Taipan Bullpup

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od dalajlamax » 23 pro 2023 19:41

eeh Juri, ved ano, ale chcem 4.5mm a ziadna dalsia uz nie je :( na opravu si netrufam, zazrak ze som kedysi davno v matadore vymenil zlomenu ihlu, tu navyse vobec netusim co moze byt problem ked fuci / nefuci, respektive uplne nahodne, raz menej, raz vela tak ako teraz, kartusa do nuly... pan Dengl samozrejme palec hore, preto mi pride trapna dalsia reklamacia, ked TAM sa problem neprejavi... ale mate vsetci pravdu, jednoznacne reklamacia, pocit trapnosti je moj problem...


Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Stainles » 24 pro 2023 21:00

Čauko, a aké vyjadrenie si dostal? keď sa ti vrátila po reklamačke? Zle dosada ihla možno problém s pruzinkou ihli..
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od dalajlamax » 24 pro 2023 21:13

ahoj, no ked som vtedy vecer napisal ze po reklamacii to fuci zasa, pan Dengl mi samozrejme napisal aby som to reklamoval znovu, ale na druhy den ten unik skoncil na 160bar a mne sa to nechcelo zasa posielat... tak ako som pisal v prispevku, fuci to uplne nahodne, bez ohladu na nastaveny vykon, respektive prevadzkovu teplotu, slabsie alebo silnejsie, obcas to po par ranach prestane, ale uz 3x to vyfucalo tak, ze kartusa na nule... no a vcera som bol vonku a zasa to vyfucalo tak ze na nulu, len som to teda stihol natocit a teraz uz aj na rady ostatnych to proste v januari pojde na reklamaciu... blbe mi to bolo preto, ze co AK sa to pri servise neprejavi, ale uz na to kaslem, jednoducho to nefunguje ako ma :(

edit: ked to vyfucalo predtym, naplnil som kartusu a chvilu to bolo OK, teraz to fuci aj ked plnim :( :( :(
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od JuroNR » 25 pro 2023 18:18

No pokial si to nechceš opraviť sam, tak zostava len jedna možnosť že to znovu pošleš Denglovi. Same sa to určite neopravi. Mne unikal vzduch cez ihlu a ked som to rozobral zistil som že je na ihle bronzova špona a dalšia bola v tom puzdre- valčeku do ktoreho sa ihla vklada. O kružky boli nove, pružne len boli suche, tak som ich len namazal, samozrejme všetko som vyčistil vyfukal vduchom, proste bol tam bordel po obrabani a ten čo to skladal bol hnili to poriadne vyfukat vzduchom. ked už som to mal rozobrane tak som pre istotu rozobral aj kartušu a dobre som spravil lebo tam bol taky bordel že to som ešte nevidel, tak aj to som vyčistil a mam pokoj, vzduch drži perfektne. Ono stači natrafiť na takehoto lajdaka a možeš si posielat flintu hore dole s predajcom. keby som nevyčistil tu kartušu tak znova sa tam dostane bordel a možem to znova rozoberať a čistiť a možno je to aj tvoj pripad, ihlu vyčistili a možno s kartuše sa tam zase dostala nejaka šponka kvoli ktorej to netesni.
Ale samozrejme su aj ine možnosti prečo to unika. Na hw100 kde unikal vzduch bol taky tvrdy O kružok že sa zlomil ked som ho menil.
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od dalajlamax » 25 pro 2023 20:39

nejradsej by som to rozobral sam, pretoze ma napadlo presne to co hovoris, ale pri mojom stasti nieco dokurvim, tym rozobratim predpokladam pada zaruka a som v keli... za vsetky tie roky co sledujem forum sa tu milion krat pisalo o tom, co si spomenul, lajdacky poskladana flinta, sebemensia necistota na o-kruzkoch a kedze sa bavime o vysokom tlaku, tak akakolvek necistota znamena unik :( len teda ak je to realne ten unik na ihle, tak tam dosada plast na mosadz (myslim) tam nie je ziadny o-kruzok... pisem akurat s Vladom, uvidim co dalej, vdaka za tvoj zaujem, kiez by veci boli take jednoduche ako ked som ti predaval prveho matadora a jedine co sme riesili bol vykon a presnost, ziadna nefunkcnost :(
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od dalajlamax » 28 pro 2023 11:07

OK, tak aby sme to uzavreli, problém vyriešený, ozval sa mi človek, fungujúci na fóre ako admin, známy tiež ako Black Powder. Zo dňa na deň po kontakte sme si dohodli servisné stretko, previezol som sa z BB na Veľkú Moravu a výsledok VEĽKÝ PALEC HORE!!! To čo som videl nebol klasický servis / oprava, kdeže, toto bol servisný koncert, nebojím sa povedať exhibícia. Rozobratý Taipan, za moment identifikovaný problém a navrhnuté riešenie, ktoré hneď bolo realizované. V živote som teda videl pár servisných zásahov, či už auto, zariadenie domácnosti, bicykel, prípadne automatická linka v práci, ale to čo som videl včera...

Long story short, to mosadzné v prílohe bolo poškodené, pravdepodobne hafo rokov dozadu keď sa Taipan kompletoval, zrovna na mieste kde dosadá plastová časť ihly ventilu bol drobný zásek, sotva viditeľný, ale dal sa identifikovať tak, že sa oň zachytil necht, nie viac ako 2-3 desatiny milimetra, ale stačilo to na únik :( pokiaľ sa ihla nepretočila, ten zásek si vytvoril odtlačok v plaste ihly a tesnilo to, ale akonáhle sa ihla kúsok pootočila, už to netesnilo a vznikal tam únik, väčší alebo menší, ako kedy, bez závislosti na aktuálne nastavenom výkone. Vlado teda v sústruhu ubral desatinky z dosadacej plochy, plochu ako takú zalapoval a ako posledný krok zrovnal dosadaciu plochu ihly, takže MOMENTÁLNE je tesnosť dokonalá, za 24 hodín žiadny únik a dnes strieľanie, vystrieľaný 100+ ranový string celého regulovaného pásma (240 bar - 120 bar) a žiadny únik.

Takto nejako to funguje, pokiaľ sa niekto riadi mottom ---> Dobré veci robím dokonalými

Neexistujú slová, ktorými by som bol schopný vyjadriť vďaku, každopádne ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM!!!
... a spravil to zdarma !
Přílohy
DSC_9465-Edit-Edit-1_2.jpg
image5.jpg
img_1703773202445.jpg
img_1703773203562.jpg
img_1703773203304.jpg
img_1703773203069.jpg
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Arcturus » 28 pro 2023 18:57

Dobrá práce, jen ať slouží. Na druhou stranu si říkám, že tohoto si asi měli všimnout a vyřešit to při první reklamaci... Ale důležité je, že puška je opravená a dělá radost!
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od dalajlamax » 28 pro 2023 20:11

nevies si predstavit ako sa tesim ked veci funguju tak ako maju... k tej reklamacii, no, ako to povedat, je to vec pristupu, ak to beriem systemom ---> unika vzduch / pretesnim / hotovo, tak to asi nieeeeee, ale system ---> unika vzduch / PRECO unika??? to by bolo nieco ine, ja som mal stastie na ochotneho / schopneho, pardon SCHOPNEHO cloveka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Werry
Příspěvky: 338
Registrován: 04 črc 2011 23:21
Bydliště: Dačice

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Werry » 14 bře 2024 16:49

Hlaveň 550 mm nebo 700 mm???

Pánové, přináší ta 700 mm hlaveň, s níž lze aktuálně Veteran II pořídit, nějakou zásadní výhodu v přesnosti či jiných aspektech oproti kratší 550?

Zvažoval bych ráži 5,5 mm.
Hatsan AT44-10W .177 + MTC (Optisan) Viper 10x44 SCB IRS + regulátor by RZ CZ
Gamo Hunter 440 .177 + Gamo 4x32 WR
Gamo P800 .177
ASG CZ75D Compact .177
Umarex Colt 1911 .177 (pellets)
Odpovědět