Czechgun Gladiator perkus

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Agar96
Příspěvky: 17
Registrován: 30 dub 2017 13:59

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od Agar96 » 09 úno 2023 21:17

Byla to fuška, ale pro tazatele jsem našel zatím asi jedinný incident s perkusním gladiátorem. https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... yma-nohama
Šlo sice o střelbu do nohou, ale píší o těžkém zranění které mohlo být smrtelné. Co by se stalo kdyby mířil na hrudník se lze jen domnívat. Samozřejmě dost podstatné informace se nedozvíme jako třeba typ střely, navážka, jak dlouho byla zbraň nabitá než došlo ke střelbě, ani vzdálenost metr, dva nebo šlo o bezprostřední blízkost? Také třeba jaký typ prachu byl použit atd. ale na místě poškozeného bych být nechtěl. Je jasné že jde o nebezpečnou zbraň kterou není radno podceňovat. Na druhou stranu jde o perkusní zbraň se všemi jejími nedostatky, které v případě, že se rozhodnete tuto zbraň nosit nelze zanedbat.


Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od therion » 10 úno 2023 06:54

píší o těžkém zranění které mohlo být smrtelné

Pobavila hlaska, ze by byla rana smrtelna kdyby jej trefil do hlavy. Take nezasahl tepnu. Takze to bude budto koleno nebo nartni kosti. Klasicka "novinarina" ala Nova. Ta zprava my vypovidajici hodnotu na urovni tohodle:
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krim ... -roku.html
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od Deathbull » 15 úno 2023 10:05

Mám vyzkoušeno že při použití Pyrodexu, kousku ubrousku a normální střely ne gule, střílí bez selhání po 40 dnech nošení. Já s tím moc nestřílím, mám to kdyby mi někdo vlezl na bazar večer pro lup :mrgreen:

Další test bude 2 měsíce, Pyrodex a sabot.
Pidlooký ponocný
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od perlufanda » 09 dub 2023 17:50

Ad výkon. Podle tabulek jsou i nedoporučené navážky, s použitím triple seven verze s dlouhou hlavní max změřený výkon 806 J a s krátkou hlavní 738 J. Na střelnici dávám běžně gram, max 1,5 gramu Vesuvitu a na dlouhodobé uložení doma pro strýčka náhodu jdu na tabulkové nedoporučené maximum výrobce. Vystřelil jsem i po roce a půl, zvlášť zápalky W209 by na vzdušnou vlhkost neměly trpět. Přes střelu se vlhkost na prach nedostane.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od therion » 12 dub 2023 06:52

Resil jsem dlouhodobou spolehlivost odpalu pri dennim noseni nekde v zaparene kapse jak se to u bfu uzivatelu predpoklada. Domaci ulozenka neni problem. : )
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od Deathbull » 15 dub 2023 21:13

Test úspěšný :mrgreen:
Pidlooký ponocný
Odpovědět