Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radimp » 26 kvě 2007 09:26

Já nechci lézt dovnitř, já se ani neptal, ale když někdo někomu odpoví "Nevrtej se v tom!!!", tak mě zajímá, jaké nebezpečí hrozí při rozebrání vojenské vzduchovky, v příručce o tom nic nepíšou....


Jagmin

Příspěvek od Jagmin » 26 kvě 2007 19:37

Plánujem rozobrať vzduchovečku a skontroloval piestny krúžok z mosadzi, jak to udelat?
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 27 kvě 2007 13:12

JAGMIN
1. Demontáž vonkajšia
a) vyberieš jednu šrubu, čo je celkom vpredu. Opatrne daš dolu oceľový pliešok. Vyberieš horný kus pažby. Uvoľníš oceľovú sponu.
b) vytočením spodných šrúb sa ti uvoľní zvyšok pažby.

2. Ostalo ti iba kovové torzo.
Otoč si ju spúšťou k sebe. Priebojníkom vyklepneš prvý nit, ktorý spája tiahlo. Taktiež vyklepneš von nit čo je nad spúšťou a vyklepneš aj nit spájajúci tiahlo s naťahovacou pákou.
smerom doľava vytiahneš tiahlo. To je ten plech s vyrezaným oblúčikom. Potrebuješ vybrať z tiahla aj druhý kolík ktorý je spojený s naťahovacou pákou. Zapamätaj si ako si ho tam vkladal (tiahlo). Ak si ho vybral, smerom dolu vyberieš aj spúšť. Opatrne je tam pružinka ktorá je opretá o tiahlo. Vzadu je poistkový krúžok, ten s takým výstupkom. Tesne pred ním je zaisťovací kolík. Musíš ho vybrať priebojníkom. Ja používam oceľový klinec. Ak si ho vybral, môžeš vytiahnuť celú vnútro. Stačí chytiť za naťahovaciu páku a potiahnuť. Ide to stuha. Vo vnútri sa ešte nachádza vzduchový valec. Piestny krúžok sa v originále robil z kože. Ja osobne som si ho dal nanovo vysústružiť z mosadze.

Keby si si nevedel rady kľudne sa pýtaj. Momentálne pracujem na stránke, kde bude celý postup urobený. Stránka je v štádiu úprav, informácie berte s rezervou....www.ss2men.wz.cz
Zatiaľ tam je iba základný text a odkazy nemám urobené, ale pribudne toho viacej. Dosť dlho som robil design.
Naposledy upravil(a) ss2men dne 27 kvě 2007 19:50, celkem upraveno 1 x.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

vz47

Příspěvek od Fifo » 27 kvě 2007 15:54

nameral som na svojej takuto ustovku, je to v m/s
a pohybuje sa stale okolo 150m/s +/-.
Přílohy
DSC03760.JPG
Jagmin

Příspěvek od Jagmin » 27 kvě 2007 15:56

ss2men
Prima!

Jagmin
Jacques

Příspěvek od Jacques » 05 čer 2007 21:55

Mám problém - zaseknul se mi závěr, údajně po pádu. Páku dám z boční polohy nahoru, ale už s ní nehnu dozadu. Nemáte ponětí, čím to může bejt? Jestli tam někde nevyskočil nějakej kolík nebo tak něco. Zatím zvolna sbírám odvahu jí rozebrat....
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 05 čer 2007 23:06

Treba to rozobrat a kuknut, co sa tam zaseklo. Neni co spekulovat. :wink:
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 06 čer 2007 06:57

Jacques
Pravdepodobne je nabitá, tak pozor na to.!!!
Môžu to spôsobiť dve veci:
1.
Ak spadla, tak je vyskočený kolík medzi naťahovacou pákou a tiahlom. Mne vyskakoval kolík dosť často tak som do diery v páke dal plastové zarážky aby nevyskakoval. Som v práci ináč by som ti dal aj foto.

2.
Zaskočená poistka. Skús, či sa dá otočiť poistkou o 180 stupňov, ak áno je to tak je to prípad č. 1. Ak nie, tak musíš nasilu otočiť poistkou do správnej polohy. Stáva sa to, ak nemáš poistku v správnej polohe a nasilu ju natiahneš. Alebo ak naťahuješ nesprávne a popritom otočíš poistkou. Celá váha pružiny potom visí na poistke a nedá sa ňou pootočiť.

Pozor, môže byť tým pádom nabitá a vystrelí nie po stlačení spúšte ale po uvoľnení poistky.!!! Pôjde to ťažko, klepkaj po poistke kúskom dreva až kým ho neootočíš do správnej polohy. Čakaj výstrel.!
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Jacques

Příspěvek od Jacques » 06 čer 2007 20:40

Tak pojistkou můžu otáčet naprosto volně, spoušť jde taky volně promáčknout. Čili to bude nejspíš ten první případ.
Takže se dám do rozebírání... :?

Díky za rady!

Ještě něco - rád bych si k ní udělal popruh. Jak byl dlouhý, a byla na originále nějaká přezka? Mám představu, že to vypadalo asi jako popruh k malé polní vzor 60, ale je to jenom spekulace...
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 07 čer 2007 07:03

Jacques
Na tej mojej 47-čke neboli ani putká na uchytenie remeňa. O pár dní by som mal ich mať už doma.
Jeden chalan predával za nejakých 400.- Sk remeň na 24-ku., pasuje presne. Skúsim pozrieť do mailu a dám ti jeho mail, ak by si mal záujem.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Jacques

Příspěvek od Jacques » 07 čer 2007 10:46

Tak skutečně to byl povylezlý kolík u páky závěru; doklepnul jsem ho zpátky a onu vůli mezi stěnou pažby vyfutroval kolečkem z tvrdé kůže; teď už by to mělo šlapat.

Řemení - stačila by mi nějaká fotka...
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 07 čer 2007 11:04

jacques
poslam som ti PM s adresou
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 čer 2007 00:25

Prosim pomocne lano, dostal jsem od kamose do zbirky dalis 47tku, ale mam problem kdy natahnu pero zustane mne klika v zadsni poloze a nemuzu ji vratit a zamknou a tedy ani vystrelit, vzdusu jsem rozebral na nic neprisel vratil vse nazpet a stejne to nefunguje. Prosim helpppppp
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 13 čer 2007 09:54

Alexxxus
Vzduchovka nieje WINDOWS že po reštarte nabehne bez problémov.
:lol:
Nafoť odpažbenú vzduchovku v detailoch a ja ti poviem čo jej je.
alebo sa rozpíš podrobnejšie. Príčin môžem byť viac.
Foto napovie.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 čer 2007 09:57

:-)) ja hledal jestli neni neco zlomeneho nebo osoupaneho, vzhledem k tomu ze nemam od 47tky vykres tak nevim co hledat.
zavada je ta ze pero pakou natahnu ale tahlo zustane v zadni poloze a nejde vratit k zakladne pistnice .... Kdyz zmacknu nasilim spoust tak se vrati ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět