsal, že jste tam nežil, právě naopak jsem napsal, že mi připadá, že velmi dobře víte, jak to tam mají, a trochu to skrýváte.
Proto jsem napsal, že mladší ze zdejších čtenářů by mohli být svedeni na zcestí tím, co píšete.
Jsem rád, že jsme se nakonec dobrali smírného, a podle mě objektivního názoru.
Jinak si opravdu myslím, že když někoho baví střílet zvířata vzduchovkou, nemá žádný důvod střílet po sousedech. A tak to byl stejně nefér protiargument, jako to s tím střílením do živých zvířat, protože to, co trefí myslivec, umírá stejně, jako to, co trefí vzduchovka. To, co myslivec postřelí, umírá nebo vůbec neumře stejně jako to, co postřelí vzduchovkový sniper. A je prostě holý fakt, že vím o myslivcích, co netrefí hliněného holuba na 20 metrů, a taky o myslivcích, kteří si nechávají nastřelovat zbraň obsluhou střelnice, protože sami se s oporou a puškohledem 8x50 na 100 metrů do kroužku o průměru 5 cm netrefí. Takoví pak mají nejvíc řečí, jak spolehlivě střílejí do vitálních zón.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 13:10

Anonymous píše:....Jinak si opravdu myslím, že když někoho baví střílet zvířata vzduchovkou, nemá žádný důvod střílet po sousedech. A tak to byl stejně nefér protiargument, jako to s tím střílením do živých zvířat, protože to, co trefí myslivec, umírá stejně, jako to, co trefí vzduchovka....
No, nefér argument, tady bych se toho, kdo tento "nefér" argument použil trochu zastal, protože to co tady předvádí chlapec se vzduchovkou k tomu trošku svádí. Jeho argumenty o střelbě ze škvíry zavřeného okna/dveří a nemožnosti dokázat kdo střílel, jeho popis situace, jak "myslivec" někoho zastřelí a pak dokazuje sebeobranu, trošku ukazují směr, kam se jeho myšlení ubírá. Když někde a z nějakého důvodu střílím (případně na něco/někoho), měl bych nad tím i trochu přemýšlet, nakonec i toho chlapa co mi leze přes plot nesundám hned (pokud mi to situace dovolí). Takže si přejme aby mládenec zůstal jenom u vzduchovky a aby kvůli podobným exotům nebyli lidé vlastnící zbraň považováni za nebezpečná individua.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 16:09

No, jedna věc je hodně důležitá. Víte, normálního člověka některé věci ani nenapadnou. Třeba jít si zastřílet na veverky, zajíce a pod vzduchovkou.

Třeba proto, že je jim zbroják mnohem vzácnější, než jít střílet do lesa. - Už několikrát jsem byl u toho, když právě zbroják člověku sebrali za podstatně menší přestupek, než, že si šel zastřílet do lesa.

Nebo nebudou střílet do koček proto, že mají úctu ke všemu živému (podotýkám, že jsem ateista).

Bohužel jediné, co nejde na člověku objektivně změřit je to, jak je zodpovědný a jak se dokáže orientovat právě v nepřehledných situacích.

A to je argument, který se na nás snaží nahrát politici ve snaze nám zbraně zakázat. Já, z pozice člověk žijícího víc za hranicemi než v ČR naopak říkám, že je důležité aby množství zbraní mezi lidmi stouplo, protože (a statisticky mluví pro to) kde se lidi mají čím bránit je kriminalita menší.

Vlastnit zbraň je ale bezesporu výsada, protože máte možnost sám sebe hájit a jako takovou je potřeba zbraně brát. Koupí zbraně přejímáte právě tu zodpovědnost, o které jsem psal před chvílí. Zodpovědnost, že se budete chovat podle zákona, nebo že nebudete se zbraní nikoho ohrožovat.

Možná proto je snajper a jemu podobní snajperem jenom ze vzduchovky.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 16:36

Já budu reagovat jen na první a poslední větu. Vážím si vašeho názoru, ale pořád jsou tu důležité námitky.
1. normální člověk - norma je to, co dělá většina, takže normální člověk na ulici řekne, že by nevystřelil na nic živého. Tj. myslivci jsou stejná úchylka jako snipeři ze vzduchovky. Jiná věc je, že ze zákona mohou (zatím, dost lidí to štve, i civily, kteří platí ze svého zdravotního pojištění léčbu postřelených, ale asi se to jen tak nezmění).
2. sniper ze vzduchovky může zároveň střílet z ostrých zbraní. Samozřejmě že střelba ze vzduchovky mimo střelnici je na vlastní riziko, to už se tady řešilo. Pořád bude odpovědnější než někteří střelci, co střílejí jen ze vzduchovky, a někteří myslivci.
Pojďme to téma už uzavřít. Myslím, že nakonec bylo docela zajímavé, ale je čas na nové, ne?
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 19:33

Dobrá, opravdu poslední příspěvek z mé strany:

Co se týče myslivců, můj názor je, že by to vlastně mělo být jako s policií. Střelbou zvěře by měli být pověřeni zvlášť vybraní a školení profesionální jedinci, kteří budou nuceni dodržovat zákon. Když už je nutnost nějaký kus zvěře zabít, měl by to dělat člověk školený a cestou pro zvěř nejméně bolestnou. Už slyším námitku nimrodů..... :)

Víte, nakonec vše zkončí u nefunkčnosti soudů a neschopnosti Policie, tedy u neschopnosti vymoci zákon. Typoval bych, že všechny ty přestupky, které tu padly by neexistovaly, kdyby zákon byl vymožitelný.

Zdá se ale, že největší škodnou v revíru jsou politici, kteří místo aby se snažili změnit systém tak aby pracoval, mění zákony tak aby zvyšovaly množství poviností občanů ale nestarají se, jestli je bude někdo uplatňovat.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 20:29

A jeste ze tak, dovedete si predstavit, co by takovy dement dokazal napachat, kdyby dostal do ruky treba jen malorazku? Bojim se domyslet...
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 15 dub 2005 15:05

Tak kluci,navrhnete někdo nějaké nové téma,o čem polemizovati se bude zde?Můj dotaz je zaměřen na vaše zkušenosti se zařízením zvaným kolimátor.V čem je podle vás užitečný,horší či lepší než dalekohled-tzn. výhody a nevýhody,atd-dík- sniper*(pokud se vám tato diskuse chce začínat)
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 15 dub 2005 17:44

mno, kolimator je dobrej treba na nahanku - umoznuje rychle zamireni - nemusi se nic srovnavat (muska-hledi). da se s nim dobre strilet na bezici cil. puskohled je na presnou strelbu na vetsi vzdalenosti. dost dobre se to neda srovnavat... kazdy je na trochu neco jinyho
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 15 dub 2005 20:44

Já mám fakt zajímavým způsobem přetížené oči, protože u pušky s oporou mám nejmenší seskupení zásahů při střelbě na pevný terč a 25 - 50 metrů při použití otevřených mířidel. Přes puškohled střílím hůř.
Na malorážce střílím přes puškohled stejně jako přes otevřená mířídla.
Dal jsem si pro srandu kolimátor i puškohled na brokovnici a výsledky byly smíšené, někdy lepší, jindy horší než při střelbě přes samotnou mušku, ale u té brokovnice to určitě bylo tím, že jsem kolimátor ani puškohled neměl "zažíté", v podstatě jsem s tím šel střílet dvakrát a sundal jsem to. A na mířidla si holt člověk musí zvyknout.
Jinak při střelbě na 100-200 m už je jasně lepší puškohled. Na kratší vzdálenosti asi hodně dělá to, že na otevřená mířídla je člověk zvyklý, v puškohledu vidí třes, vliv tepu, a spouští nervóznějí.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 10:12

Používám doma SLaviu 631 a chci se zeptat jestli mi to může někdo porovnat s Gamo Hunter 440. Jedná se mi o hubení potkanů. Nebo se chci zeptat, jestli víte ještě o výkonnější vzduchovce. Co třeba Gamo Hunter 1250 Hurican?
Odpovědět