Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 24 kvě 2007 15:17

Krasa. akyto typ noza sa mi paci. Pripomina na co je noz urceny a kvoli comu vznikol. Ak sa mozem spytat, aka bola cena?
Ja nosim nieco podobne, Nieto MN 817, podobny elegan, takysto vysoky duty vybrus, cepel z 440 C
Přílohy
Môj MN 817.JPG


Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 kvě 2007 18:11

Gerber Paraframe II.

Chodi krasne, konstrukce nemuze snad byt jednodussi, cas ukaze, jestli to byla dobra volba..
Přílohy
paraframe_II.jpg
Sharkshooter

Příspěvek od Sharkshooter » 27 kvě 2007 02:38

Tak jsem se poslední dobou pídil také po Kukri noži do vitríny a narazil jsem na tuto adresu: www.thekhukurihouse.com
Trochu jsem si s nimi dopisoval, tvrdí že jsou přímo z Nepálu, že jsou autorizovaným dodavatelem těchto nožů a katalog mají opravdu pěkný. Poštovné do České rep. stojí 32 US dolarů, což je i s cenou nože stále méně, než za kolik se prodávají zde. Asi to zkusím objednat :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2007 19:03

Ty kukri neber, jsou to hrozné šmejdy.
Kromě toho jsem docela přesvědčen o tom, že i jako nůž je to nanic. Na řezání to má hrozně tlustou čepel (kolem 8mm), materiál je bláto, mačeta to taky není, protože je to hodně těžké a k tomu krátké, bodat nebo hrabat se tím taky nedá, protože je to křivé.
Je to jednoúčelový nástroj na sekání, ovšem nevím čeho, protože na sekyru to nemá ani náhodou.
Vem si sebou pořádný sekáček na maso a bude to stejné. :wink:
To kukri je hlavně zvláštní - taková hokejka.
Kromě gurkhů, kteří to používají z tradičních důvodů, se to nikde jinde nepoužívá - prostě se to IMHO na nic nehodí. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 27 kvě 2007 21:01

No takhle bych to netvrdil,ale kvalita je opravdu nic moc a je třeba s tím umět zacházet a to zacházení je dost specifické...vím že v Americe existuje i asociace boje s kukri,třeba by se tam našly i nějaké informace...když tak bych si nechal udělat kukri na zakázku třeba od p.Dohnala...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2007 21:18

Měl jsem na výstavě v ruce to Dohnalovic damaškové kukri, a je takové divné, hlavně poměrově. Zpracované je krásně, jako od něj všechno - ale je to prostě kukri - velký tlustý a těžký kus železa.
No a ta cena - 27 000,-
Mnohem radši bych si od něho koupil něco jiného. Myslím, že má mnohem povedenější kousky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 27 kvě 2007 21:24

Určitě ano,ale mluvilo se o kukri...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2007 22:40

Jo mluví se tu o těch kukri, co se u nás prodávají i s pochvou za tisícovku a to ještě kdovíkolik prostředníků a dealerů má na nich jakou marži. Podle mě jsou to suvenýry pro turisty. Pochybuju, že je to vůbec zakalené. Lépe řečeno zda se ta "ocel" co je to z ní vyrobeno vůbec zakalit dá.
S pravým kukri vyrobeným v Nepálu kovářem z péra z liazky to nemá nic společného.
Kdo to chcete koupit, fakt se na to prvně zajděte podívat. Neobjednávejte to naslepo přes net.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Sharkshooter

Příspěvek od Sharkshooter » 28 kvě 2007 07:47

No, byla řeč o kukri z těch nepálských stránek, pěkné kousky jsou tam už za 50 US dolarů a to jsou peníze, za které tam ti lidé pracují pěkně dlouho. Jistě, kukri je pracovní nástroj a není vyráběn z žádných závratně kvalitních materiálů, ale na druhé straně ty originály nejsou prý vůbec žádný šmejd, protože mají díky té tloušťce ve hřbetu výborně do tvrda zakalené ostří, a zbytek nože je houževnatý. Vysvětloval mi to kolega, který se intenzivně věnuje studiu japonského meče a technik zpracování oceli. Takže si opravdu myslím, pokud ty stránky nejsou nějaký podvod, tak tam lze objednat za 50$ + 32$ poštovného zajímavý nůž, který stejně bez ohledu na kvalitu skončí ve vitríně :wink:
Plexxak

Příspěvek od Plexxak » 28 kvě 2007 15:00

Takze co sa tyka nozov mam doma toto (sorry za blbu kvalitu, fotene mobilom) :

Obrázek

Ta uplne navrchu je dyka ako suvenir z Tuniska, pod nou je noz ktory uz asi 4 roky nosim bezne so sebou a uz velakrat pomohol, chystam sa uz ale kupit novy, lebo tento uz pomaly doziva. No a tretiu- Swiss cars nosim stale v penazenke a castokrat sa fakt zide. A parkrat sa mi ju podarilo prepasovat aj do lietadla... :roll:
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 29 kvě 2007 22:42

Nosím tento nůž už od doby, kdy jsem ho dostal od táty. To jsem byl na vojně. Pořád je dobrej, nemám rád ostří broušené na duto, je to nepraktický. Omlouvám se za fotku, byla docela slušná, jen tím zmenšováním na 150 kB takto dopadla.
Přílohy
DSCF1947.JPG
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 kvě 2007 20:53

No jo to je klasika,taky mám doma tři tyhle kousky ze starých časů i když jeden z nich pochází z rakouska a jeden jsem věnoval kamarádovi. Nezklamou a jde s nima dělat skoro všechno.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 07 čer 2007 15:35

Plexxak píše:....... a parkrat sa mi ju podarilo prepasovat aj do lietadla... :roll:
Když už si to zmínil tak třeba s tímto pidi nožíkem se dá bez problemu dostat přes kontrolu na okr. soud .... a ani si to neuvedomíš považuješ to proste za tužku.
Váha 24g.
Délka kurevsky špičaté čepele 6,5cm.
Přílohy
tuzka.JPG
Porovnani.JPG
Zakernej nozik.JPG
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 13 čer 2007 10:19

ja bezne nosim svajciarsky Wenger...a na ten noz nedam dopustit.pomer cena-kvalita je to proste uzasne.na polovacky nosim tri noze...spominany wenger,finsky Marttiini,a vyklapaciu virginiu(na dranie) ale asi ju vymenim,lebo je z dost makkej ocele a na hovno drzi ostrie...a nechce sa mi noz brusit 3x kym oderiem jedneho diviaka :wink:
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 13 čer 2007 10:32

Viktorinox Nomad, dobrá plátková pojistka, žádné zbytečnosti navíc, velikost tak akorát.
Přílohy
nomad.jpg
nomad.jpg (2.56 KiB) Zobrazeno 5338 x
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Odpovědět