Pistole Kevin

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Pistole Kevin

Příspěvek od Návštěvník » 21 bře 2005 18:02

Zdravím,
chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti ohledně přesnosti, životnosti apod. u české pistole Kevin od ZVI.
dík J.J.


Návštěvník

re:Pistole Kevin

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 16:44

Co jsem viděl a slyšel, tak životnost je normální jako u ostatních pistolí a záleží jak se k ní člověk chová (dost subjektivní). No a přesnost, na to jak ta hlaveň je krátká, tak zas tak hrozný to není.
Návštěvník

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 20:51

Anonymous píše:Zdravím,
chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti ohledně přesnosti, životnosti apod. u české pistole Kevin od ZVI.
dík J.J.
Mám kevina 2 roky, střílím s ním na střelnici 1 x měsíčně 2 zásobníky, jinak ho nosím, vše naprosto bez problémů.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 19 srp 2005 14:23

mam ty samé skušeností špatné držení a když sem snim střilel mněl se pocit že mi vyleti z ruky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2005 18:53

Pokud někdo posuzuje kevina jako závodní zbraň, je úplně mimo mísu. Jde o záložní či obrannou zbraň s dostačujícím výkonem pro skryté nošení. Při velmi mírné úpravě spouště se s ním dá dosáhnout při mířené na 15 m soustřel 5 cm.(Moje praktická zkušenost). Nelze od něj požadovat to, pro co nebyl konstruován.
eerr

Příspěvek od eerr » 20 srp 2005 04:06

Mám ho asi rok ,nastřílel něco přes 200 ran a zatím žádný problém.Bez jakékoliv úpravy se s ním na 25m (terč 50/20)vejdu víceméně do černýho (chtěl bych vidět kdo by ukecal sebeobranu na tuhle vzdálenost).Vztekle se to chová,vždyť to váží 40deka+relativně výkonej náboj 9Br.Pokud se ti to blbě drží,můžeš si přikoupit delší 8miraný zásobník a nástavec na pažbu. Jestli ti ani tohle nestačí, tak potřebuješ nějaký velký služební "tele" a ne lehkou, malou , nenápadně se nosící zbraň "co kdyby náhodou".Uff ,sem se dneska nějak rozkecal :shock: :lol:
remo

Kevin

Příspěvek od remo » 20 srp 2005 06:54

Ve shodě s ostatními příspěvky. :) Kevin je obranná zbraň pro denní nošení, se střelbou do 15 m, proto, aby byla pořád při ruce, kdyby byla potřeba. Na střelnici s ní střílím, abych ji měl "pořád v ruce". Na "požitek z jiné střelby si kup ještě něco jimého, co budeš s sebou nosit v kufru na střelnici, ale nebudeš tahat denně na opasku. Uvažuj ještě jako obranou zbraň nějaký lehký pětiranný revolver. Tuto volbu preferuji, protože asi málo kdo nosí v Kevinovi náboj v komoře a Kevin se mi poněkud hůře natahuje (je to ovšem dáno jeho velikost a konstrukcí). Musíš také zvážit cenové relace, Kevin je s cenou značně výhodný. Závěr: S Kevinem - bez problémů :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 07:59

Nesouhlasím docela s předchozím příspěvkem, že kevin nemůže nosit s nábojem v komoře. Vzhledem k odporu jeho spouště je to stejně bezpečné, jako revolver, pokud nenechávám u revolveru komoru pod kohoutem prázdnou, což u 5 ranného revolveru značně snižuje kapacitu.
remo

Příspěvek od remo » 20 srp 2005 09:08

To jsem neřekl. že u Kevina nesmíš nosit náboj v komoře!
Samozřejmě můžeš. Ze svých zkušeností jak u něj tak i u G36 náboj v komoře nenosím (ač bych samozřejmě mohl), ale při tasení automaticky natahuji závěr. Vzhledem k tomu, že ho v práci odkládám, stejně odloženou zbraň nesmíš nechat ze zákona nabitou. V případě "zhoršení situace" si bez problémů náboj v klidu do komory natáhnu. Pokud jdu večer, v noci, tak je situace jiná a nosím náboj v komoře. Myslím, že zastávám názor 99% naší populace, která není denně v bezprostředním ohrožení života, nebo ne? :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 14:17

Souhlas. Když kevina odkládám, automaticky vybíjím.
eerr

Příspěvek od eerr » 20 srp 2005 21:11

To remo:Znám pár lidí kteří tuhle zbraň mají a v podstatě všichni ji nosí s nábojem v komoře a je to částečně i proto že se hůř natahuje.Kevin je pro takovéhle nošení konstruován-DAO spoušť (větší ,ale ještě vcelku snesitelný odpor)+inerční úderník, takže po stránce bezpečnosti bych problém neviděl.Problém by možná byl rychle natáhnout závěr v prů*erové situaci zpocenou/mokrou/mastnou či zneschopněnou rukou. :? Jenom pro zajímavost, zkusil jste si někdo vystřelit z této zbraně bez špuntů v uších?(samozřejmě na venkovní střelnici)Díky krátké hlavni/vysokému úsťovému tlaku je to docela síla. :shock: Subjektivně nepříjemnější než 9Lug CZ75. Doporučil bych to každému, kdo nosí zbraň na svoji obranu, aby pak nebyl velmi nemile překvapen. :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 21:50

Jo, to není špatný nápad, ovšem s mírou! Dvě tři rány a pak se zase izolovat (ono to totiž ten sluch skutečně ničí poměrně hodně- vyzkoušeno :cry: ). V zaměstnání se zabývám mj. i elektroakustikou a sluchovou fyziologií, takže (bohužel) vím, o čem mluvím. Možná to vypadá jako zbytečný příspěvek, ale kupodivu existují i tací šílenci, co úplně klidně střílí bez ucpávek, pískání v uších (důsledek otoakoustického traumatu) je jim totálně buřt a pak se diví, že ve třiceti letech přeslechnou i rockový koncert pod širým nebem na vlastní zahrádce :wink: .
eerr

Příspěvek od eerr » 21 srp 2005 00:05

Jojo ,1-2 rány stačí a pak se (rychle a velice rád) zase zaizoluju.Tak mě napadlo jak by se asi tvářili majitelé těch .44mag, .50AE , 454 Cas. po té co by si to vyzkoušeli "na vlastní uši". :lol: Nedávno jsem potkal maníka co s sebou tahá SW 500 Mag. :shock: Bych chtěl vidět jak by vypadal po jedné ráně třeba v průjezdu. :twisted: Sám mám zkušenost s ČZ 52 a Ruger 2" .357mag (nějaká nakrmená Izrael munice)a pokud by to nebylo nezbytně nutné, dobrovolně bych to neopakoval .(určitě ne 2" .357)
remo

Příspěvek od remo » 21 srp 2005 08:10

To eerr: Nepolemizuji s názorem náboje v komoře u Kevina. Myslím, ale že je to dost zbytečné. Nosím denně Kevina v běžném občanském životě. Nejsem z těch, kteří se musí stále ohlížet za sebe, že mi někdo stále usiluje o život. Mám zaměstnání, kdy ne všem zcela musím vyhovět podle jejich zájmů, tedy "osoba v riziku". Proto obrannou zbraň s sebou. Nosím 3 náboje v zásobníku, myslím že pro odvrácení útoku to stačí, víc asi bych právně na obranu neobhájil. V zaměstnání K. odkládám. Stačí vyndat zásobník. Nemusím stále nabíjet a vybíjet. Myslím, že rizikovou situaci musím předvídat. Jako v autě musíš stále čekat na to, kdy někdo druhý udělá na silnici chybu. Stejně tak i s pistolí. Něco se ti nelíbí? V klidu včas dám náboj do komory. Když tě někdo sejme, tak asi ze zálohy a pak je ti to jedno jestli máš nabito nebo ne. Na to mám Kevina- pro jistotu.
A do rizikové situace, noc, terén ...aj nosím .45 G36 s nábojem v komoře.
A na "strašení" hlukem asi tyto pistole nejsou, když jde někdo na ostro po tobě, asi se nepo...ere z výstřelu Kevina. :wink:
eerr

Příspěvek od eerr » 21 srp 2005 21:36

To remo:Za tu dobu co se zajímám o zbraně a věci okolo nich ,jsem kolikrát nechápal jak rychle se člověk může do prů*eru a to i na tzv. bezpečných místech (většinou opravdu náhodou).Prostě "sichr je sichr". Tohle je můj názor/způsob a nikomu ho nenutím :D . O "strašení hlukem " :shock: jsem nikde nepsal, ale o tom že by bránící se člověk mohl být zaskočen hlukem vlastního výstřelu :wink: .
Odpovědět