DRULOV vs. CHAMPION

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MESSER

DRULOV vs. CHAMPION

Příspěvek od MESSER » 17 srp 2005 15:04

Chcem jednoranovú presnú zbraň s okrajovým zápalom. Druloviek je na trhu dosť, ale ja by som chcel CHAMPION ( myslím, že sa tak volá ). Táto zbraň má revolverové držanie a predáva sa v elegantnom penále s náhradnou hlavňou na "izbovú streľbu". Máte s ňou skúsenosti ? Dá sa bežne zohnať ?
MESSER


Návštěvník

Zkušenost z používání nemám

Příspěvek od Návštěvník » 17 srp 2005 15:30

Prodává se v inzerátech nad 10 tisíc Kč, tj. proti Drulovu dvoj- až trojnásobek.
Jestli je tak důležité revolverové držení, doporučil bych zakázkovou pažbu na Drulov (pokud máte větší ruku).
Ta hlaveň "na střelbu v pokoji" je 4 mm flobert, ne?
To se pak zase pěkně prodraží střelivo. Ale na to jste se neptal, už dám pokoj.
Decoy

Příspěvek od Decoy » 17 srp 2005 16:51

Nedávno jsem Championa prodal za 3.500,- Kč. Pravda, měl jsem jen hlaveň .22 LR. Na http://inzert.hypermart.cz/ ji někdo prodává se třemi hlavněmi (22LR,22Short a 4 Flobert) za 12.500,-. Byla navržená speciálně pro trénink revolverářů. Tehdy byla VP 30+30 hlavní disciplínou sportovní střelby a českou výstavní disciplínou. Byla to moje první pistolka a dá se s ní dobře nastřílet. Drulov je ale asi trochu přesnější. Dnes bych asi spíš šel do revolveru.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 00:15

Nevím, jak na Slovensku, ale u nás musí být ta flobert hlaveň registrovaná (leze z ní víc než 7,5 J), což považuju docela za nevýhodu. Stran toho drahého střeliva- 1,20 Kč za ránu snad není tolik, já jsem ty 4 mm flobert kupoval i levněji. Osobně bych taky šel spíš do Drulova- je mi koncepčně sympatičtější, i když Champion je mnohem lépe vyvážený (v tomto směru jedna z nejlepších zbraní, co vůbec znám) a ta výměnná hlavěň taky nemusí být marná (můžou to vlastně být až tři různé zbraně, ovšem navzájem si dost podobné- pro výcvik je to výhodné), ovšem zase může být problém třeba se servisem (Drulovy se ještě vyrábí a to taky není k zahození), no a ta cena...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 10:07

Nechci se vás dotknout,ale myslím si,že pistole Champion má cenu jen pro člověka,který s ní před dávnými lety začínal.Já ji mám už skoro třicet let a ještě stále s ní dokážu otrávit majitele moderních a drahých pistolí.Dost je naštve ,když jim řeknu kolik tehdy stála.Moc s ní už nestřílím,ale asi se jí nikdy nevzdám.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 18 srp 2005 11:12

Mám taký dojem, že na slovensku je registrovaný len rám a hlaveň 22LR a hlaveň 4 flobert nie, ale tú ani nepotrebujem . No napadlo ma (keby som kúpil CHAMPION aj 4 mm hlavňou , prekomorovať a vystružiť na náboj 17 HMR , len tak ( načierno ), ale asi by nevyhovovala hĺbka a stúpanie drážok.
Mrzí ma ten cenový rozdiel, ale som rozhodnutý pre CHAMPION. Nič iné mi v ruke tak dobre nesedelo ( možno ešte moja stará KING COBRA ), len či ju niekde zoženiem ?
Dík za rady.
Návštěvník

Konec tématu

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 17:36

Jak se začne řešit vystružení, nepatří to na tento server.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 20:35

Přestružením zmršíš klasiku/vole/!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 20:42

Předchozí názor by měl stejnou hodnotu i bez toho vola. A aby bylo jasno, tak souhlasím.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2005 08:17

Omluvám se,ale rozčílila mne jen myšlenka na takovou úpravu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 00:25

Našel jsem inzerát:
Prodám sportovní jednoranou pistoli Champion 22LR k tomu hlaveň 4mm.flobert s kompletním příslušenstvím.Cena 4000kč.Tel:603915738 Tábor-Brno.

Ovšem ten nápad s překomorováním je kapitální békovina!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 19:33

To je fakt. Na vlastní oči jsem viděl několik takhle přeprasených zbraní (kupříkladu Nagant, který se nějaký střevoid pokoušel přerážovat na .38 Special), a můžu potvrdit, že nic nevypadá líp než amatérsky převrtaná komora.
Návštěvník

Pořád nechápu naivitu samozvaných odborníků

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 05:42

Píšou tady, co všechno viděli, ale nevědí, že na každé vesnici (neberte mě úplně doslova) je nějaký ten kovoobráběč (nemusí být zrovna v traktorové stanici), který vám za pivo na soustruhu nebo frézce udělá cokoli a upozorňuji, že ve zbrojovce ty revolverové válce na ničem jiném neobrábějí. V podstatě chci říct, že výroba celého revolveru kromě hlavně není až takový problém, i když to už NENÍ za pivo. Hlavňovina se dá koupit bez ZP a povolení.
A pokud ho nenabijete, není určen ke střelbě a je to legální. Je to jen dekorace. Na zeď.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 08:37

Každá zbraň takto vyrobená je zbraň a přestane jí být teprve až zkušebna zbraní a střeliva vydá rozhodnutí, že u tohoto kusu se o zbraň nejedná, popř. ji zařadí do určité kategorie. Pověsit si něco takového na zeď může být začátek problémů. Proč ale dělat takové opičiny, když pořízení legální zbraně je docela snadné? Legální makety na zeď taky jsou na trhu, pochybuji, že by to nějaký kamarád vyrobil jen tak levou zadní a levněji.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 22 srp 2005 08:05

Dlho som nebol u kompu a pekne sa mi to tu rozpísalo. Je mi ľúto vašich reakcií a porovnávate ma s maníkmi " dve kočky a veverka jednou ranou", ale ja v súčastnosti nevidím význam hlavne 4 mm Fl. Napísal som, že aj tak asi nesadne hĺbka a stúpanie vývrtu, ale keby ano tak mi nerobí žiadny morálny problém požiadať kamaráta puškára o odborné prekomorovanie, nové tormentizačné značky, poprípade nové výrobné čísla, pretože je oprávnený zbrojnou licenciou na "vývoj, výrobu a úpravu zbraní". A z obvinenia z neúcty k histórii a klasike tiež odmietam, lebo sám som opravoval a renovoval pár takých zbraní, ale pre mňa osobne je dôležitejšia užitná hodnota, až potom história.
Vo svojej zbierke mám aj čierne zbrane. CZ 27 s orechovými strenkami r.v. 1930, na strenkách slovenský znak a iniciále JK a na čiernom závere zlaté dubové lístky. Kúpil som ju v bare bez papierov. A vlastním tiež asi z rovnakého obdobia strielajúcu tužku. CZ 27 sa bojím prihlásiť, lebo je možno predmet trestného činu a cajti by ju zhabali a strielajúcu tužku prihlásim ako, keď nie som držiteľ zbrojáku na zberateľské účely. Čo milovníci histórie, ani toto sa vám nepáči ???
Odpovědět