Skryte noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dafoca

Re: Re.:

Příspěvek od dafoca » 08 čer 2007 15:49

vito píše:No, já na léto nic moc jiného než ledvinka nevidím. Podpaždní pouzdro je v létě nesmysl. Musel bys ho nosit pod košilí na holém těle a to není moc dobré - každý se více či méně potíme. A podle velikosti zbraně bude většinou pod košilí vidět. Pokud to je možné, volit na léto menší zbraň ze svého arzenálu a tu do ledvinky. Ale teplé počasí je pro tento účel vždy problém.
já vlastním pouze výklopnou podpažku dasta, ale v létě to řeším jednoduše, na triko hodím dastu a na to lehkou košili s krátkým rukávem. Možná se vám to bude zdát přitažené za vlasy, ale potím se v tom celém míň než jenom v triku. Kdo byl na vojně, ví, jak jsme museli v největším parnu existovat v kanadách a zapnuté blůze (a samozř.košili:O), a dalo se to docela v klidu přežít...

dfc


luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 12 čer 2007 13:06

dafoca:
Já jsem na vojně nebyl, naštěstí jsem se jí vyhnul obloukem a radši sem šel na VŠ. Jinak s tím nošením v létě budu mít menší problémy, ale nějak to snad vymyslím. Jak jsem psal, nejsem zrovna obr, spíš sportovnější typ s větší pistolkou. A to tvé nošení, když ti to tak vyhovuje, proč ne :wink:
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
Arnie

Příspěvek od Arnie » 28 čer 2007 09:23

Mam dotaz ohledne skryteho noseni: nosim G ve Fobusu s padlem a naprosta pohoda az do chvile kdy potrebuju ridit - jeste se mi nepodarilo najit vhodnej figl ... :roll: Budto pazbicka nevhodne interaguje vzadu s operadlem, nebo kdyz pouzdro posunu z boku smerem na bricho, tak me to zas tlaci. Na zidli v praci a podobne nemam problem, ale v aute nevim co s tim.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 čer 2007 10:48

Ja ti poradim. Kup si jen pruvlek a padlo zahod.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 28 čer 2007 11:17

Takze pouzdro s pruvlekem a presunout smerem na bricho? To bude IMHO tlacit uplne stejne. A kdyz to nepresunu a necham na boku tak to bude prekazet taky ... Leda bych mel hodne povolenej pasek a to zase poradne nevytasim :? Navic s pruvlekem mi UM dost odstaval od tela, Fobus s padlem na me skoro neni videt pod kosili.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 28 čer 2007 12:44

Faktem je, ze nosím P99 v průvlekovém pouzdře a v autě mi nijak nepřekáží -průvlek je o něco málo širší, než opasek, takže se zbraň sice opře o opěradlo, nicméně jaksi samovolně se posune tak, že o ní ani nevím. Na druhou stranu je při převlékání nebo nutnosti pouzdro sundat dost otravné to neustálé vytahování opasku z kalhot.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 29 čer 2007 07:04

Nošení zbraně je vždy kompromis. Když někdo prohlásí, že o zbrani při nošení " neví ", tak je to vždy tak trochu nadsázka. Vždycky o ní víme. Některé pouzdro a zbraň je pohodlnější, některé méně. Pokud chceme z jakéhokoliv důvodu nosit zbraň větší a těžší, vždy to bude méně pohodlné, než zbraň menší a lehčí. Já vím, že píšu známé věci. Chci jenom reagovat na debatu tím směrem, že konečné rozhodnutí je věcí pokusů a omylů a nakonec si každý najde řešení sám. A to, že vyhovuje jemu neznamená, že musí vyhovovat druhému.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 29 čer 2007 10:02

2vito: No jasně, že to je trochu nadsazené - bylo by trochu tristní, kdybych zapomněl, že mám u sebe zbraň :-) Ale opravdu mi při řízení nijak nepřekáží. Ale je jasné, že jde o kombinaci mnoha faktorů - typ zbraně, pouzdra, kalhot i sedačky v autě. Kevin v opaskovém pouzdře na bokových riflích na autosedačce typu trabant bude něco jiného než CZ TS v pouzdře s pádlem na kalhotech od obleku a v anatomickém sedadle typu ferrari... :-) Každý si opravdu musí najít to své.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 čer 2007 13:48

Arnie píše:Takze pouzdro s pruvlekem a presunout smerem na bricho? To bude IMHO tlacit uplne stejne. A kdyz to nepresunu a necham na boku tak to bude prekazet taky ... Leda bych mel hodne povolenej pasek a to zase poradne nevytasim :? Navic s pruvlekem mi UM dost odstaval od tela, Fobus s padlem na me skoro neni videt pod kosili.
Vzhledek k tomu ze mame stejna auta a ty jsi hubenejsi tak je vyloucene aby se ti sedelo hure nez me.

Mam BladeTech a pruvlek. G26. Jestli mas G17 tak je jedno co mas, jelikoz te to bude tlacit se vsim.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 29 čer 2007 16:56

Jo, mam 17. Kazdopadne uz jsem nasel relativne slusy reseni :) Neni to idealni - dlouhou streku bych tak nechtel jet, ale je to prijatelny.
Odpovědět