Vetrovky + pumpa...

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 12 čer 2023 22:35

Jo a ještě pro doplnění je třeba změřit vnitřní průměr drážky v pístu taky jeho šířku a taky vnitřní průměr obalu ve kterém ten píst chodí i podle toho jsem schopný ti říct co tam přijde a k tomu i to foto ať je jistota takže posuvné měřítko a lets go :D


kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 28 čer 2023 13:29

Ahoj, obrázky mi nejdou vložit, tak přikládám odkaz na fotku s nákresem (technicky založeným se tímto předem omlouvám):
https://eu.zonerama.com/Foto460/Photo/9984494/392002450
Prosím, pokud by tedy někdo věděl alternativu k tomu zelenému o-kroužku v pumpě Hill MK5 (nebo MK4, je to stejný), dejte, prosím, vědět. Děkuju
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 28 čer 2023 15:54

Na tom obrázku se mi zdá jako by v té drážce byla dírka. Pokud tam ta dírka je tak počítám že to funguje na principu tlačím dolů o kroužek zacpe dírku vytahujes tak ji uvolní aby nasál vzduch, proto by ta drážka byla širší. jinak ti tu chybí ještě jeden rozměr a to je průměr díry do které to vkladas jinak jsi to nakreslil dobře hlavní rozměr je vždy průměr v drážce, šířka drážky a nakonec průměr kde je ten píst vložen.
Pokud bych bral to co jsi tu dal a nemám průměr který chybí budu brát v potaz 6 mm průměr díry tzn potřebuješ o kroužek 2.5x2mm a pro způsob použití rozhodně minimálně NBR 70 protože v 90 bys to nejspíše tam nepretahnul ale zelený je tam úplně na nic protože nedrží tvar při pohybu díky materiálu ze kterého je vyroben
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 29 čer 2023 09:12

jo, podle mě to funguje tak, jak píšeš: při stlačování pístu dolů kroužek povyjede v drážce nahoru a uzavře tím tu dírku, která pístem prochází skrz z jeho čela. Při pohybu pístu nahoru sjede kroužek zase dolů a dírka se tím otevře a do trubky se pod píst natáhne otvůrkem v pístu nový vzduch. Proto nemá ten o-kroužek kruhový průřez, ale průřez ve tvaru D, kdy tou rovnou vnitřní plochou dosedá ke stěně drážky na pístu a tím také uzavírá tu dírku ve stěně drážky pístu, kterou pístem prochází vzduch ke stlačení. Jinak rozměry kroužku a vnější trubky nějak úplně přesně neřeším, stejně bych si chtěl sehnat nejdříve více rozměrů, po desetinách mm, a vyzkoušet. Problém vidím spíš v tom D-průřezu kroužku, který tam plní tu funkci zavírání-otevírání. Možná, že by to mohl řešit i x-kroužek, seženu a vyzkouším různý průměry a tvrdosti. Děkuju.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 29 čer 2023 11:26

Je to na tobě ono budeš mít spíše problém sehnat ty rozměry protože se vyrábějí jen určité rozměry a ty důležité jsem tu napsal a ty musí být přesné protože na to jsou normy. Prostě bohužel se musíš toho všeho držet. D průřez kroužku se vytváří tlakem z okrouzku ten x kroužek možná fungovat bude ale buď to budeš muset pořádně mazat a nebo to neutahnes vůbec.
cubra
Příspěvky: 7
Registrován: 30 lis 2022 10:24

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od cubra » 12 úno 2024 21:24

Zdravim, nevědel by jste někdo o nějakém opraváři pcp pump? Nejlépe v Praze nebo ve východních čechách? Přes Alegro jsem si koupil levnou čínskou pumpu, která asi po pěti napumpovaní PP700 přestala tlakovat. Zreklamoval jsem ji a poslali mi novou, ale tu rozbitou si odmítli vzít zpátky. Tak jsem si řikal jestli by ji nedokazal někdo spravit. Děkuji za tip
Smazaný uživatel 26342

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 13 úno 2024 11:23

Tyhle pumpy si opravujeme sami, není to nic složitého. Který konkrétně máš typ ?
cubra
Příspěvky: 7
Registrován: 30 lis 2022 10:24

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od cubra » 13 úno 2024 22:46

Mám 3-stupňovovou PCP pumpu VEVOR 30MPa 4500PSI. V průběhu pumpování se mi najednou vyfoukla jako kdybych povolil ten ventil vzadu a od té doby nedává žádný tlak. Nejsem si ale jistý kudy to vlastně uniká.
Smazaný uživatel 26342

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 14 úno 2024 08:50

Je to klasický Číňan, mám ho taky a jsem velmi spokojen. Koupil jsem před pěti léty w Polsku za asi 800,-Kč po přepočtu. Od té doby jsem ho každý rok rozebral, vyčistil, vyměnil opotřebované O-kroužky, namazal a nalil novou vodu. Foukám často a jede velmi dobře. Tady je všechno vysvětleno, polštiny se nelekej.
https://airgun-hunting.pl/viewtopic.php?f=6&t=10595
cubra
Příspěvky: 7
Registrován: 30 lis 2022 10:24

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od cubra » 14 úno 2024 14:46

Moc děkuji, vypadá to srozumitelně. Hlavně ta první stránka s fotkami.
Smazaný uživatel 26342

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 14 úno 2024 19:46

Jsou i docela dobré filmy na youtube, pohledej.

https://www.youtube.com/results?search_query=pump+PCP



a plno dalších.
Odpovědět