Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 26342

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 31 říj 2023 10:32

Tak to je úplně jiné kafé :D
To na těch 66 metru ti můžou závidět i PCP- čkáří.


vanhouten
Příspěvky: 9
Registrován: 25 črc 2008 18:51

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od vanhouten » 31 říj 2023 14:24

no právě proto si musím udělat více času a otestovat to, jestli to nebyla náhoda :D Včera jsem zkoušel 100 metrů, ale už docela foukalo. Nicméně 4 z 5 trefily plocháč 10x25 cm, z toho 2 byly v tom 10cm reflexním terči. Ale to už fakt bylo za blbých podmínek, mám to i na videu, ale okolo byl kravál, tak jde blbě slyšet cinkání. Pak jsem zkoušel plechovku na 50 m. To už mi přišlo zase docela fajn.

Obrázek
Cometa Fenix 400 s upgradem od Strixe + Valiant Themys II 4-12x40 Mil Dot
Smazaný uživatel 26342

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 31 říj 2023 23:24

Tak nevím, asi bych ti do tvého vkusu neměl kecat, ale chtělo by to nižší montáž tak aby ti tam zbylo tak dva až tři milimetry mezi tělem válce a objektivem. ovšem pokud nechceš nějaké krytky. Dále ten plast s muškou na hlavni je hnusný, možná nějaký tlumič nebo rukojeť na natahovaní, však ty to vyřešíš. Ramenná opěrka ( bodka ) taky by nebyla k zahození, ovšem nastavitelná.
vanhouten
Příspěvky: 9
Registrován: 25 črc 2008 18:51

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od vanhouten » 02 lis 2023 11:18

Jinou montáž mám v plánu. Tahle je opravdu na hraně, ale budu se muset do shopu a zkoušet tam co sedne nejlíp, protože ta Cometa má krátkou rybinu, což v kombinaci s tím dlouhým puškohledem je trochu problém. Muška se mi taky nelíbí, ale zatím ji nechám, byť tlumič by se mi tam líbil. Bodku nepotřebuju, takhle mi vyhovuje, spíše jsem si měl vzít Star verzi se stavitelnou lícnicí. Ale je to první vzduchovka, takže jsem v tom ještě neměl tak jasno :)
Cometa Fenix 400 s upgradem od Strixe + Valiant Themys II 4-12x40 Mil Dot
vanhouten
Příspěvky: 9
Registrován: 25 črc 2008 18:51

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od vanhouten » 24 led 2024 14:39

HonzaKLE píše:
20 říj 2020 14:10
Super video.
Pod vše řečené se můžu podepsat, přesně tyto úpravy jsem provedl.
Spoušť bez přeleštění je opravdu hrozná, po zaleštění chodí jedna báseň.
Navíc jsem sundal nástavec s muškou, osadil redukci na 1/2UNF od josef1000 a moderátor.
Za ty peníze neseženete nic lepšího.
psal jsem zprávu, ale zatím nepřečteno tak zkusím tady. Vymýšlím bejkárny, ale:

1) chci dát pryč nástavec s muškou - s nižší montáží už docela závází při nižším zoomu. Jak dát pryč jsem našel, nahřívat a dostat prostě pryč
2) nicméně mám dotaz na tu 1/2 UNF redukci na moderátor, co psal kolega výše. Nemá někdo info, kterou a jak to provést.
Cometa Fenix 400 s upgradem od Strixe + Valiant Themys II 4-12x40 Mil Dot
Odpovědět