lucik

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thrax

lučík

Příspěvek od thrax » 26 kvě 2007 13:08

lučík je ochranou spouště,kromě toho dotváří vzhled zbraně-to je všechno v pořádku,ale taky zvětšuje objem zbraně a to asi moc dobré není.Navíc je to další součástka,kterou je třeba vyrábět.Domnívám se proto,že by stálo za úvahu,zda nelze moderní automatické zbraně konstruovat jinak.Vzácně lučík na aut.pistoli není,vypadá to pak archaicky,ale domnívám se,že pokud by se našlo nějaké řešení,pak by to mohlo být přínosem zejména pro nošení zbraně.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 kvě 2007 13:14

No přínos by byl hlavně v tom, že jak bys tu zbraň strkal do kapsy nebo do pouzdra, tak by sis občas prostřelil nohu. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 26 kvě 2007 20:26

kubajzz - to máš pravdu, ale jsou staré konstrukce které lučík nemají, třeba revolver se sklápěcí spouští, ale dá se to vyřešit tím že lučík je součástí zbraně - plastové zbraně a zbraně frézované z jednoho kusu, lučík má i jiné funkce, jako nosič (něčeho) a u některých pistolí se používá se k rozebírání zbrane.
- thrax - ty seš teda pěkní číslo, jsem zvědav na co se zeptáš příště, kdyby se tvé dotazi dali dohromady (a odpovědi), tak by z toho vznikla docela slušná enciklopedie, kde by se rozebírala funkčnost i těch nejmenších součástek... ( viz - lučík, vytahovač, tlumič, zákluz, funkce automatiky a dál už nevím na co všechno si se ptal...)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 kvě 2007 20:41

Je fakt, že jeden takový revolver (Lefaucheux) se sklápěcí spouští dokonce mám.
A ještě si vzpomínám, že první perkusní Coltovy revolvery (Patersony) taky lučík neměly, spoušť vyskočila ven při natažení kohoutu, byl to systém SA.
Jo a taky později Sidehammery - ty taky lučík neměly.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
thrax

Příspěvek od thrax » 27 kvě 2007 12:21

no,když se podíváme na malé zbraně,tak je vidět,že se dá zmenšit všechno až na střelcovu ruku.Potom u pistole jako je Kevin je ten lučík skoro třetina celé zbraně.Tak jsem si říkal,co by se stalo,kdyby se ten lučík odstranil a dala se tam odpružená spoušť spojená s dlaňovou pojistkou.
demong

Příspěvek od demong » 27 kvě 2007 12:29

proč vymýšlíš takové blbosti?? :lol:
nechtěl by si pistoli velikosti krabičky od sirek, nebo střílející prsten?? :mrgreen:
thrax

Příspěvek od thrax » 27 kvě 2007 12:46

jsme stvořeni, abychom tvořili a žijeme dopředu ne dozadu,takže diskuze o zbraních je pro mě diskuze o konstrukcích a to diskuze tvůrčí.Pokud by tomu tak nebylo,tak to bychom tu vedli řeči jen o tom,co si kdo koupil.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 27 kvě 2007 15:34

Lučík je rozhodně potřeba.

- nestřelíš se při zandavání do zpouzdra
- nazadrhne se ti poušť o něco v pouzdě
- chráníš poměrně citlivou součástku - spošť před mechanickým poškozením
- máš si kam opřít prst při manipulaci se zbraní
- eteticky dokresluje zbraň
- dáš ho pryč a rázem bys musel dělat dlaňovou pojistku

Kdo ví, ale já mám pocit že člověk, kterého to napadne o zbraních asi moc neví.
thrax

Příspěvek od thrax » 27 kvě 2007 16:30

jo,zbraně jsou plné zbytečností-tůdle jsem si koupil plynovku,revolver a tak se mi nějak zdálo,k čemu že má uzavřený rám?Vždyť tam nejsou žádné tlaky,tak jsem to uřízl a pak si říkám,k čemu jsou tam miřidla,vždyť se tím nic nestrefuje,tak jsem to taky uřízl.Pak jsem uřízl aji ten lučík-co s ním?leda zabírá místo.Spoušť píchala tak jsem jí taky kus uřízl-a co,i velcí pistolníci to tak měli né?..No a pak mě napadlo,že ta hlaveň je vlastně taky zbytečná ,tak šla taky do pryč.A Nakonec se mi zdálo,že pažba je moc velká ,tak jsem kus taky ufikl.No a pak jsem si říkal,k čemu je ten buben tak velkej,ale to jsem si už moc netroufl ho uřezat,tak jsem do těch komor do každé nasypal obsah z 5 nábojů a zalil to voskem.Jako zbraň to už teď moc nevypadá,ale je to moje.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 kvě 2007 16:34

A pak ses probudil celej mokrej, že? :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 27 kvě 2007 16:48

thrax píše:jo,zbraně jsou plné zbytečností-tůdle jsem si koupil plynovku,revolver a tak se mi nějak zdálo,k čemu že má uzavřený rám?Vždyť tam nejsou žádné tlaky,tak jsem to uřízl a pak si říkám,k čemu jsou tam miřidla,vždyť se tím nic nestrefuje,tak jsem to taky uřízl.Pak jsem uřízl aji ten lučík-co s ním?leda zabírá místo.Spoušť píchala tak jsem jí taky kus uřízl-a co,i velcí pistolníci to tak měli né?..No a pak mě napadlo,že ta hlaveň je vlastně taky zbytečná ,tak šla taky do pryč.A Nakonec se mi zdálo,že pažba je moc velká ,tak jsem kus taky ufikl.No a pak jsem si říkal,k čemu je ten buben tak velkej,ale to jsem si už moc netroufl ho uřezat,tak jsem do těch komor do každé nasypal obsah z 5 nábojů a zalil to voskem.Jako zbraň to už teď moc nevypadá,ale je to moje.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sorry Andy za citování, ale tahle perla musí být zachována pro příští generace :shock: :shock: :shock:
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 27 kvě 2007 19:03

:D :D :D
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 27 kvě 2007 20:07

No thrax
již jsem viděl i slyšel hodně, ale tohle je opravdu skvost. Myslím, že by si mohl aspirovat na cenu VIKTOR PRZNIČ.
Hodně zdaru
Součástek ke kritickému pohledu je ještě dost.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 27 kvě 2007 21:16

Existovaly bojové SA/DA revolvery od Coltova střelce jménem FITZ-ROY bez lučíku a palečníku,ale sám autor je doporučoval pouze pro velni zkušené a dobře vycvičené střelce,uměl prý s nimi skutečné divy....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
thrax

Příspěvek od thrax » 27 kvě 2007 22:17

osobně se již delší dobu zaobírám myšlenkou osoustružit bubínek revolveru do poloviny komor,tím z něj zůstane takové jako ozubené kolečko no a do toho kolečka se vloží pás komor asi jako je řetěz u kola.
Tímhle způsobem by se mnohonásobně zvětšila kapacita revolveru při zachování jeho mechanické spolehlivosti.
Odpovědět