Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 27 led 2024 23:37

Říká to i pan Pekařík na propagačním videu, ředitel prodeje f. Alfaproj, že floberky jsou podle něho dobře použité na obranu. A na tom videu ničí terče představující útočníky. On to musí dobře vědět, je to letitý odborník na obranné zbraně, takže jeho názor nelze zpochybnit. Ptala jsem se na to i pana Dresslera, jaký má na to názor. Podle něj se floberty hodí především na střelbu do terče nebo na plechovky, na obranu jen v krajním případě, pokud jsou splněny zákonné podmínky. Já jsem tohoto názoru, že někdy stačí jen vystřelit do vzduchu a zahnat útočníka na útěk. Když mám floberku v kapse, cítím se bezpečněji a to také není k zahození :wink:


Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 28 led 2024 08:19

A ted od domenek a sebeklamu prejdeme k realite. V kolikati pripadech bylo pouziti flobert zbrane k zastaveni/odstraseni utocnika uspesne? Odpovim sam: 0
A proc? Protoze ani .22 ani 6,35 ti nikdo seriozni k sebeobrane nedoporuci.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 28 led 2024 10:40

No ale když to říká i pan Pekařík....?????? :lol: :D To dle všeho je především odborník na prodej produktu výrobce, pro kterého pracuje jako vedoucí prodejny. Marketingové taháky jak navnadit kupující a hlavně slibující splnění právě jejich tak naivních představ o produktu, zná snad každý. A že na videu " ničí " plastové tácky, má znamenat že takto flobertka zatočí i s útočníkem??? :D :D Nechci se nikoho dotknout ale to je opravdu bláhová představa. nedej bože až se takový člověk dostane do reálné situace kdy bude někým brutálně napaden a on bude spoléhat na svou útlou flobertku uloženou vedle své útlé peněženky v kapse. Pak přijde nemilé prozření s fatálními následky. Když jsem po přečtení řádek o denním nošení flobertky uvažoval, tak jediný důvod mě napadlo že jako fanda ji lze nosit prostě pro radost ze střelby při outdoorových činnostech a na vhodném místě si prostě užít střelbu na plechovku, terč apod. Jiné využití prostě není.
A spíš bych ted doporučil, než se zabývat teoriemi o zastavujícím účinku zběsilé střelby flobertovými zbraněmi do útočníků, kteří vás chtějí třeba ubodat nebo umlátit sekerou, se zamýšlet na co nám všechny ty flobertky , které už ted jsou defacto ( byt ne pravomocně zatím ) už tak jako tak zakázány a budou pouze na ZP. Tudíž všechna tahle fora o flobertkách budou jen sentimentální vzpomínkou na časy, kdy jsme se mohli s radostí věnovat této volnočasové aktivitě, kterou nám bruselští byrokrati vedle mnoha dalších našich práv a koníčků odejmuli za pomoci našich korupčních poslanců EUro patolízalů a vlezdoprdelků. Sláva Evropské unii........!!!!!!!!!!! :evil:
Admin: zákony riešiť v inej téme :!:
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 28 led 2024 12:08

Nový zákon o zbraních má platit až od roku 2026 a kdo si pořídí floberku do té doby, bude a zůstane registrovaná na občanský průkaz. Na zbrojní průkaz si budou registrovat pouze ti, co si flobertu koupí po nabytí účinnosti nového zákona, tedy po roce 2026. A floberky vyrobené do roku 2021 s energií 7,5 J jsou a budou pořád v kategorii D.
Dresslerovky, ZKM 451
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 28 led 2024 13:07

Pan Pekařík je pro mě autorita, rozumí tomu jistě velmi dobře, má letité zkušenosti. Do roku 2026 je daleko, mezi tím budou volby a nová vláda a můžou ledacos změnit, tak snad rozhodnou, že floberky zůstanou na občanský průkaz.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 28 led 2024 17:12

Neplest si autoritu s odbornosti. Pan Pekarik neni konstrukter ani expert na balistiku jen prodavac. Znova opakuji , ze nikdo seriozni malorazove strelivo k obrannym ucelum nedoporuci a dobre vi proc. A vrcholem teto naivity je dvouranny derringer jehoz pouziti bude spocivat v jedne vystrazne rane a druhe ktera vtom strachu a zmatku pujde nekam do travy. Ono se staci podivat na kterykoli zaznam utoku a clovek rychle zjisti jak moc se to lisi od naivni predstavy utocnika, ktery do sebe necha strilet flobertkou.

Zde je videt s jakou razanci utocnik vede utok a jakou sanci ma obet (pozor neni to hezka podivana)

https://theync.com/media/videos/6/5/a/1 ... f2a479.mp4
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 28 led 2024 18:15

To je hrozné, teď neusnu. To jí nikdo z přihlížejících nepomohl? Jen volají mobilem policii a útočníka nikdo nezastaví.....Ale to hlavní - co radíte tedy v takovém případě dělat? Jak se ta ubohá žena měla bránit?
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 28 led 2024 22:59

Obávám se, že ta žena neměla sebemenší šanci. Mohli jí pomoci ti čumilové, pokud by někdo z nich byl ozbrojen. Nejlépe pětačtyřicítkou, ale kdyby nebylo nic jiného tak i malrážkou a v tom případě několik dobře mířených ran na životně důležité orgány. Nebo chladná zbraň, nebo i třeba hůl, židle, co je po ruce. Je tam chlap jako hora a nic neudělá, zmůže se jen na telefonování. Zbabělec, nebo kamarád toho vraha.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Zakk » 28 led 2024 23:24

Blanka píše:To je hrozné, teď neusnu. To jí nikdo z přihlížejících nepomohl? Jen volají mobilem policii a útočníka nikdo nezastaví.....Ale to hlavní - co radíte tedy v takovém případě dělat? Jak se ta ubohá žena měla bránit?
Vždy je nejlepší možnosti útěk (zde už bylo pozdě),poté aktivní obrana.

Ale vrátím se k flobertu a eliminaci útočníka.
Měl jsem uloženy krásný článek o nádherné pistoli Beretta 71 LR

Název byl: Prodloužená pěst Mosadu. V článku bylo uvedeno proč byla tato zbraň tak oblíbená v jejích řadách,atd.
Důležité bylo,že k eliminaci nepřítele bylo potřeba 3-5 zásahu ze zbraně (rozumí se s tlumičem a likvidace)

A teď flobert,dvě rány (derringer) ve stresu-co myslíš? Navíc když vypadá spíše jako hračka Obrázek
To už raději Tramp,kde je alespoň 5(6) výstřelu Obrázek
Ale i tak prostě flobertka v krizové situaci nebude prostě ideál Obrázek


Zákony, sebeobrana, ranivý účinok riešiť v podobných témach inde ... tu len konštrukcia, design, skúsenosti a pod. ... :!:
Admin
QB78 DEluxe .177,optika Nikko Stirling 3-9x40AO - Mountmaster-derringer Rex L 3",Slavia 631 .177
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 23 úno 2024 07:17

Včera jsem si dovezla od pana Dresslera derringera Falcona :) tak jsem ho hned porovnávala s Cobrou. Je menší a štíhlejší, jako kapesní pistolka ideální :wink: Ten vlevo.
Přílohy
received_305779235477503.jpeg
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 24 úno 2024 11:31

Byl jsem se na Falcona u p. Dresslera podívat, je to opravdu zajímavá flobertka s nevšedním designem. Optimalizovaná na nošení v kapse, malá, lehká a plochá zbraň. Vážně o ní uvažuji, budu šetřit. Dresslerovky nejsou levné, ale za kvalitu se prostě platí.
Dresslerovky, ZKM 451
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 25 úno 2024 10:19

Falcon má hlavně dlouhé 77 mm, to je jen o málo méně než Cobra, ta má hlavně 81 mm. Včera jsem je obě provětrávala na zahradě a s Falconem jsem trfovala úspěšně plechovku na 15 m jako s Cobrou, takže s přesností velká spokojenost :)
Přílohy
received_308812358491081.jpeg
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 31 bře 2024 09:37

Na tvé fotce Falcona je z horní strany vidět, že máš na něm bílé hledí. To je nějaká speciální úprava?
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 01 dub 2024 18:07

Nabarvila jsem hledí a mušku bílým lakem na nechty :D je to lépe vidět proti černýmu terči :lol: snadněji se mi míří.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
mirekd
Příspěvky: 165
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 11 dub 2024 00:18

Lak na nehty se časem sedře a oloupe, já jsem si při objednávání Fox Specialu domluvil s panem Dresslerem, aby mi mušku nabarvil červenou vypalovací barvou. Ta je super, reflexní a furt drží i po několika letech.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Odpovědět